کشاورزی لرستان - اولین مجله علمی کشاورزی دانش سبز (دانشجویان لرستانی)
در سال1387 سال نوآوری و شکوفایی ایران اسلامی شروع کار و تلاش می کنیم آخرین اخبار و مقالات علمی کشاورزی و لینک سایتهای برتر کشاورزی را در وب قرار دهیم ...
کلمات کلیدی مطالب
پیش بینی موقعیت کشاورزی 12 منطقه دنیا تا سال 2030
ساعت ۸:٢۱ ‎ب.ظ روز دوشنبه ٢٢ بهمن ۱۳۸٦   کلمات کلیدی:
ساینس اعلام کرد:
پیش بینی موقعیت کشاورزی 12 منطقه دنیا تا سال 2030
محققان بین المللی با بررسی اطلاعات جمع آوری شده از موقعیت کشاورزی در دنیا، خطرات تولید محصولات کشاورزی مرتبط با تغییرات آب و هوایی را در 12 منطقه دنیا تا سال 2030 پیش بینی کردند.

به گزارش خبرگزاری مهر، دانشمندان بین المللی که نتایج تحقیقات خود را در تازه ترین شماره مجله "ساینس" منتشر کرده اند، خطرات آب و هوایی 12 منطقه در آفریقا، آسیا و آمریکا را که در حال حاضر در آنها منابع غذایی در معرض خطر قرار دارند مورد بررسی قرار دادند.

در این تحقیقات موقعیت کشاورزی در مناطق جنوب آسیا، چین، جنوب شرقی آسیا، آسیای غربی، آفریقای شرقی، آفریقای مرکزی، جنوب آفریقا، آفریقای غربی، ساحل، آمریکای مرکزی و کارائیب و برزیل در 10 سال گذشته مطالعه و ارتباط تغییرات آب و هوایی و تولید محصولات کشاورزی در این مناطق تا سال 2030 پیش بینی شد.

نتایج این بررسیها نشان می دهد که جنوب آسیا و جنوب آفریقا دو منطقه ای هستند که بیشترین تاثیرات منفی را به خصوص روی برخی از محصولات کشاورزی که برای مردم زیادی که به کالاهای غذایی کافی دسترسی ندارند به عنوان یک منبع غذایی مهم به شمار می رودند نشان می دهند.

به گفته این محققان، بهترین راه برای حل این مشکل انتخاب بذرهای سازگارتر با تغییرات آب و هوایی و کشت محصولات اصلاح ژنتیکی شده  در این مناطق است.

به خصوص بهترین بذرهایی که می تواند در جنوب شرق آسیا زیر کشت رود برنج، در جنوب آسیا گندم و در آفریقای جنوبی ذرت است.

منبه مهر نیوز : http://www.mehrnews.com/fa/newsdetail.aspx?NewsID=632090
 
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
دوستان من:
کدهای اضافی کاربر :


زیارت عاشورا
وضعیت یاهو مذهبی
پیج رنک گوگل ساعت فلش مذهبی اوقات شرعی

بسيجي يعني علي
Yahoo bot last visit powered by MyPagerank.Net Msn bot last visit powered by MyPagerank.Net Msn bot last visit powered by MyPagerank.Net Yahoo bot last visit powered by MyPagerank.Net

Powered by aeka.persianblog.ir

بانک صوت و فیلم مذهبی
PageRank
بسيجي يعني علي
مجله دانش سبز
PageRank RSS Feed Readers outils webmaster
دریافت کد
>>فرم اشتراک<<
{PAGETITLE}
pagerank search engine optimization Submit ExpressSearch Engine Marketing Services تماس با ما