کشاورزی لرستان - اولین مجله علمی کشاورزی دانش سبز (دانشجویان لرستانی)
در سال1387 سال نوآوری و شکوفایی ایران اسلامی شروع کار و تلاش می کنیم آخرین اخبار و مقالات علمی کشاورزی و لینک سایتهای برتر کشاورزی را در وب قرار دهیم ...
کلمات کلیدی مطالب
نمونه‌ اولیه‌ ربات حامل ابزار کشاورزی طراحی شد
ساعت ٧:٤۳ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ٢٤ مهر ۱۳۸٧   کلمات کلیدی: نمونه‌ اولیه‌ ربات حامل ابزار کشاورزی طراحی شد ،روبات کشاورز ،ماشین های کشاورزی ،توسعه پایدار

نمونه‌ اولیه‌ ربات حامل ابزار کشاورزی طراحی شد

دانشمندان دانمارکی نمونه‌ اولیه‌ رباتی را طراحی کردند که قادر است با حرکت در مزارع، کشاورزان را از برخی از کارهای خسته کننده خلاص کند.

دانشمندان دانمارکی نمونه‌ اولیه‌ رباتی را طراحی کردند که قادر است با حرکت در مزارع، کشاورزان را از برخی از کارهای خسته کننده خلاص کند.
Hortibot، یک ربات کنترل از راه دور و حمل کننده ابزار است.
این ربات که دارای یک دوربین است قادر به شناخت ردیف محصولات کشاورزی و تشخیص فاصله و زاویه‌ خود نسبت به آن‌هاست و برخلاف ربات‌های گشت زن دیگر به GPS متکی نیست؛ هر چند می‌تواند به آن مجهز شود اما بدون نقشه و ماهواره در مزارع هدایت می‌شود.
این ربات می‌تواند به یک دستگاه مکانیکی علف کنی تبدیل شود یا در مزارع صنعتی برای حمل سمپاش‌ها مورد استفاده قرار گیرد.
یک ژیروسکوپ به Hortibot کمک می‌کند تا خود را ۱۸۰ درجه بچرخاند اما طراحان اروپایی تلاش می‌کنند چرخ‌ها را در ربات‌هایی نظیر Hortibot کم‌تر کنند زیرا اغلب محتوی سیم‌هایی هستند که به هنگام چرخش ۳۶۰ درجه چرخ‌ها،‌ دچار پیچ خوردگی و قطع می‌شوند.
این ربات به تنهایی کار نمی‌کند و نیاز به کمک یکی از کارگران دارد اما قادر است وظایفی را انجام دهد که نیازمند ده نفر هستند.
ربات مذکور نیاز به کارگران خارجی و خطرات تولید محصولات آلوده را که از طریق دست کارگران به محصولات منتقل می‌شود،‌ کاهش می‌دهد.

 
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
دوستان من:
کدهای اضافی کاربر :


زیارت عاشورا
وضعیت یاهو مذهبی
پیج رنک گوگل ساعت فلش مذهبی اوقات شرعی

بسيجي يعني علي
Yahoo bot last visit powered by MyPagerank.Net Msn bot last visit powered by MyPagerank.Net Msn bot last visit powered by MyPagerank.Net Yahoo bot last visit powered by MyPagerank.Net

Powered by aeka.persianblog.ir

بانک صوت و فیلم مذهبی
PageRank
بسيجي يعني علي
مجله دانش سبز
PageRank RSS Feed Readers outils webmaster
دریافت کد
>>فرم اشتراک<<
{PAGETITLE}
pagerank search engine optimization Submit ExpressSearch Engine Marketing Services تماس با ما