کشاورزی لرستان - اولین مجله علمی کشاورزی دانش سبز (دانشجویان لرستانی)
در سال1387 سال نوآوری و شکوفایی ایران اسلامی شروع کار و تلاش می کنیم آخرین اخبار و مقالات علمی کشاورزی و لینک سایتهای برتر کشاورزی را در وب قرار دهیم ...
کلمات کلیدی مطالب
توليد دانه‌هاي روغني از رشد 222 درصدي برخوردار شد
ساعت ۱٠:٢٧ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ۱٦ بهمن ۱۳۸٦   کلمات کلیدی:

مدير کل پنبه و دانه‌هاي روغني وزارت جهاد کشاورزي:

توليد دانه‌هاي روغني از رشد 222 درصدي برخوردار شد

تهران - خبرگزاری کشاورزی ایران
سرويس کشاورزي

از سالهاي قبل از انقلاب اسلامي تاکنون دانه‌هاي روغني شاهد رشد 100 درصدي در سطح زير کشت و 222 درصدي در توليد بود.
   

به گزارش ايانا، مدير کل پنبه و دانه‌هاي روغني وزارت جهاد کشاورزي با اعلام اين مطلب گفت: کشور ايران از ارقام زودرسي با دوره رشد 4 ماهه و بررسي با دوره رشد 11 ماهه و مقاوم‌ به سرماي 30− درجه و گرماي 50 درجه سانتيگراد در دانه‌هاي روغني برخوردار است.

اسماعيل نگارش افزود: دستيابي به خودکفايي در دانه‌هاي روغني يکي از سياستهاي وزارت جهاد کشاورزي است و در اين راستا حرکتهاي خوبي آغاز شده است.

وي با اشاره به توليد 65 هزار تني دانه‌هاي روغني در سالهاي قبل از انقلاب گفت: مصرف سرانه روغن در کشور 3/16 کيلوگرم براي هر نفر است که وزارت بهداشت 5/12 کيلوگرم را مجاز براي سلامتي اعلام کرده است.

مدير کل پنبه و دانه‌هاي روغني وزارت جهاد کشاورزي ادامه داد: از ابتداي برنامه چهارم توسعه تاکنون 18 درصد در سطح زير کشت و 19 درصد در توليد دانه‌هاي روغني رشد داشته‌ايم.

نگارش ضريب خودکفايي دانه‌هاي روغني در سال 1380 را 4/7 درصد و در سال 1385، 18 درصد اعلام کرد و افزود: در دو سال اخير اين ضريب دو برابر سالهاي ماقبل افزايش داشته است.

اين مقام مسئول تاکيد کرد: در جهت تعامل وزارت جهاد کشاورزي با بخش صنايع، درخواست پنبه تاربلند به صنايع نساجي داده شده است.

نگارش درباره متوسط عملکرد دانه‌هاي روغني گفت: متوسط توليد پنبه 2 تن و 200 کيلوگرم در هکتار است و رکورد توليد 6 تن و 500 کيلوگرم را نيز داشته‌ايم.

همچنين در زمينه گلرنگ متوسط توليد 650 کيلوگرم و رکورد 5 تن بود.

نگارش از اجراي طرح آرماني دانه‌هاي روغني خبر داد و افزود: توليد بذر دلينته پنبه يکي از موفقيت‌هاي اين بخش است که ضمن صرفه‌جويي در مصرف بذر در افزايش عملکرد موثر است./

خبرنگار: مژگان ستار


 
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
دوستان من:
کدهای اضافی کاربر :


زیارت عاشورا
وضعیت یاهو مذهبی
پیج رنک گوگل ساعت فلش مذهبی اوقات شرعی

بسيجي يعني علي
Yahoo bot last visit powered by MyPagerank.Net Msn bot last visit powered by MyPagerank.Net Msn bot last visit powered by MyPagerank.Net Yahoo bot last visit powered by MyPagerank.Net

Powered by aeka.persianblog.ir

بانک صوت و فیلم مذهبی
PageRank
بسيجي يعني علي
مجله دانش سبز
PageRank RSS Feed Readers outils webmaster
دریافت کد
>>فرم اشتراک<<
{PAGETITLE}
pagerank search engine optimization Submit ExpressSearch Engine Marketing Services تماس با ما