کشاورزی لرستان - اولین مجله علمی کشاورزی دانش سبز (دانشجویان لرستانی)
در سال1387 سال نوآوری و شکوفایی ایران اسلامی شروع کار و تلاش می کنیم آخرین اخبار و مقالات علمی کشاورزی و لینک سایتهای برتر کشاورزی را در وب قرار دهیم ...
کلمات کلیدی مطالب
عاشورای حسینی تسلیت/امام حسین (ع) چرا شهید شد
ساعت ٥:٠٩ ‎ب.ظ روز دوشنبه ۱٦ دی ۱۳۸٧   کلمات کلیدی: امام حسین (ع) ،عاشورا ،امام حسین (ع) چرا شهید شد ،تسلیت
امام حسین (ع) چرا شهید شد

خبرگزاری فارس: امام حسین (ع) شهید شد تا ما دریابیم زیر بار ظلم نباید رفت به زشتی‌ها و ناپاکی‌ها و بی‌دینی‌ها باید "نه" گفت و در برابر هوا و هوس‌ها و امیال شهوانی تسلیم نبلید شد.

hossein

به گزارش خبرنگار "سرویس فضای مجازی" خبرگزاری فارس، نویسنده وبلاگ "چراغ قرمز" مطلبی را با عنوان "امام حسین (ع) چرا شهید شد" در یکی از پست‌های وبلاگ خود منتشر کرده است.
برپایه این گزارش در بخشی از این مطلب آمده است:

بار دیگر ماه محرم از راه رسیده است، تا شیعیان، بر سر و سینه زنان و سیاه‌پوشان، در مراسم عزاداری سرور وسالار شهیدان، شرکت کنند تاکه چه؟! تا بخاطر مظلومیت امام بگریند، تا بخاطر تشنگی قافله‌ی امام ضجه زنند، تا بخاطر به خاک و خون غلطیدن عزیزترین مخلوقات خداوند فغان برآرند، تا بخاطر إسارت شریفترین انسان‌ها مویه کنند، تا ....... بر‌سر و صورت زنند، فریاد زنند، خدا خدا گویند و در آخر از خداوند مزد و پاداش بطلبند!! بگویند خدایا بخاطر حسین تو گریستیم، پس تو به ما چه و چه و چه عطا فرما. و در آخر خوشحال و راضی از این همه عبادت و اشک و آه، بدون کوچکترین تغییر و تحولی در کردار و اعمال و اخلاق‌شان به خانه‌هایشان باز گشته و باز روز از نو روزی از نو......
دریغا که هدف ِ قیام امام را نشناختیم، به إبلاغ رسالت زینب کبری توجه ننمودیم، به عمق خطبه‌ها و سخنرانی‌های إمام زین العابدین (ع) دقت نکردیم، و از " هیهات منّا الذلّة "‌ی امام و از "هل مِن ناصرٍ ینصرنی" او بی‌تفاوت گذشتیم و فقط به خود بالیدیم که در مراسم امام گریستیم..... أمّا آیا امام به گریه‌های ما نیازی دارد تا در قبالش از خداوند مزد تقاضا کنیم ؟! آیا خون مطهر او و یارانش بر زمین ریخته شد تا ما گنه‌کاران به طمع فضل و إحسانش یک سال در فسق و فجور و فساد و گناه غوطه ور شویم و در روز عاشوراء و تاسوعا با یک قطره اشک آنهم بخاطر آمال دنیوی خود پاک گردیم‌؟!
آیا ارزش امام و قیام او تا همین حدّ است که قربانی گردد تا خداوند گناهان ما را ببخشد ؟! در این صورت خداوند به امام و خاندان و یاران پاک و مطهّر او ظلم کرده و آنان را فدای گنه کاران بی‌مقدار قرار داده است !! یا شاید نه .... ماجرا چیز دیگری است ؟! ماجرا تبلور زیبائی‌ها و عشق‌هاست، ماجرا به نمایش گذاردن ایمان‌ها و صداقت‌هاست، ماجرا آموزش دادن پاکی‌ها و إخلاص‌هاست، ماجرا إرائه‌ی بهترین الگو برای چگونه زیستن و چگونه شهید گشتن است.
آری امام (ع )شهید شد تا ما دریابیم زیر بار ظلم نباید رفت! دریابیم به زشتی‌ها و ناپاکی‌ها و بی‌دینی‌ها باید "نه" گفت! در یابیم در برابر هوای و هوس‌ها و امیال شهوانی ِ نا مردمان دون صفت تسلیم نبلید شد! دریابیم انسانیم و آزاده، پس در حفظ آن بکوشیم همانطور که امام حسین (ع) فرمودند: " اگر دین نداری لا أقل آزاده باش. " دریابیم مسجود ملائکة الله‌ایم، خلیفة‌الله‌ایم، اشرف مخلوقاتیم، محبوب خدائیم.
دریابیم ارزشمندیم و نباید خود را ارزان به هر بهایی بفروشیم.
دریابیم "أینما تولّوا فثمَّ وجه الله" رو به هر سونهیم او را می‌بینیم چراکه عالم محضر اوست پس چه خوب است در محضرش گناه نکنیم و بنده‌ی ابلیس نشویم.
خوشا آنانکه راه درست و مسیر حق و حقیقت و سیر إلی الله را شناختند و با توکّل و توسّل و تقوی بدون هیچگونه ترس و واهمه‌ای، بدون هیچگونه شک و تردیدی در آن گام نهادند و به سعادت أبدی دست یافتند.
به امید آنکه بتوانیم در آن مسیر قرار بگیریم.
"إن شاءالله"


 
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
دوستان من:
کدهای اضافی کاربر :


زیارت عاشورا
وضعیت یاهو مذهبی
پیج رنک گوگل ساعت فلش مذهبی اوقات شرعی

بسيجي يعني علي
Yahoo bot last visit powered by MyPagerank.Net Msn bot last visit powered by MyPagerank.Net Msn bot last visit powered by MyPagerank.Net Yahoo bot last visit powered by MyPagerank.Net

Powered by aeka.persianblog.ir

بانک صوت و فیلم مذهبی
PageRank
بسيجي يعني علي
مجله دانش سبز
PageRank RSS Feed Readers outils webmaster
دریافت کد
>>فرم اشتراک<<
{PAGETITLE}
pagerank search engine optimization Submit ExpressSearch Engine Marketing Services تماس با ما