کشاورزی لرستان - اولین مجله علمی کشاورزی دانش سبز (دانشجویان لرستانی)
در سال1387 سال نوآوری و شکوفایی ایران اسلامی شروع کار و تلاش می کنیم آخرین اخبار و مقالات علمی کشاورزی و لینک سایتهای برتر کشاورزی را در وب قرار دهیم ...
کلمات کلیدی مطالب
نفرات اول اين جشنواره بدون کنکور از مقطع کارشناسي به کارشناسي ارشد مي روند
ساعت ۱٢:۳۱ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ۱٩ دی ۱۳۸٦   کلمات کلیدی:
مرداني در كنفرانس خبري جشنواره ممتازين بسيج دانشجويي:
جشنواره ممتازين بسيج دانشجويي با جشنواره‌هاي معتبر بين‌المللي برابري مي‌كند /نفرات اول اين جشنواره بدون کنکور از مقطع کارشناسي به کارشناسي ارشد مي روند

رئيس سازمان بسيج دانشجويي گفت: جشنواره ممتازين، مخترعين و مبتكرين بسيجي، شاهد و ايثارگر با جشنواره‌هاي معتبر ملي و بين‌المللي برابري مي‌كند.

بولتن جواني:
محمدرضا مرداني رئيس سازمان بسيج دانشجويي صبح امروز يكشنبه در كنفرانس خبري ششمين جشنواره ممتازين، مخترعين و مبتكرين بسيج دانشجويي با بيان اينكه جشنواره ممتازين و مخترعين بسيج دانشجويي از 17 سال پيش يعني زمان شكل‌گيري بسيج دانشجويي آغاز شده است، تصريح كرد: از 6 سال پيش يعني پس از برگزاري 10 دوره از اين جشنواره، رويكرد سازمان بسيج دانشجويي براي برگزاري جشنواره‌ها تغيير اساسي كرد و با نگاهي پژوهش‌محوري و علم‌محوري به اين جشنواره نگريسته شد و علاوه بر ممتازين رشته‌هاي تحصيلي به مخترعين، مبتكرين، پژوهشگران و نخبگان نيز توجه جدي شد.
وي در ادامه با بيان اينكه امسال ششمين جشنواره را با عنوان دانشجوي بسيجي، جهاد علمي و استقلال ملي در 2 مرحله پيش‌بيني شده است، اظهار داشت: مرحله اول اين جشنواره به صورت استاني همزمان با هفته بسيج در استان‌هاي مختلف كشور برگزار شد و برگزيدگان آن به مرحله كشوري و ملي هدايت شدند كه اين مرحله 4 دي با حضور رئيس جمهور در دانشگاه تربيت مدرس برگزار خواهد شد.

*به دنبال ايجاد خودباوري علمي در دانشجويان براي فتح قله‌هاي علمي هستيم

رئيس سازمان بسيج دانشجويي مشاركت در جنبش نرم‌افزاري و نهضت توليد علم، تجليل از دانشجويان ممتاز بسيجي، شاهد و ايثارگر، معرفي الگوهاي موفق و پرتلاش در بدنه بسيج به جوانان، شناسايي نخبگان علمي براي سازماندهي در هسته‌هاي علمي بسيج دانشجويي، تشويق و حمايت از دستاوردهاي علمي-تحقيقي دانشجويان ممتاز بسيجي و ايجاد فضاي مناسب براي رشد و شكوفايي استعدادهاي علمي و پژوهشي دانشجويان را اهداف 6 گانه اين جشنواره عنوان كرد و افزود: به دنبال اين هستيم كه الگوهاي موفق و پرتلاش را در بدنه بسيج دانشجويي به ساير دانشجويان معرفي كرده و در دانشجويان براي فتح قله‌هاي علم خودباوري ايجاد كنيم.
مرداني رسيدن به استقلال علمي و ايجاد جهاد علمي را يكي از اهداف مهم اين جشنواره برشمرد و گفت: امروز بيش از هر زمان ديگري لازم است تا دانشجويان بسيجي همانند اسلاف خود كه در دفاع مقدس از استقلال ايران دفاع كردند، اين دانشجويان نيز با رسيدن به افق چشم‌انداز بيست‌ ساله و قرار گرفتن در جايگاه برتر علمي بتوانند نقش خود را به خوبي ايفا كرده و از شعار استقلال،‌آزادي و جمهوري اسلامي، شعار استقلال آن را به سهم خود عملي كنند.
وي در ادامه خاطرنشان ساخت: جشنواره مذكور در 4 سطح كارداني تا دكترا و در گروه‌هاي تحصيلي فني و مهندسي، علوم‌پايه، علوم پزشكي، علوم انساني، كشاورزي و هنر اعلام شده است و تعداد شركت‌كنندگان در آن 6100 نفر هستند كه 4500 نفر از اين تعداد به صورت فردي و 1600 نفر باقي نيز در قالب 230 هسته‌ علمي مشاركت خواهند داشت.
رئيس جشنواره ششم ممتازين، مخترعين و مبتكرين بسيج دانشجويي اختراع، پروژه، تاليف و ترجمه، مقاله، مجامع علمي و المپيادها، نشريات علمي و ممتازين تحصيلي را 7 موضوع اين جشنواره برشمرد و افزود: در اين جشنواره 438 اختراع، 348 برنده المپيادها و مجامع علمي، 177 تاليف و ترجمه كتاب، 1573 مقاله، 771 پروژه و 160 نشريه به رقابت خواهند پرداخت.
مرداني افزود: در اين نمايشگاه 2268 نفر دانشجوي مقطع كارشناسي، 612 نفر كارداني، 215 نفر كارشناسي ارشد و 105 نفر دكترا حضور خواهند داشت كه از اين بين 267 نفر دانشجوي رشته كشاورزي، 108 نفر هنر، 1527 نفر انساني، 275 نفر پزشكي، 429 نفر علوم‌پايه و 594 نفر فني و مهندسي هستند.
وي ادامه داد: 58 درصد از شركت‌كنندگان در اين جشنواره از دانشگاه‌هاي دولتي، 35 درصد دانشگاه آزاد و 7 درصد دانشگاه‌هاي علوم پزشكي هستند.
رئيس سازمان بسيج دانشجويي در بخش ديگري از سخنان خود با بيان اينكه اكثر قريب به اتفاق آثار ارائه شده در اين جشنواره،‌در جشنواره‌هاي معتبر بين‌المللي و ملي حائز رتبه شده‌اند، خاطرنشان ساخت: امسال از نظر كمي شاهد افزايش چشمگيري در تعداد شركت‌كنندگان بوده‌ايم به طوريكه امسال تعداد شركت‌كنندگان با افزايش حدود 50 درصدي از 4000 نفر سال گذشته به 6100 نفر رسيده است.

*دانشجويان بسيجي با جهاد علمي در برابر آپارتايد علمي مي‌ايستند

مرداني در ادامه با بيان اينكه اين جشنواره يكي از اقدامات ارزشمند بسيج دانشجويي در سطح دانشگاه‌هاي كشور است، اظهار داشت: بسيج دانشجويي در مسير خوبي در عرصه علمي قرار گرفته است و اميدواريم با حمايت مسئولان محترم اين كاركرد دانشجويان بسيجي بيش از پيش تقويت شود تا دانشجويان بتوانند در اين برهه كه دشمنان سعي مي‌كنند از پيشرفت‌هاي علمي و قدرت دانايي‌محور ايران جلوگيري كرده و ايران را همچنان كشوري توسعه نيافته قلمداد كنند، با جهاد علمي در مقابل آپارتايد علمي و تحريم‌هاي اعمال شده مقابله كنند.
وي با اشاره به تركيب تيم داوران اين جشنواره گفت: هيئت داوران متشكل از 50 نفر از اعضاي هيئت علمي دانشگاه‌هاي تهران است و معيارهاي ارزيابي نيز ملاك‌ها و معيارهاي استاندارد جشنواره‌هاي بين‌المللي و ملي مورد قبول وزارت علوم است و وزارت علوم نيز به عنوان عضو شوراي سياستگذاري اين جشنواره در تمام مراحل حضور داشته است.

*اين جشنواره از سوي كميته استعدادهاي درخشان وزارت علوم به عنوان جشنواره معتبر ناميده مي‌شود

رئيس جشنواره ششم ممتازين، مخترعين و مبتكرين بسيج دانشجويي با اشاره به اينكه اين جشنواره از سوي كميته استعدادهاي درخشان وزارت علوم به عنوان جشنواره معتبر ناميده مي‌شود، اظهار داشت: 348 نفر از برگزيدگان جشنواره‌هاي خوارزمي و بين‌المللي به خاطر سطح بالاي رقابت‌ها در اين جشنواره نتوانسته‌اند رتبه بياورند.
مرداني افزود: 105 نفر در اين جشنواره به عنوان برگزيده معرفي خواهند شد كه 14 نفر در مقطع كارداني، 36 نفر كارشناسي، 30 نفر كارشناسي ارشد و 25 نفر در مقطع دكترا هستند.

*برگزيدگان اين جشنواره به مراكز علمي-صنعتي و بنياد نخبگان معرفي خواهند شد

رئيس سازمان بسيج دانشجويي در پاسخ به سوالي در خصوص نحوه حمايت از برگزيدگان اين جشنواره‌ها، تصريح كرد: ما اين افراد را حمايت خواهيم كرد تا طرح‌هاي خود را در مراكز علمي به پايان برسانند و برخي از آنها را نيز به صنايعي كه نياز دارند معرفي خواهيم كرد، البته در اين ميان اين خود صنايع و مراكز صنعتي هستند كه خواهان اين افراد و جذب آنها هستند و بسياري از آنها نيز در سال‌هاي گذشته به اصرار خود مراكز ماندگار شده و به نيروهاي بسيار موثري نيز تبديل شدند.

*نفرات اول اين جشنواره بدون كنكور از مقطع كارشناسي به كارشناسي ارشد مي‌روند
مرداني خاطرنشان ساخت: از وزارت علوم نيز خواسته بوديم كه برگزيدگان اين جشنواره بدون كنكور به مقاطع بالاتر تحصيلي بروند كه كميته استعداهاي درخشان وزارت علوم ادامه تحصيل برگزيدگان اين جشنواره‌ها از مقطع كارشناسي به كارشناسي ارشد را تصويب كرد.
وي با اشاره به اينكه نخبگان بسيجي به بنياد نخبگان معرفي شده و عضو اين بنياد خواهند شد، افزود: البته كاستي‌هايي در بنياد نخبگان به چشم مي‌خورد و خروجي آن مشخص نيست و خواهان توجه بيشتر به آن هستيم.
منبع: خبرگزاري فارس

 
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
دوستان من:
کدهای اضافی کاربر :


زیارت عاشورا
وضعیت یاهو مذهبی
پیج رنک گوگل ساعت فلش مذهبی اوقات شرعی

بسيجي يعني علي
Yahoo bot last visit powered by MyPagerank.Net Msn bot last visit powered by MyPagerank.Net Msn bot last visit powered by MyPagerank.Net Yahoo bot last visit powered by MyPagerank.Net

Powered by aeka.persianblog.ir

بانک صوت و فیلم مذهبی
PageRank
بسيجي يعني علي
مجله دانش سبز
PageRank RSS Feed Readers outils webmaster
دریافت کد
>>فرم اشتراک<<
{PAGETITLE}
pagerank search engine optimization Submit ExpressSearch Engine Marketing Services تماس با ما