کشاورزی لرستان - اولین مجله علمی کشاورزی دانش سبز (دانشجویان لرستانی)
در سال1387 سال نوآوری و شکوفایی ایران اسلامی شروع کار و تلاش می کنیم آخرین اخبار و مقالات علمی کشاورزی و لینک سایتهای برتر کشاورزی را در وب قرار دهیم ...
کلمات کلیدی مطالب
بذر منوژرم چغندرقند نيازمند اختصاص تسهيلات بيمه‌اي است
ساعت ۱۱:٠٢ ‎ق.ظ روز دوشنبه ٢ مهر ۱۳۸٦   کلمات کلیدی:

رئيس اداره اصلاح و تهيه بذر چغندرقند اردبيل در گفت و گو با ايانا:

بذر منوژرم چغندرقند نيازمند اختصاص تسهيلات بيمه‌اي است

 
خبرگزاري کشاورزي ايران - سرويس کشاورزي : 

با توجه به تفاوت قيمت بذر منو و مولتي ژرم چغندرقند،‌ صندوق بيمه محصولات كشاورزي تعرفه جداگانه‌اي را براي بذر منوژرم در نظر نگرفته است.    

دكتر مطلوبي، رئيس اداره اصلاح و تهيه بذر چغندرقند اردبيل در گفت و گو با خبرنگار ايانا با اعلام اين مطلب گفت: بذر منوژرم چغندرقند به دليل تك جوانه‌اي بودن، كاهش ميزان مصرف بذر در هكتار (حدود 3/1 بذر مولتي ژرم) كاهش هزينه‌ها از جمله عدم نياز به تنك كردن و كشت مكانيزه از سوي كشاورزان با استقبال خوبي مواجه شده است.

وي افزود: بذر منوژرم داراي قيمتي حدود 1650 تومان است در حالي كه بذر مولتي‌ژرم 513 تومان به فروش مي‌رسد، كه با توجه به اين تفاوت قيمت تعرفه بيمه‌اي جداگانه‌اي براي اين بذرها لحاظ نشده است.

دكتر مطلوبي در ادامه گفت: سرما و يخبندان پاييزه و بهاره،‌ تگرگ و سيل هر ساله خسارت زيادي به كشاورزان وارد مي‌كند اما به دليل عدم تعريف تعرفه جدا، كشاورزان موفق به دريافت مقدار واقعي ضرر و زيان خود نمي‌شوند.

وي با اشاره به اينكه طي چهارسال گذشته به دليل مصرف زياد، بذر منوژرم جايگزين مولتي‌ژرم شده است، افزود: در شرايط حاضر بذر مولتي‌ژرم فقط در مزارع كوچك كه امكان حركت ادوات مكانيزه وجود ندارد، كشت مي‌شود و تمامي كشاورزان بذركار از متوژرم استفاده مي كنند.

دكتر مطلوبي در پايان گفت: با توجه به ميزان مصرف اميد است كه صندوق بيمه محصولات كشاورز توجه ويژه‌اي به اين موضوع داشته باشد./

خبرنگار: مژگان ستار

 


 
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
دوستان من:
کدهای اضافی کاربر :


زیارت عاشورا
وضعیت یاهو مذهبی
پیج رنک گوگل ساعت فلش مذهبی اوقات شرعی

بسيجي يعني علي
Yahoo bot last visit powered by MyPagerank.Net Msn bot last visit powered by MyPagerank.Net Msn bot last visit powered by MyPagerank.Net Yahoo bot last visit powered by MyPagerank.Net

Powered by aeka.persianblog.ir

بانک صوت و فیلم مذهبی
PageRank
بسيجي يعني علي
مجله دانش سبز
PageRank RSS Feed Readers outils webmaster
دریافت کد
>>فرم اشتراک<<
{PAGETITLE}
pagerank search engine optimization Submit ExpressSearch Engine Marketing Services تماس با ما