کشاورزی لرستان - اولین مجله علمی کشاورزی دانش سبز (دانشجویان لرستانی)
در سال1387 سال نوآوری و شکوفایی ایران اسلامی شروع کار و تلاش می کنیم آخرین اخبار و مقالات علمی کشاورزی و لینک سایتهای برتر کشاورزی را در وب قرار دهیم ...
کلمات کلیدی مطالب
صادرات سيب‌زميني به عراق متوقف شد
ساعت ٦:٥٥ ‎ب.ظ روز دوشنبه ٥ آذر ۱۳۸٦   کلمات کلیدی:
اردبیل - خبرگزاری کشاورزی ایران
سرويس تشکل هاي غير دولتي

به علت افزايش تعرفه گمركي ايران صادرات سيب‌زميني به عراق متوقف شد.
   

روح‌ا... سيفي‌نژاد، مديرعامل كانون هماهنگي تشكلهاي اردبيل در گفت و گو با خبرنگار ايانا گفت: با اعمال تعرفه 100 درصدي گمرك ايران صادرات سيب‌زميني اردبيل به كشور عراق متوقف شد.

وي افزود: در حالي صادرات سيب‌زميني به كشور عراق به علت اعمال تعرفه‌اي كارشناسي نشده متوقف شد كه صادرات به اين كشور مي‌توانست ضمن تنظيم بازار جايگاه صادراتي ايران در اين كشور را نيز تثبيت كند.

سيفي‌نژاد گفت: در غياب ايران كشور پاكستان با صادرات وسيع سيب‌زميني بازارهاي فروش اين كشور را در اختيار گرفته است اين در حاليست كه بعد از گذشت 5 سال صادرات امكان توسعه و صادرات در اين كشور وجود داشت.

وي خاطر نشان كرد: توليد سيب‌زميني در اردبيل به 770 هزار تن رسيده است اين در حاليست كه به غير از يك كارخانه كوچك با ظرفيت تحويل پايين هيچ كارخانه فرآوري سيب‌زميني فعال در اين استان وجود ندارد.

مديرعامل كانون هماهنگي تشكلهاي اردبيل تصريح كرد: علاوه بر عراق به علت عدم صرفه اقتصادي صادرات اين محصول به آذربايجان نيز متوقف شده است.

اين كارشناس تصريح كرد: هرچند اين اقدام براي كنترل قيمت سيب‌زميني انجام شده است اما به نظر مي‌رسد به جاي توقف صادرات اعمال مديريت در سيستم توزيع بتواند منجر به كنترل قيمتها شود./

خبرنگار: فاطمه مهرداديان

 


 
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
دوستان من:
کدهای اضافی کاربر :


زیارت عاشورا
وضعیت یاهو مذهبی
پیج رنک گوگل ساعت فلش مذهبی اوقات شرعی

بسيجي يعني علي
Yahoo bot last visit powered by MyPagerank.Net Msn bot last visit powered by MyPagerank.Net Msn bot last visit powered by MyPagerank.Net Yahoo bot last visit powered by MyPagerank.Net

Powered by aeka.persianblog.ir

بانک صوت و فیلم مذهبی
PageRank
بسيجي يعني علي
مجله دانش سبز
PageRank RSS Feed Readers outils webmaster
دریافت کد
>>فرم اشتراک<<
{PAGETITLE}
pagerank search engine optimization Submit ExpressSearch Engine Marketing Services تماس با ما