کشاورزی لرستان - اولین مجله علمی کشاورزی دانش سبز (دانشجویان لرستانی)
در سال1387 سال نوآوری و شکوفایی ایران اسلامی شروع کار و تلاش می کنیم آخرین اخبار و مقالات علمی کشاورزی و لینک سایتهای برتر کشاورزی را در وب قرار دهیم ...
کلمات کلیدی مطالب
بهره گیری از کشاورزی دقیق، بهترین راهکاراصلاح الگوی مصرف است
ساعت ٦:٠۸ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ٢٦ فروردین ۱۳۸٩   کلمات کلیدی: اخبار ،مهندسین لرستانی ،کشاورزی دقیق ،سجاد احمدی

یک پژوهشگر:
بهره گیری از کشاورزی دقیق، بهترین راهکاراصلاح الگوی مصرف است

خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه لرستان

 

یک پژوهشگر گفت: بهره‌گیری از کشاورزی دقیق یا کاربرد فن آوری اطلاعات در کشاورزی، بهترین راهکار برای اصلاح الگوی مصرف است.

سجاد احمدی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)-منطقه لرستان، بهره‌گیری از کشاورزی دقیق را از شیوه های سنتی، مطلوبتر دانست و اظهار داشت: بهبود کیفیت، استفاده کارآمد از مواد شیمایی، صرفه جویی در مصرف انرژی، حفاظت از آب و خاک، کاهش هزینه های تولید، کاهش آلودگی و کسب سود بیشتر از جمله مزایای بهره گیری از شیوه‌های کشاورزی دقیق است.


وی با اشاره به نامگذاری سال 88 به نام سال اصلاح الگوی مصرف از جانب رهبر فرزانه انقلاب بر ضرورت اصلاح الگوی مصرف در حوزه کشاورزی با استفاده از کشاورزی دقیق تاکید کرد وبیان داشت: کشاورزی دقیق در حال حاضر در کشورهای پیشرفته دنیا نظیر آمریکا در حال استفاده است.


احمدی با اشاره به خرده مالک بودن زمین های کشاورزی ایران از جمله در لرستان، موقعیت کوهستانی اکثر این زمینها و هزینه بر بودن اجرای کشاورزی دقیق با بهره‌گیری از فن آوری اطلاعات، بهترین راه حل اجرای شدن این طرح را تشکیل تعاونی ها و حمایت یارانه دولت و افزایش عرصه امکانات مورد نیاز عنوان کرد.

 لینک:

http://lorestan.isna.ir/mainnews.php?ID=News-18764


 


 
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
دوستان من:
کدهای اضافی کاربر :


زیارت عاشورا
وضعیت یاهو مذهبی
پیج رنک گوگل ساعت فلش مذهبی اوقات شرعی

بسيجي يعني علي
Yahoo bot last visit powered by MyPagerank.Net Msn bot last visit powered by MyPagerank.Net Msn bot last visit powered by MyPagerank.Net Yahoo bot last visit powered by MyPagerank.Net

Powered by aeka.persianblog.ir

بانک صوت و فیلم مذهبی
PageRank
بسيجي يعني علي
مجله دانش سبز
PageRank RSS Feed Readers outils webmaster
دریافت کد
>>فرم اشتراک<<
{PAGETITLE}
pagerank search engine optimization Submit ExpressSearch Engine Marketing Services تماس با ما