کشاورزی لرستان - اولین مجله علمی کشاورزی دانش سبز (دانشجویان لرستانی)
در سال1387 سال نوآوری و شکوفایی ایران اسلامی شروع کار و تلاش می کنیم آخرین اخبار و مقالات علمی کشاورزی و لینک سایتهای برتر کشاورزی را در وب قرار دهیم ...
کلمات کلیدی مطالب
معرفی رقم جدید کنجد با نام "دشتستان 2"
ساعت ٧:۱۳ ‎ق.ظ روز دوشنبه ۳٠ آذر ۱۳۸۸   کلمات کلیدی: اخبار ،رقم جدید ،کنجد ،دشتستان2

ثبت شد:

معرفی رقم جدید کنجد با نام "دشتستان 2"


بوشهر  - خبرگزاری کشاورزی ایران

گروه: پژوهش و تحقیقات

مرکز تحقیقات جهاد کشاورزی رقم کنجد دشتستان دو را در مراکز علمی ثبت کرد.


به گزارش ایانا، محقق دانه های روغنی مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی استان بوشهر گفت: یکی از دستاوردهای بخش کشاورزی استان، تولید رقم کنجد دشتستان دو در استان بوشهر است.

کازرانی افزود: به منظور افزایش عملکرد کنجد در استان طرح اصلاح کنجد محلی دشتستان به اجرا درآمد که حاصل اجرای این طرح معرفی رقم جدید کنجد استان با نام دشتستان دو است.

وی با اشاره به آغاز این طرح در سال 1370 اظهار داشت: متوسط عملکردبدست آمده در آزمایشات انجام شده دو هزار و 360 کیلوگرم در هکتار که نسبت به توده محلی کنجد 4/14در صد افزایش عملکرد دارد.

وی با اشاره به سطح زیرکشت کنجد استان به میزان هزار و 800 هکتار یادآور شد: چنانچه حداقل هزار و 500 هکتار از اراضی استان کنجد کار شود حدود 300 کیلوگرم به تولید کنجد استان در هر هکتار افزوده خواهد شد و باعث افزایش درآمد تولیدکنندگان کنجد استان خواهد شد.

وی ویژگی این رقم را زودرس بودن آن نسبت به سایر ارقام دیگر عنوان کرد و افزود: با کشت این محصول با بارش بارندگیهای پاییزه کمتر مواجه خواهیم شد.

وی خاطرنشان کرد: این رقم در جلسه  شورای عالی تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی مورد تایید قرار گرفته است. و با نام رقم پیشنهادی دشتستان دو موافقت شد./کد خبر: 13R-8809-2901


 
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
دوستان من:
کدهای اضافی کاربر :


زیارت عاشورا
وضعیت یاهو مذهبی
پیج رنک گوگل ساعت فلش مذهبی اوقات شرعی

بسيجي يعني علي
Yahoo bot last visit powered by MyPagerank.Net Msn bot last visit powered by MyPagerank.Net Msn bot last visit powered by MyPagerank.Net Yahoo bot last visit powered by MyPagerank.Net

Powered by aeka.persianblog.ir

بانک صوت و فیلم مذهبی
PageRank
بسيجي يعني علي
مجله دانش سبز
PageRank RSS Feed Readers outils webmaster
دریافت کد
>>فرم اشتراک<<
{PAGETITLE}
pagerank search engine optimization Submit ExpressSearch Engine Marketing Services تماس با ما