کشاورزی لرستان - اولین مجله علمی کشاورزی دانش سبز (دانشجویان لرستانی)
در سال1387 سال نوآوری و شکوفایی ایران اسلامی شروع کار و تلاش می کنیم آخرین اخبار و مقالات علمی کشاورزی و لینک سایتهای برتر کشاورزی را در وب قرار دهیم ...
کلمات کلیدی مطالب
صادرات گیاهان دارویی به بیش از 11 هزار تن رسید
ساعت ۱۱:٤٠ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ۱٦ تیر ۱۳۸۸   کلمات کلیدی: اخبار ،گیاهان دارویی ،تولید گیاهان دارویی ،صادرات

صادرات گیاهان دارویی به بیش از 11 هزار تن رسید
مدیرکل دفتر امور سبزی، گیاهان زینتی و دارویی وزارت جهاد کشاورزی از صادرات 11 هزار و 903 تن گیاه دارویی خبر داد.

بهروز غیبی در گفتگو با مهر در خصوص ضرورت اجرای طرح جامع گیاهان دارویی در کشور گفت: در حال حاضر سطح زیرکشت گیاهان دارویی درکشور معادل 39 هزار و 618 هکتار با تولید حدود 38 هزار و661 تن است.

مدیرکل دفتر امور سبزی، گیاهان زینتی و دارویی وزارت جهاد کشاورزی بیان کرد: میزان صادرات گیاهان دارویی در سال جاری بالغ بر 11 هزار و 903 تن است، ضمن اینکه عملکرد این گونه از گیاهان هم اکنون 9 دهم تن درهکتار است.

وی افزایش سطح زیرکشت، تولید و صادرات گیاهان دارویی را از اهداف طرح جامع عنوان کرد و افزود: در این طرح بهبود شرایط کشت، فراهم کردن تجهیزات برای تولید و فرآوری مکانیزه گیاهان دارویی دنبال می شود، ضمن اینکه افزایش تعداد کارخانجات فرآوری این گیاهان و مجهزکردن واحدهای فرآوری موجود به منظور افزایش تولید داروهای گیاهی و مواد اولیه صنایع دارویی، غذایی، آرایشی و بهداشتی در دستور کار قرار دارد.

مدیرکل دفتر امور سبزی، گیاهان زینتی و دارویی وزارت جهاد کشاورزی اظهار داشت: در طرح جامع گیاهان دارویی که درسال گذشته با اعتباری بالغ بر 5 میلیارد تومان به منظور افزایش 100 هزار تنی تولیدات گیاهی نهایی شد، کمک به طراحی و ساخت دستگاههای کاشت و برداشت، ساماندهی وضعیت تولید بذور، قلمه و نشاء و نیز کنترل واردات بی رویه بذور اصلاح شده هدفگذاری شده است.

وی با اشاره به تدوین دستورالعمل کشت گیاهان دارویی مختص مناطق خشک و نیمه خشک در طرح مذکور خاطرنشان کرد: افزایش کیفیت محصولات فرآوری شده از گیاهان دارویی و افزایش سطح دانش فعالان بخش تولید و فرآوری در این طرح دنبال می شود.

به گزارش مهر، طرح جامع گیاهان دارویی به عنوان طرحی ملی در کلیه استانهای کشوربه مدت 5 سال و با اعتباری بالغ بر یک هزار و 9/53 میلیارد ریال با هدف صادرات، ارزآوری و اشتغالزایی اجرا خواهد شد.


 
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
دوستان من:
کدهای اضافی کاربر :


زیارت عاشورا
وضعیت یاهو مذهبی
پیج رنک گوگل ساعت فلش مذهبی اوقات شرعی

بسيجي يعني علي
Yahoo bot last visit powered by MyPagerank.Net Msn bot last visit powered by MyPagerank.Net Msn bot last visit powered by MyPagerank.Net Yahoo bot last visit powered by MyPagerank.Net

Powered by aeka.persianblog.ir

بانک صوت و فیلم مذهبی
PageRank
بسيجي يعني علي
مجله دانش سبز
PageRank RSS Feed Readers outils webmaster
دریافت کد
>>فرم اشتراک<<
{PAGETITLE}
pagerank search engine optimization Submit ExpressSearch Engine Marketing Services تماس با ما