کشاورزی لرستان - اولین مجله علمی کشاورزی دانش سبز (دانشجویان لرستانی)
در سال1387 سال نوآوری و شکوفایی ایران اسلامی شروع کار و تلاش می کنیم آخرین اخبار و مقالات علمی کشاورزی و لینک سایتهای برتر کشاورزی را در وب قرار دهیم ...
کلمات کلیدی مطالب
ایران رتبه 16 جهانی در نانوتکنولوژی کشاورزی جهان را بدست آورد
ساعت ۱٠:۱۱ ‎ق.ظ روز دوشنبه ٢٩ تیر ۱۳۸۸   کلمات کلیدی: اخبار ،نانو ،نانو تکنولوژی ،کشاورزی


رئیس پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی در گفت‌وگو با فارس:
ایران رتبه 16 جهانی در نانوتکنولوژی کشاورزی جهان را بدست آورد

خبرگزاری فارس: رئیس پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی گفت: ایران رتبه 16 در فناوری نانوتکنولوژی کشاورزی در جهان را به دست آورده است.


مجتبی خیام‌نکویی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، افزود: بخش نانوتکنولوژی کشاورزی در پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی کرج در 28 تیر 88 با اعتباری بیش از 25 میلیارد ریال راه‌اندازی شد.
رئیس پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی گفت: ایران در بحث تولید علم در بخش نانوتکنولوژی کشاورزی براساس رتبه‌بندی ISI عنوان 16 جهان را بدست آورده است.
خیام نکویی گفت: هدف از بهره‌مندی از نانوتکنولوژی در بخش کشاورزی به عنوان نخستین بخش رسمی و مصوب در وزارت جهاد کشاورزی این است که زیرساخت لازم برای کاربرد و توسعه فناوری جدید نانو در بخش کشاورزی را استفاده کند.
رئیس پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی گفت: یکی از توانمند‌های این فناوری نانو در جهت جلوگیری از ضایعات محصول در بخش کشاورزی و افزایش عمر ماندگاری محصول است.
خیام نکویی تصریح کرد: با فناوری نانو و جلوگیری از ضایعات به تبع آن عملکرد در واحد سطح بخش کشاورزی افزایش می‌یابد.
وی گفت: علاوه بر آن یک پروژه تعریف شده برای بسته‌بندی نانو برای افزایش عمر ماندگاری و جلوگیری از ضایع شدن محصول است که این پروژه آغاز شده و تا پایان سال‌جاری یا اوایل سال 89 به دانش تولید بسته‌بندی با فناوری نانو در بخش کشاورزی دست می‌یابیم.
خیام نکویی گفت: این فناوری باعث افزایش ماندگاری محصول و عمر آن است.
رئیس پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی گفت: در خصوص کاربرد نانو تکنولوژی در بحث سموم، کودها و بیابان‌زدایی، بخش زراعت و باغبانی دانشمندان ایرانی فعالیت می‌کنند تا به این فناوری دسترسی پیدا کنند.
خیام نکویی گفت: 20 پروژه تحقیقاتی در کمیته نانوتکنولوژی وزارت جهاد کشاورزی تعریف شده و به سرعت مراحل انجام آن طی خواهد شد.
خیام نکویی در مورد کشت بافت خرما گفت: برای تجارت‌سازی فناورزی کشت بافت خرما کارهای مهمی انجام می‌شود و تلاش براین است که پروتکل کشت بافت خرما تجاری‌سازی شده و از مرحله آزمایشگاه به مرحله گلخانه و سپس به مزرعه انتقال یابد.
وی در مورد زمان انتقال فناوری از آزمایشگاه به نخلستان گفت: بسته به محصول متفاوت است و در برخی محصولات حدود 2 سال و در برخی حتی 4 ماه طول می‌کشد.


 
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
دوستان من:
کدهای اضافی کاربر :


زیارت عاشورا
وضعیت یاهو مذهبی
پیج رنک گوگل ساعت فلش مذهبی اوقات شرعی

بسيجي يعني علي
Yahoo bot last visit powered by MyPagerank.Net Msn bot last visit powered by MyPagerank.Net Msn bot last visit powered by MyPagerank.Net Yahoo bot last visit powered by MyPagerank.Net

Powered by aeka.persianblog.ir

بانک صوت و فیلم مذهبی
PageRank
بسيجي يعني علي
مجله دانش سبز
PageRank RSS Feed Readers outils webmaster
دریافت کد
>>فرم اشتراک<<
{PAGETITLE}
pagerank search engine optimization Submit ExpressSearch Engine Marketing Services تماس با ما