کشاورزی لرستان - اولین مجله علمی کشاورزی دانش سبز (دانشجویان لرستانی)
در سال1387 سال نوآوری و شکوفایی ایران اسلامی شروع کار و تلاش می کنیم آخرین اخبار و مقالات علمی کشاورزی و لینک سایتهای برتر کشاورزی را در وب قرار دهیم ...
کلمات کلیدی مطالب
با احداث چند کارخانه کمپوست:
ساعت ٢:۳۱ ‎ب.ظ روز جمعه ۱۱ اسفند ۱۳۸٥   کلمات کلیدی:

مشکل زباله در جنگلهای شمال بر طرف مي شود


خبرگزاري کشاورزي ايران - گروه کشاورزي : 

با توجه به مشکل زباله در جنگلهای شمال و اهميت رفع اين مشكل ، طي دو سه سال اخیر تصمیماتی جهت احداث چند کارخانه کمپوست در مناطق بحراني گرفته شده است .    

 

با توجه به مشکل زباله در جنگلهای شمال و  اهميت رفع اين مشكل ، طي   دو سه سال اخیر تصمیماتی جهت احداث  چند کارخانه کمپوست در مناطق بحراني گرفته شده است .
به گزارش خبر نگار ايانا ،"بهزاد انگو
رج" مدیر کل منابع طبیعی مازندران – نوشهر در میزگرد مطبوعاتی خود با خبرنگاران منطقه با اعلام اینکه یکی از مشکلات اساسی اين بخش در گذشته موضوع زباله در داخل جنگل بوده است ، خاطر نشان کرد  :  2 کارخانه کمپوست در غرب مازندران و سه کارخانه کمپوست در شرق و مرکز استان در حال احداث ، مکان یابی و جانمایی است .
وی با اشاره به اثرات مخرب زیست محیطی و دفن غیر بهداشتی زباله در داخل جنگل ،  تاکید کرد  : زباله می بایست در جایی ریخته شود که کمترین خسارت را برای مردم داشته باشد.
وی با اعلام اين مطلب كه مشکل زباله در جنگلهای شمال در حال حل و فصل شدن است
،افزود : در غرب مازندران برای  شهرهای چالوس و نوشهر نيز  این امر در دست مطالعه است و در تنکابن و رامسر نیز در  همان مکان قبلی "پرده سر " با  مساحتي   بالغ بر  7 هکتار، كار انجام مي شود.

به گفته وی در شهرهای نوشهرو چالوس نیز به احتمال زياد  محل کارخانه  زباله در "پلنگچال" یا "پلهم کتی" خواهد بود  که این امر در دست مطالعه قرار دارد  تا با کمترین ترانسفر و هزینه  انجام شود.
انگورج تصریح کرد: در حال حاضر  گزینه اول ايجاد  زباله دانی د رمنطقه  نوشهر است .
مدیرکل منابع طبیعی نوشهر همچنین گفت :  برای کلاردشت نیز 3 هزار متر مربع زمین برای دفن زباله  در نظر گرفته شد که پس از مرمت جاده و با اخذ تعهد دفتر خانه ای که  قبلا مرسوم نبوده مورد استفاده قرار خواهد گرفت.
 

وی از شهرداران منطقه خواست برای استفاده از فضای جنگلی  سه نوع مدیریت حمل –مکان زباله و نیز نگهبانی را  اعمال كنند.


 
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
دوستان من:
کدهای اضافی کاربر :


زیارت عاشورا
وضعیت یاهو مذهبی
پیج رنک گوگل ساعت فلش مذهبی اوقات شرعی

بسيجي يعني علي
Yahoo bot last visit powered by MyPagerank.Net Msn bot last visit powered by MyPagerank.Net Msn bot last visit powered by MyPagerank.Net Yahoo bot last visit powered by MyPagerank.Net

Powered by aeka.persianblog.ir

بانک صوت و فیلم مذهبی
PageRank
بسيجي يعني علي
مجله دانش سبز
PageRank RSS Feed Readers outils webmaster
دریافت کد
>>فرم اشتراک<<
{PAGETITLE}
pagerank search engine optimization Submit ExpressSearch Engine Marketing Services تماس با ما