کشاورزی لرستان - اولین مجله علمی کشاورزی دانش سبز (دانشجویان لرستانی)
در سال1387 سال نوآوری و شکوفایی ایران اسلامی شروع کار و تلاش می کنیم آخرین اخبار و مقالات علمی کشاورزی و لینک سایتهای برتر کشاورزی را در وب قرار دهیم ...
کلمات کلیدی مطالب
عواقب تولید سوخت زیستی بدتر از مصرف سوختهای فسیلی است
ساعت ۸:٢٠ ‎ب.ظ روز دوشنبه ٢٢ بهمن ۱۳۸٦   کلمات کلیدی:
عواقب تولید سوخت زیستی بدتر از مصرف سوختهای فسیلی است
گروهی از دانشمندان آمریکایی در گزارشی اعلام کردند که کاشت گیاهان با هدف تولید سوختهای زیستی می تواند تاثیرات بسیار منفی در گرم شدن جهانی برجای بگذارد.

به گزارش خبرگزاری مهر، محققان دانشگاه مینه سوتا با همکاری سازمان "کمیسیون حمایت از طبیعت"( Nature Conservancy) در بررسیهای خود نشان دادند که کشاورزی به منظور تولید سوخت زیستی بر روی گرم شدن جهانی تاثیرات بسیار مخرب تری از مصرف سوختهای فسیلی برجای می گذارد.

نتایج این گزارش که در مجله ساینس منتشر شده است نشان می دهد در طولانی مدت میزان کربنی که با تبدیل جنگلهای بارانی، جنگلهای مناطق مرطوب، دشتها و علفزارها به زمینهای زیرکشت گیاهان تولید کننده اتانول طبیعی تولید می شود به مراتب بیشتر از کربنی است که در اثر مصرف سوختهای فسیلی در اتمسفر گسترده می شود.

بنابر آمار مندرج در این گزارش، گسترش کشت ذرت و گیاه نیشکر برای تولید اتانول و خرما و سویا برای تولید بیودیزل، سالانه از 17 تا 240 برابر بیشتر کربن نسبت به نفت به اتمسفر ساطع می کند.

در این تحقیق، دانشمندان شرایط اندونزی را مورد بررسی قرار دادند. در این کشور میزان بخارات تا حد قابل ملاحظه ای افزایش یافته است. در حقیقت به دلیل افزایش کاشت گیاه خرما میزان کربنی که در این منطقه تولید شده است، برابر با میزان کربنی است که باید در مدت 423 سال تولید می شد.

همچنین در جنگلهای آمازون، مقدار زمینهایی که از این جنگل که به زیر کشت سویا رفته است به اندازه تامین سوخت بیو دیزل به مدت 319 سال است.

"جو فراجون" دانشمند کمیسیون حفاظت طبیعت در این خصوص اظهار داشت: "اگر هدف اصلی، کاهش گرم شدن جهانی است، تبدیل زمینها به تولید سوخت زیستی به آسانی امکان پذیر نیست. تمام سوختهای زیستی که درحال حاضر مورد استفاده قرار می گیرند، مستقیم یا غیر مستقیم خاستگاههای گیاهی را نابود می کنند. کشاورزی جهانی به شدت برای تولید مواد غذایی 6 میلیارد نفر تلاش می کند. این درحالی است که اگر تمام زمینهای کشاورزی به زیر کشت گیاهان تولیدکننده سوخت زیستی بروند سرنوشت کشاورزی جهانی در معرض خطر جدی قرار می گیرد."

منبع مهر نیوز :http://www.mehrnews.com/fa/newsdetail.aspx?NewsID=636737


 
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
دوستان من:
کدهای اضافی کاربر :


زیارت عاشورا
وضعیت یاهو مذهبی
پیج رنک گوگل ساعت فلش مذهبی اوقات شرعی

بسيجي يعني علي
Yahoo bot last visit powered by MyPagerank.Net Msn bot last visit powered by MyPagerank.Net Msn bot last visit powered by MyPagerank.Net Yahoo bot last visit powered by MyPagerank.Net

Powered by aeka.persianblog.ir

بانک صوت و فیلم مذهبی
PageRank
بسيجي يعني علي
مجله دانش سبز
PageRank RSS Feed Readers outils webmaster
دریافت کد
>>فرم اشتراک<<
{PAGETITLE}
pagerank search engine optimization Submit ExpressSearch Engine Marketing Services تماس با ما