کشاورزی لرستان - اولین مجله علمی کشاورزی دانش سبز (دانشجویان لرستانی)
در سال1387 سال نوآوری و شکوفایی ایران اسلامی شروع کار و تلاش می کنیم آخرین اخبار و مقالات علمی کشاورزی و لینک سایتهای برتر کشاورزی را در وب قرار دهیم ...
کلمات کلیدی مطالب
همکاری جدید فائو و مرکز مطالعات کشاورزی مدیترانه
ساعت ۱۱:٠٠ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ۸ بهمن ۱۳۸٧   کلمات کلیدی: اطلاعیه ،اخبار ،فائو ،غذا

همکاری جدید فائو و مرکز مطالعات کشاورزی مدیترانه

رم - خبرگزاری کشاورزی ایران
سرویس بین المللهمکاری جدید فائو و مرکز مطالعات کشاورزی مدیترانه

مرکز بین­المللی مطالعات پیشرفته مدیترانه (CIHEAM) و سازمان فائو، موافقتنامه­ای در زمینه تقویت همکاریهایشان امضا کردند.  به گزارش ایانا از سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد(فائو)، این دو سازمان در قالب این توافقنامه در زمینه غذاهای سنتی، حفاظت از جنگلها، مدرن سازی آبیاری و مدیریت بیماریها و قرنطینه گیاهی، به همکاریهای خود شدت خواهند بخشید. شیلات و آبزی­پروری، تولید دام و منابع ژنتیک گیاهی از دیگر موارد این توافق است.

بر اساس این گزارش، این دو سازمان در سالهای 2009 و 2010 اجرای برنامه­های تحقیقاتی، برگزاری کارگاههای آموزشی و مبادله کارشناسان و دانشجویان را به منظور ترویج محصولات غذایی کشاورزی کوهستانی که اغلب سهم زیادی در پایداری زندگی در مناطق نامساعد و کوهستانی دارد، در دستور کار خود قرار داده­اند.

توسعه فعالیتهای تحقیقاتی و آموزشی برای بهبود تولید میوه و کنترل ورود و شیوع آفات در منطقه مدیترانه از طریق پیمان‌نامه­های هماهنگ کننده نظارت بر آفات و گواهی نهال، از دیگر کارهای مشترک این دو سازمان است.

CIHEAM یک مؤسسه بین­المللی منطقه­ای است که فراهم کننده آموزش، هدایتگر تحقیقات و مروج همکاری بین­المللی در زمینه کشاورزی و توسعه روستایی در مدیترانه از طریق چهار مؤسسه کشاورزی باری (ایتالیا)، چانیا (یونان)، مون پلیه (فرانسه) و ساراگوزا (اسپانیا) است. همکاری این مرکز و سازمان فائو از سال 1977 آغاز شده است.

مترجم: سید محسن سنجری


 
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
دوستان من:
کدهای اضافی کاربر :


زیارت عاشورا
وضعیت یاهو مذهبی
پیج رنک گوگل ساعت فلش مذهبی اوقات شرعی

بسيجي يعني علي
Yahoo bot last visit powered by MyPagerank.Net Msn bot last visit powered by MyPagerank.Net Msn bot last visit powered by MyPagerank.Net Yahoo bot last visit powered by MyPagerank.Net

Powered by aeka.persianblog.ir

بانک صوت و فیلم مذهبی
PageRank
بسيجي يعني علي
مجله دانش سبز
PageRank RSS Feed Readers outils webmaster
دریافت کد
>>فرم اشتراک<<
{PAGETITLE}
pagerank search engine optimization Submit ExpressSearch Engine Marketing Services تماس با ما