کشاورزی لرستان - اولین مجله علمی کشاورزی دانش سبز (دانشجویان لرستانی)
در سال1387 سال نوآوری و شکوفایی ایران اسلامی شروع کار و تلاش می کنیم آخرین اخبار و مقالات علمی کشاورزی و لینک سایتهای برتر کشاورزی را در وب قرار دهیم ...
کلمات کلیدی مطالب
تاکید معاون استاندار بر احداث مرکز رشد گیاهان دارویی در لرستان
ساعت ۱۱:٢٧ ‎ق.ظ روز یکشنبه ۱٤ تیر ۱۳۸۸   کلمات کلیدی: اخبار ،گیاهان دارویی ،کشاورزی لرستان ،مهندسین لرستانی

  تاکید معاون استاندار بر احداث مرکز رشد گیاهان دارویی در لرستان 

 

  

 معاون برنامه ریزی استاندار لرستان بر ضرورت احداث مرکز رشد گیاهان دارویی در این استان تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، در جلسه ستاد راهبردی گیاهان دارویی و طب سنتی استان برگزار شد که روز یکشنبه در استانداری لرستان برگزار شد سید رضا دهناد معاون برنامه ریزی استاندار لرستان و عضو این ستاد با تأکید بر لزوم توجه به بخش کشاورزی به عنوان مزیت عمده استان ، احداث مرکز رشد گیاهان دارویی را از ضرورت های استان دانست و گفت: احداث این مرکز در کنار پارک علم و فناوری می تواند در جهت حمایت از کشاورزان ، تولید علم و اشتغال زایی مفید واقع شود .

معاون استاندار لرستان برگزاری همایش گیاهان دارویی را توسط دبیرخانه ستاد به منظور بررسی ظرفیت های موجود ضروری دانست و بر لزوم گذران بخشی از واحدهای عملی دانشگاه های کشور در این منطقه تأکید کرد.

در ادامه جلسه صالح نیا دبیر ستاد راهبردی گیاهان دارویی و طب سنتی هدف از تشکیل این ستاد در استان را استفاده از مزیت ویژه منطقه زاگرس به عنوان زیستگاه جهانی گیاهان دارویی عنوان کرد و گفت : وزارتخانه های مربوطه از جمله بهداشت و درمان ،جهاد کشاورزی و ... باید تلاش کنند با همکاری و هماهنگی لازم این مزیت را از قوه به فعل درآورده و از این مزیت طبیعی به خوبی استفاده کنند.

 وی  از پتانسیل های طبیعی منطقه زاگرس به وجود 800 نوع گیاه اشاره  کرد و گفت که از این تعداد حدود 400 نوع گیاه از زمره گیاهان دارویی محسوب می شوند.

 صالح نیاگفت : وظیفه اصلی و مهم ستاد ، شناسایی ، جمع آوری و استفاده از این منابع طبیعی و خدادادی و تغییر وضعیت بهره برداری و کشت گیاهان دارویی از شیوه سنتی به شیوه کلاسیک در کوتاه ترین زمان ممکن است که این کار موجبات ایجاد اشتغال را نیز فراهم خواهد کرد.

 صالح نیا ضمن اشاره به تأکید استاندار لرستان، بر تکمیل تحقیقات گذشته در زمینه گیاهان دارویی  ، جلب توجه دولت به مزیت های منطقه زاگرس را به عنوان یک مزیت ویژه از دیگر وظایف ستاد عنوان کرد .


 
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
دوستان من:
کدهای اضافی کاربر :


زیارت عاشورا
وضعیت یاهو مذهبی
پیج رنک گوگل ساعت فلش مذهبی اوقات شرعی

بسيجي يعني علي
Yahoo bot last visit powered by MyPagerank.Net Msn bot last visit powered by MyPagerank.Net Msn bot last visit powered by MyPagerank.Net Yahoo bot last visit powered by MyPagerank.Net

Powered by aeka.persianblog.ir

بانک صوت و فیلم مذهبی
PageRank
بسيجي يعني علي
مجله دانش سبز
PageRank RSS Feed Readers outils webmaster
دریافت کد
>>فرم اشتراک<<
{PAGETITLE}
pagerank search engine optimization Submit ExpressSearch Engine Marketing Services تماس با ما