کشاورزی لرستان - اولین مجله علمی کشاورزی دانش سبز (دانشجویان لرستانی)
در سال1387 سال نوآوری و شکوفایی ایران اسلامی شروع کار و تلاش می کنیم آخرین اخبار و مقالات علمی کشاورزی و لینک سایتهای برتر کشاورزی را در وب قرار دهیم ...
کلمات کلیدی مطالب
افزایش 30 درصدی مصرف قارچ در رمضان
ساعت ۸:٠٧ ‎ق.ظ روز یکشنبه ٢٥ شهریور ۱۳۸٦   کلمات کلیدی:

عضو هیات مدیره انجمن صنفی قارچ کشور در گفت و گو با ایانا:

افزایش 30 درصدی مصرف قارچ در رمضان

خبرگزاري کشاورزي ايران - سرويس تشکل هاي غير دولتي : عرضه مستقیم قارچ در سازمان میادین میوه و تره بار مصرف این محصول را در ماه رمضان تا 30 درصد افزایش می­دهد.    

 

محمدرضا نوربخش، عضو هیات مدیره انجمن صنفی تولیدکنندگان قارچ کشور در گفت و گو با ایانا گفت: همزمان با شروع ماه رمضان و عرضه مستقیم آن در سازمان­های میادین مصرف این محصول که مکمل مناسبی برای ارتقاء ارزش غذایی روزه­داران است تا 30 درصد افزایش می­یابد.

وی از صادرات 300 تن قارچ به خارج از کشور خبر داد و گفت: طبق پیش بینی­های به عمل آمده 300 تن قارچ تولیدی کشور تا پایان سال به کشورهای عراق، آسیای میانه و امارات متحده عربی صادر خواهد شد.

نوربخش مزارع کل کشور را 171 قطعه عنوان کرد و افزود: از مزارع موجود 16 مزرعه نیمه فعال، 22 مزرعه غیرفعال و مابقی در 6 دوره کشت به فعالیت مشغولند.

عضو هیات مدیره انجمن صنفی قارچ حجم تولید قارچ کشور را 38 هزار تن عنوان کرد و گفت: با
سرمایه­گذاری 200 میلیارد تومانی برای بهسازی مزارع پرورش قارچ عملکرد این محصول از 13 کیلوگرم در مترمربع به 20 کیلوگرم خواهد رسید که حجم تولیدی کل کشور را افزایش خواهد داد.

وی خاطر نشان کرد: در صورتیکه دولت با اختصاص تسهیلات بانکی با سود مناسب و کاهش موانع اقدام کند حجم تولید قارچ کشور افزایش یافته و ارزآوری این محصول از روند صادرات قارچ افزایش خواهد یافت./

خبرنگار: فاطمه مهرداديان


 
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
دوستان من:
کدهای اضافی کاربر :


زیارت عاشورا
وضعیت یاهو مذهبی
پیج رنک گوگل ساعت فلش مذهبی اوقات شرعی

بسيجي يعني علي
Yahoo bot last visit powered by MyPagerank.Net Msn bot last visit powered by MyPagerank.Net Msn bot last visit powered by MyPagerank.Net Yahoo bot last visit powered by MyPagerank.Net

Powered by aeka.persianblog.ir

بانک صوت و فیلم مذهبی
PageRank
بسيجي يعني علي
مجله دانش سبز
PageRank RSS Feed Readers outils webmaster
دریافت کد
>>فرم اشتراک<<
{PAGETITLE}
pagerank search engine optimization Submit ExpressSearch Engine Marketing Services تماس با ما