کشاورزی لرستان - اولین مجله علمی کشاورزی دانش سبز (دانشجویان لرستانی)
در سال1387 سال نوآوری و شکوفایی ایران اسلامی شروع کار و تلاش می کنیم آخرین اخبار و مقالات علمی کشاورزی و لینک سایتهای برتر کشاورزی را در وب قرار دهیم ...
کلمات کلیدی مطالب
نظام گلخانه‌ای کشور ابلاغ شد
ساعت ٩:٠٦ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ٢٧ اسفند ۱۳۸٧   کلمات کلیدی: کشاورزی ،طرح اشتغال زایی ،گلخانه ،مهندسین کشاورزی
نظام گلخانه‌ای کشور ابلاغ شد

نظام گلخانه‌ای کشور ابلاغ شد
تهران - خبرگزاری کشاورزی ایران

سرویس کشاورزی

به دنبال ابلاغ نظام گلخانه‌ای، کلیه متقاضیان اخذ پروانه تاسیس و بهره‌برداری می‌بایست اقدام به عقد قرارداد با مهندسان سازمان نظام مهندسی به عنوان ناظر، مشاور و مسئول فنی کنند.
   

کد خبر: 11A-8712-2602

به گزارش ایانا،‌ مهندس رادمان رادمنش مدیر روابط عمومی سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان تهران، در این باره گفت: با توجه به لزوم بهره‌گیری از دانش فنی کارشناسان کشاورزی و منابع طبیعی به منظور توسعه بخش کشاورزی و نیز تضمین تولید محصولاتی سالم و مطابق با استانداردهای موجود، نظام گلخانه‌ای کشور جهت بهره‌برداری کلیه دستگاههای اجرایی، مهندسان مشاور، پیمانکاران و عوامل دیگر ابلاغ شد.

وی افزود: نظام گلخانه‌ای کشور، مجموعه‌ای از روشها، دستورالعملها و مقرراتی است که در برگیرنده استانداردها و مشخصات فنی و مهندسی بوده و بر اساس اصول علمی و فنی موجود در کشور و نیز با توجه به شرایط اقلیمی، زیست محیطی، اقتصادی و اجتماعی تدوین شده است.

مهندس رادمنش در ادامه گفت: بر اساس مفاد این نظام‌نامه، حضور مهندس ناظر و مسئول فنی واجد صلاحیت جهت نظارت بر مراحل احداث، راه‌اندازی، توسعه و تولید، به منظور حفظ ایمنی و افزایش کیفیت محصولات تولیدی در کلیه واحدهای گلخانه‌ای و سالنهای پرورش قارچ خوراکی الزامی است.

وی گفت:‌ شرح وظایف و حدود اختیارات مهندسان ناظر، مشاور و مسئول فنی دراین نظامنامه مشخص شده و امیدواریم از سال آیند، شرایط اعزام این مهندسان مهیا شود.

مهندس رادمنش افزود: بر اساس مفاد این نظام‌نامه کلیه متقاضیان اخذ پروانه تاسیس و بهره‌برداری می‌بایست ضمن ارائه درخواست خود به سازمان نظام مهندسی استان، اقدام به عقد قرارداد با مهندسان معرفی شده از سوی سازمان به عنوان مهندس ناظر، مشاور و مسئول فنی کنند.

وی در پایان شرط صدور پروانه بهره‌برداری را ارائه گواهی پایان کار به مهر مهندس ناظر اعلام کرد و گفت: ارجاع کار به مهندسان عضو بر اساس سطح نظارت و با عنایت به رتبه افراد انجام می‌پذیرد و دارا بودن پروانه اشتغال به کار مهندسی شرط لازم ارائه کرده است و آن دسته ازاعضاء که دارای رتبه و فاقد پروانه اشتغال به کار مهندسی هستند باید هر چه سریعتر اقدام به دریافت پروانه اشتغال کنند./

 

 منبع : ایانا


 


 
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
دوستان من:
کدهای اضافی کاربر :


زیارت عاشورا
وضعیت یاهو مذهبی
پیج رنک گوگل ساعت فلش مذهبی اوقات شرعی

بسيجي يعني علي
Yahoo bot last visit powered by MyPagerank.Net Msn bot last visit powered by MyPagerank.Net Msn bot last visit powered by MyPagerank.Net Yahoo bot last visit powered by MyPagerank.Net

Powered by aeka.persianblog.ir

بانک صوت و فیلم مذهبی
PageRank
بسيجي يعني علي
مجله دانش سبز
PageRank RSS Feed Readers outils webmaster
دریافت کد
>>فرم اشتراک<<
{PAGETITLE}
pagerank search engine optimization Submit ExpressSearch Engine Marketing Services تماس با ما