کشاورزی لرستان - اولین مجله علمی کشاورزی دانش سبز (دانشجویان لرستانی)
در سال1387 سال نوآوری و شکوفایی ایران اسلامی شروع کار و تلاش می کنیم آخرین اخبار و مقالات علمی کشاورزی و لینک سایتهای برتر کشاورزی را در وب قرار دهیم ...
کلمات کلیدی مطالب
نخستين کارگاه آموزش ملي آشنايي با استانداردهاي برنج
ساعت ٦:٥٥ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۸٦   کلمات کلیدی:
در موسسه تحقيقات برنج برگزار شد
نخستين کارگاه آموزش ملي آشنايي با استانداردهاي برنج


مازندران - خبرگزاری کشاورزی ایران

سرويس پژوهش و تحقيقات

نخستين کارگاه آموزش ملي آشنايي با استانداردهاي برنج و ارزيابي کيفيت آن از ديروز نهم بهمن ماه در موسسه تحقيقات برنج گشايش يافت.
   

رئيس موسسه تحقيقات برنج کشور ضمن بيان اين مطلب در گفت‌و‌گو با خبرنگار ايانا گفت: استاندارد‌سازي برنج از جمله موضوعات مهم و زيربنايي در رسيدن به خودکفايي و ورود به بازارهاي جهاني است.

دکتر عباس شهدي افزود: استاندارد برنج هر کشوري بر مبناي ذائقه، کيفيت و بازارپسندي افراد زن کشور تعيين مي‌شود.

وي تصريح کرد: در صورتيکه مسئله کيفيت در کشور ما مطرح نبود بايد از ده سال گذشته با معرفي ارقامي همچون سفيد روز خودکفايي در برنج محقق مي‌شد.

رئيس موسسه تحقيقات برنج تعيين کيفيت و استاندارد برنج را از جمله فعاليتهاي موسسه اعلام کرد و ادامه داد: براي تعيين استانداردهاي برنج با استفاده از روشهاي شيميايي و فيزيکي، کيفيت محصول در آزمايشگاه مورد بررسي قرار مي‌گيرد.

شهدي طول دانه، کيفيت پخت، ميزان آميلوز برنج، درصد خردي، رنگ، عطر و طعم برنج را از ديگر معيارهاي استاندارد و تعيين کيفيت برنج اعلام کرد.

وي خاطر نشان کرد: اين کارگاه با هدف آشنايي با استانداردهاي موجود برنج، امکانات و تجهيزات کنترل و کيفيت برنج، آموزش روشهاي ارزيابي کيفيت برنج، زمينه‌سازي براي اجرايي کردن استانداردهاي برنج در کشور، توسعه فرهنگي و استاندارد افزايش کيفيت در توليد و بسترسازي براي ورود به بازارهاي جهاني برپا شد.

اين مقام مسئول درباره سرما و يخبندان روزهاي گذشته گفت: وجود سرما و يخبندان در اين فصل از سال در از بين بردن آفات مضر و شاليزارها همچون کرم ساقه‌خوار مفيد است.

گفتني است کارگاه آموزشي استانداردسازي برنج امروز به کار خود پايان داد./

خبرنگار: مرضيه رستمي


 
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
دوستان من:
کدهای اضافی کاربر :


زیارت عاشورا
وضعیت یاهو مذهبی
پیج رنک گوگل ساعت فلش مذهبی اوقات شرعی

بسيجي يعني علي
Yahoo bot last visit powered by MyPagerank.Net Msn bot last visit powered by MyPagerank.Net Msn bot last visit powered by MyPagerank.Net Yahoo bot last visit powered by MyPagerank.Net

Powered by aeka.persianblog.ir

بانک صوت و فیلم مذهبی
PageRank
بسيجي يعني علي
مجله دانش سبز
PageRank RSS Feed Readers outils webmaster
دریافت کد
>>فرم اشتراک<<
{PAGETITLE}
pagerank search engine optimization Submit ExpressSearch Engine Marketing Services تماس با ما