کشاورزی لرستان - اولین مجله علمی کشاورزی دانش سبز (دانشجویان لرستانی)
در سال1387 سال نوآوری و شکوفایی ایران اسلامی شروع کار و تلاش می کنیم آخرین اخبار و مقالات علمی کشاورزی و لینک سایتهای برتر کشاورزی را در وب قرار دهیم ...
کلمات کلیدی مطالب
تحقیقات تقاضامحور در کشور گسترش می‌یابد
ساعت ٥:٤٦ ‎ب.ظ روز یکشنبه ۱٠ خرداد ۱۳۸۸   کلمات کلیدی: اخبار ،اطلاعیه ،تحقیقات ،کشاورزی

رئیس موسسه تحقیقات گیاهپزشکی کشور در گفتگو با ایانا: 

تحقیقات تقاضامحور در کشور گسترش می‌یابد 


تهران  - خبرگزاری کشاورزی ایرانتحقیقات تقاضامحور در کشور گسترش می‌یابد

گروه: پژوهش و تحقیقات 

توسعه تحقیقات مشتری، تقاضامحور و اثربخش به ویژه در زمینه روشهای غیرشیمیایی و بیولوژیک در دستور کار موسسه تحقیقات گیاهپزشکی کشور قرار گرفت.


رئیس موسسه تحقیقات گیاهپزشکی کشور با اعلام این مطلب در گفتگو با خبرنگار ایانا گفت: به مدت دو روز روسای بخشهای تحقیقاتی گردهم آمده‌اند تا در زمینه مسائل و مشکلات موجود و برنامه‌های آتی و راهبردی پیش‌بینی شده بحث و بررسی کنند.

دکتر عسگری افزود: بخشی از توان گیاهپزشکی کشور در ستاد موسسه مستقر است ولی بخش اعظمی از آن در استانها به صورت بخشهای تحقیقاتی گسترده شده است.

وی با اشاره به اینکه خودکفایی و امنیت و سلامت غذایی با هماهنگی تمامی بخشها امکان‌پذیر است، گفت: در قالب شش برنامه راهبردی در زمینه‌های عوامل خسارتزای جانوری، عوامل خسارتزای بیماریزا، رده‌بندی موجودات زنده، آفت‌کشها، علفهای هرز و برنامه راهبردی تولید محصولات ارگانیک برنامه‌های این موسسه و بخشهای ذی‌ربط هماهنگ خواهد شد.

دکتر عسگری برنامه تولید محصولات ارگانیک را از برنامه‌های جدید این موسسه برشمرد و خاطرنشان کرد: از سالیان گذشته محققان این موسسه با سازمان جهانی خواروبار و کشاورزی FAO در قالب آموزشی کشاورزان و تسهیلگران برنامه‌های منسجمی داشته است ولی با تاکیدات معاونت تولیدات گیاه، این برنامه با شتاب بیشتری پیش خواهد رفت.

گفتنی است گردهمایی روسای بخشهای تحقیقات گیاهپزشکی کشور از صبح امروز آغاز و تا فردا ادامه خواهد داشت./

 

خبرنگار: مژگان ستار

 


 
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
دوستان من:
کدهای اضافی کاربر :


زیارت عاشورا
وضعیت یاهو مذهبی
پیج رنک گوگل ساعت فلش مذهبی اوقات شرعی

بسيجي يعني علي
Yahoo bot last visit powered by MyPagerank.Net Msn bot last visit powered by MyPagerank.Net Msn bot last visit powered by MyPagerank.Net Yahoo bot last visit powered by MyPagerank.Net

Powered by aeka.persianblog.ir

بانک صوت و فیلم مذهبی
PageRank
بسيجي يعني علي
مجله دانش سبز
PageRank RSS Feed Readers outils webmaster
دریافت کد
>>فرم اشتراک<<
{PAGETITLE}
pagerank search engine optimization Submit ExpressSearch Engine Marketing Services تماس با ما