کشاورزی لرستان - اولین مجله علمی کشاورزی دانش سبز (دانشجویان لرستانی)
در سال1387 سال نوآوری و شکوفایی ایران اسلامی شروع کار و تلاش می کنیم آخرین اخبار و مقالات علمی کشاورزی و لینک سایتهای برتر کشاورزی را در وب قرار دهیم ...
کلمات کلیدی مطالب
رونمایی از نقشه راهبردی آزمایشات و کاربرد آفتکشها
ساعت ٧:٠۸ ‎ق.ظ روز دوشنبه ۳٠ آذر ۱۳۸۸   کلمات کلیدی: اخبار ،نقشه راهبردی کشاورزی ،آفتکش ها ،سموم

با حضور وزیر جهاد کشاورزی در هفته پژوهش انجام شد:

رونمایی از نقشه راهبردی آزمایشات و کاربرد آفتکشها


تهران  - خبرگزاری کشاورزی ایران

گروه: پژوهش و تحقیقات

طی مراسمی در هفته پژوهش با حضور وزیر جهاد کشاورزی، از نقشه راهبردی آزمایشات و کاربرد آفتکشها در موسسه تحقیقات گیاهپزشکی کشور رونمایی شد.


به گزارش ایانا از روابط عمومی موسسه تحقیقات گیاهپزشکی کشور، به مناسبت هفته پژوهش در مراسمی با حضور وزیر جهاد کشاورزی، رییس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی، رییس موسسه تحقیقات گیاهپزشکی کشور، اعضای هیات علمی موسسه تحقیقات گیاهپزشکی و تعدادی از خبرنگاران، از نقشه راهبردی آزمایشات و کاربرد آفتکشها رونمایی شد.

بنا بر این گزارش، دکتر حسن عسگری با اشاره به این که امروزه مصرف آفتکشها در ایران مانند بسیاری از کشورهای جهان به عنوان روشی غالب در کنترل آفات مطرح است، گفت: علیرغم مشکلات عدیده ناشی از مصرف آفتکشها، بکارگیری صحیح این ترکیبات در قالب برنامه های IPM (مدیریت تلفیقی مبارزه با آفات و تدوین برنامه راهبردی کاربرد آفتکشها با رعایت موازین MRL (حداکثر باقیمانده مجاز سموم، می تواند ابزاری مناسب برای افزایش کمی و کیفی محصولات کشاورزی باشد.

رییس موسسه تحقیقات گیاهپزشکی کشور افزود: برای تحقق این هدف، ثبت و به کار گرفتن سموم موثر و جدید، با کمترین اثرات سو بهداشتی و زیست محیطی ضروری است.

وی ادامه داد: با تحقق این هدف و تدوین نقشه راهبردی آزمایشات آفتکشها، امکان توفیق برنامه ریزیهای دیگر برای بکارگیری صحیح آفتکشها و عوامل بیولوژیک بیشتر خواهد بود.

در همین رابطه دکتر احمد حیدری، رییس بخش تحقیقات آفتکشهای موسسه تحقیقات گیاهپزشکی کشور که مسئولیت تدوین این نقشه را بر عهده داشته است، گفت: این نقشه جامع با جمع آوری اطلاعات آفتکشهای شیمیایی مجاز و ثبت شده در کشور که توسط کشاورزان مورد استفاده قرار می گیرد، با همکاری محققان بخش تحقیقات آفتکشهای این موسسه تهیه و تدوین شده است.

دکتر حیدری در پایان به تعدادی از مزیتها و نتایج ثمربخش نقشه راهبردی آزمایشات آفتکشها اشاره کرد و گفت: شناسایی آفاتی که کنترل شیمیایی آنها می تواند ارزش افزوده اقتصادی برای محصولات کشاورزی داشته باشد، حذف سموم شیمایی پرخطر، معرفی آفتکشهای جدید و کم خطر برای محصولات کشاورزی که فاقد آفتکشهای مجاز و ثبت شده هستند، تعیین خلاها و کمبودهای موجود در ثبت سموم، جلوگیری از مصرف سموم غیرمجاز در راستای پایش حداکثر مجاز باقیمانده سموم شیمیایی (MRLs) در محصولات کشاورزی و بکارگیری هدفمند محققان و امکانات موجود برای تحقق هرچه بهتر برنامه آزمایشات سموم از جمله از نتایج مهم این دستاورد مهم علمی در کشور است./کد خبر: 13R-8809-2903


 
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
دوستان من:
کدهای اضافی کاربر :


زیارت عاشورا
وضعیت یاهو مذهبی
پیج رنک گوگل ساعت فلش مذهبی اوقات شرعی

بسيجي يعني علي
Yahoo bot last visit powered by MyPagerank.Net Msn bot last visit powered by MyPagerank.Net Msn bot last visit powered by MyPagerank.Net Yahoo bot last visit powered by MyPagerank.Net

Powered by aeka.persianblog.ir

بانک صوت و فیلم مذهبی
PageRank
بسيجي يعني علي
مجله دانش سبز
PageRank RSS Feed Readers outils webmaster
دریافت کد
>>فرم اشتراک<<
{PAGETITLE}
pagerank search engine optimization Submit ExpressSearch Engine Marketing Services تماس با ما