کشاورزی لرستان - اولین مجله علمی کشاورزی دانش سبز (دانشجویان لرستانی)
در سال1387 سال نوآوری و شکوفایی ایران اسلامی شروع کار و تلاش می کنیم آخرین اخبار و مقالات علمی کشاورزی و لینک سایتهای برتر کشاورزی را در وب قرار دهیم ...
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: سجاد - چهارشنبه ٩ امرداد ۱۳٩٢

با سلام

تجزیه و تحلیل اطلاعات پایان نامه کارشناسی ارشد مهندسی کشاورزی با قیمت مناسب انجام می شود.

بدین منظور می توانید داده های آمار و اطلاعات و مکاتبات درخواست های خود را از طریق ایمیل sajad252003@gmail.com برای ما ارسال نمایید. و در کمترین زمان ممکن اطلاعات شما تجزیه و تحلیل می شود.

آماده تجزیه و تحلیل اطلاعات آماری تمامی رشته های فنی و مهندسی می باشیم.

انجام پروژه های تجزیه آماری توسط کارشناس ارشد آمار صورت می پذیرد.

E-mail: sajad252003@gmail.com

نویسنده: سجاد - چهارشنبه ٢ امرداد ۱۳٩٢
  • مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی فارس:
 

با افزایش 80 تومانی قیمت گندم، خرید تضمینی شتاب گرفت

با افزایش خرید تضمینی گندم به 800 تومان، کشاورزان انگیزه بیشتری برای تحویل محصول خود به دولت پیدا کرده‌اند؛ به‌طوری که در روزهای اخیر خرید دولتی گندم شتاب بیشتری گرفته است.

 

مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی فارس در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری کشاورزی ایران (ایانا) با اعلام این مطلب گفت: سطح زیر کشت گندم آبی و دیم فارس 476 هزار هکتار بوده که 372 هزار هکتار آن آبی و مابقی آن دیم است.

احمد دزفولی افزود: تاکنون از سطح گندمزارهای استان 340 هزار هکتار آبی و بیش از 60 هزار هکتار دیم برداشت شده است که از این میزان سطح زیر کشت، یک میلیون و 450 هزار تن محصول استراتژیک گندم تولید شده است.

وی خاطرنشان کرد: از این میزان تولیدشده، یک میلیون و 150 هزار تن آن مازاد بر نیاز کشاورزان است که از این میزان بیش از 750 هزار تن آن توسط دولت خریداری شده است.

دزفولی ادامه داد: حدود 300 هزار تن نیز توسط بخش خصوصی از جمله کارخانه‌های آرد خریداری شده است و برآورد می‌شود که 100 هزار تن نیز کشاورزان به‌منظور افزایش قیمت ذخیره کرده باشند که امید می‌رود با افزایش 80 تومانی خرید تضمینی آن را به دولت تحویل دهند.

وی تصریح کرد: بخشی از گندم تولیدشده خارج از چرخه نان به مصرف می‌رسد؛ به‌طوری که در یک گزارش به استانداری فارس 20 هزار تن از این محصول توسط دامداری خریداری شده بود.

مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی فارس یادآور شد: به‌دلیل خاصیت چسبندگی گندم دامداری‌ها 15 درصد مصرف خود را از گندم دامی تأمین می‌کنند که البته باید از اداره استاندارد مجوز داشته باشند.

دزفولی تأکید کرد: خروج گندم از مرزهای استان ممنوع است؛ در حالی که به‌طور کامل مرزها تحت کنترل هستند، اما با این حال، این امکان وجود دارد که این محصول از استان خارج شود. هم‌اکنون بعضی از کارخانه‌های آرد و دلالان گندم را از کشاورز خریداری و هزینه نگهداری سه ماه آن را به آنها پرداخت می‌کنند که در فرصت مناسب آن را از استان خارج کنند.

وی اظهار داشت: با این وجود، وضعیت خرید تضمینی گندم با توجه به اقدامات صورت‌گرفته نسبت به سال گذشته مناسب‌تر است، به‌طوری که تاکنون نسبت به مشابه سال گذشته 10 درصد رشد داشته است.

دزفولی در پایان به افزایش قیمت گندم توسط بخش خصوصی اشاره کرد و گفت: با افزایش خرید تضمینی گندم توسط دولت، بخش خصوصی نیز به‌منظور خرید بیشتر از کشاورزان، قیمت آن را افزایش داده، به‌طوری که هر کیلوگرم را 850 تومان خریداری می‌کنند./

 

خبرنگار: فرید مرادی

A-920502-03

نویسنده: سجاد - چهارشنبه ٢ امرداد ۱۳٩٢

مدیرهماهنگی ترویج کشاورزی سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی از ارتقا دانش بهره برداران در سطح استان خبردادو گفت: بستر سازی برای افزایش بهره وری در تولید محصولات کشاورزی با افزایش امکانات در مراکز ترویجی، بستر لازم را برای انتقال دانش به روز به بهره برداران در قالب آموزش های مستقیم و غیر مستقیم ایجاد می نماید.

 

به گزارش ایانا ، مهندس علی رخ افروز، با اشاره به اهمیت انتقال سریع یافته های علمی به بخش تولید و استفاده از دانش روز دنیا در تولید محصولات کشاورزی گفت: برای برون رفت از شرایط تولید سنتی م و ورود به عرصه های جدید تولید با هدف خودکفایی وگام نهادن مطمئن به بازار های منطقه و جهان، لازم است، با توجه بیشتر به دانش وآگاهی بهره برداران پیشرو از روش های نوین تولید محصول، سطح دانش و آگاهی آنان را با هدف ایجاد امکان برای یکسان سازی شرایط تولید آنان با سایر بهره برداران تولید کننده افزایش و در این امر، جایگاه مدیریت ترویج کشاورزی سازمان بیش از پیش مشهود می باشد.

وی با تاکید به این موضوع که در گذشته کندی ورود فن آوریهای نوین و دانش به روز در بخش کشاورزی، نا کارآمدی این بخش در تطابق با نیا های روز افزون جامعه به مواد غذایی را سبب ساز و در کنار آن روش های سنتی ارائه محصول به بازار های مصرف، علاوه بر افزایش پرت محصول، عدم قابلیت در پاسخگویی به نیاز های متنوع نسل جوان، کاهش درامد بهره برداران و همچنین کاهش قابلیت رقابت با محصولات مشابه خارجی را بدنبال داشته است، افزود: جهادکشاورزی در امر توسعه بخشی به کشاورزی استان، تلاش دارد با افزایش آگاهی و دانش بهره برداران، راه را برای ورود فن آوری های روز دنیا به این بخش مهیا و توان تولیدی و رقابتی بهره برداران را به صورت قابل توجه افزایش دهد.

مهندس رخ افروز در ادامه افزود: توسعه شبکه های آبیاری تحت فشار، ایجاد مجتمع های گلخانه ای تولید محصولات کشاورزی، توسعه کشاورزی در پایاب سد های استان، شناسایی اراضی قابل توسعه در امر زراعی و باغی، جذب سرمایه گذار در بخش کشاورزی، توسعه تحقیقات و پژوهش در بخش کشاورزی و ایجاد ارتباط با مراکز تحقیقاتی و پژوهشی خارجی و داخلی و همچنین ایجاد بستر لازم برای فرهنگ سازی استفاده بهینه از منابع تولید برای افزایش بهره وری در این بخش ازجمله اقداماتی است که در کنار توسعه پوشش بیمه ای در بخش کشاورزی، تحول لازم در بخش کشاورزی جهت گام نهادن در راه تولید مدرن و به روز را عملی و تحقق اهداف را سهل ترخواهد ساخت.

مدیرهماهنگی ترویج کشاورزی سازمان، با اشاره به هزینه کرد یک میلیارد و 489 میلیون ریالی برای تجهیز و نوسازی مراکز ترویج در شهرستانها و آموزش های مهارتی و ترویجی ارائه شده به بهره برداران زن و مرد در مناطق روستایی گفت: 7 هزار و290نفرروز، طی سال گذشته آموزش های مهارتی و17 هزار و880 نفرروز آموزش های ترویجی رادر قالب دوره های آموزشی برگزار شده در سطح شهرستان ها فراگرفته و 2 هزار و860 بازدید علمی و فنی برای افزایش دانش بهره برداران و اطلاع یابی آنان ازچگونگی ونحوه برخورد سایر بهره برداران با مسائل مختلف تولید دربخش کشاورزی، به اجرا در آمده و تولید 3 هزار و960دقیقه ای برنامه های رادیو و تلویزیونی مخصوص بهره برداران بخش کشاورزی و همچنین نشر 55 هزار و800 نسخه ای نشریات ترویجی از دیگر اقدامات سازمان درافزایش سطح آگاهی ودانش بهره برداران بوده است.

نویسنده: سجاد - چهارشنبه ٢ امرداد ۱۳٩٢
  • دبیر انجمن پسته کشور:
 

تقاضای جهانی خرید پسته افزایش یافت

به‌دلیل توسعه اقتصادی کشورهای پرجمعیت چین، هند و برزیل و بزرگ‌تر شدن قشر متوسط این جوامع، تقاضا برای خرید این کالای لوکس در بازارهای جهانی روند افزایشی دارد.

 

دبیر انجمن پسته کشور در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری کشاورزی ایران (ایانا) با اعلام این مطلب گفت: در بازار جهانی تقاضای پسته در سال‌های اخیر افزایش یافته و این روند طی سال‌های آینده رو به رشد خواهد بود.

حمید فیضی افزود: به‌دلیل توسعه اقتصادی کشورهای پرجمعیت چین، هند و برزیل و بزرگ‌تر شدن قشر متوسط این جوامع، تقاضا برای خرید این کالای لوکس در بازارهای جهانی روند افزایشی داشته است.

وی خاطرنشان کرد: از گذشته تقاضای خرید این محصول در بازارهای جهانی همواره بیشتر از عرضه آن بوده است که در دو سال گذشته شاهد روند سعودی تقاضا و بالا رفتن دو دلاری نرخ این محصول در سال هستیم.

دبیر انجمن پسته کشور ادامه داد: به‌طور معمول هرساله در نیمه دوم سال زارعی (مهر تا شهریورماه) قیمت‌های این محصول کاهش می‌یابد، ولی امسال انواع مختلف این محصول در بازار هشت الی 9 دلار به فروش می‌رسند.

فیضی تصریح کرد: در سال گذشته کشور چین به‌تنهایی 90 هزار تن پسته وارد کرد که این تقاضا طی سال‌های گذشته هرساله افزایش داشته است.

وی یادآور شد: زمانی که در بازارهای جهانی تقاضا برای خرید این محصول وجود دارد، دلیلی ندارد که تولیدکنندگان، محصول خود را در بازارهای داخلی پایین‌تر از نرخ‌های جهانی به فروش برسانند.

فیضی در پاسخ در پاسخ به این سؤال که تا چه اندازه شرایط توسعه سطح زیر کشت تولید این محصول در کشور وجود دارد، تأکید کرد: در مناطقی از کرمان و یزد به‌دلیل محدودیت‌های آب، امکان افزایش سطح زیر کشت وجود ندارد، ولی در بسیاری از استان‌های دیگر کشور مانند خراسان و فارس با امکان عمل‌آوری این محصول ظرفیت بالایی برای تولید و جایگزینی محصولاتی مانند گندم، جو و یونجه با بهره‌وری کمتر دارد./

 

خبرنگار: ابراهیم نژادرفیعی

N-920502-01

 

نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
دوستان من:
کدهای اضافی کاربر :


زیارت عاشورا
وضعیت یاهو مذهبی
پیج رنک گوگل ساعت فلش مذهبی اوقات شرعی

بسيجي يعني علي
Yahoo bot last visit powered by MyPagerank.Net Msn bot last visit powered by MyPagerank.Net Msn bot last visit powered by MyPagerank.Net Yahoo bot last visit powered by MyPagerank.Net

Powered by aeka.persianblog.ir

بانک صوت و فیلم مذهبی
PageRank
بسيجي يعني علي
مجله دانش سبز
PageRank RSS Feed Readers outils webmaster
دریافت کد
>>فرم اشتراک<<
{PAGETITLE}
pagerank search engine optimization Submit ExpressSearch Engine Marketing Services تماس با ما