کشاورزی لرستان - اولین مجله علمی کشاورزی دانش سبز (دانشجویان لرستانی)
در سال1387 سال نوآوری و شکوفایی ایران اسلامی شروع کار و تلاش می کنیم آخرین اخبار و مقالات علمی کشاورزی و لینک سایتهای برتر کشاورزی را در وب قرار دهیم ...
کلمات کلیدی مطالب
تولید محصولات کشاورزی بدون استفاده از خاک/ افزایش راندمان تولید
ساعت ٧:٥٢ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ٢۱ اردیبهشت ۱۳٩٠   کلمات کلیدی: اخبار ،توت فرنگی ،هیدروپونیک ،افزایش راندمان تولید

محققان کشور موفق شدند؛
تولید محصولات کشاورزی بدون استفاده از خاک/ افزایش راندمان تولید
پژوهشگران مرکز رشد واحدهای فناوری دانشگاه شهرکرد با دستیابی به دانش فنی تکنولوژی کشت هیدروپونیک عمودی موفق به کشت توت فرنگی با استفاده از این روش شدند.

به گزارش خبرگزاری مهر، میثم سهیلی پور- مجری طرح، هیدروپونیک را روش کشت و تولید محصولات کشاورزی بدون استفاده از خاک دانست و گفت: سیستم کشت هیدروپونیک عمودی یک روش بسترسازی برای کشت هیدروپونیک است که با افزایش تراکم کشت گیاه موجب افزایش بهره وری از یک مساحت ثابت تحت کشت می شود.

وی با اشاره به جزئیات این تکنولوژی، یاداور شد: در این پژوهش به تکنولوژی کشت هیدروپونیک عمودی با استفاده از ستون های چرخان با قابلیت چرخش 360 درجه در گلخانه دست یافتیم.
 
مجری طرح به بیان مزایای این تکنولوژی پرداخت و اظهار داشت: با استفاده از این روش می توان راندمان تولید محصول در گلخانه یا زمین مورد نظر را تا 30 درصد افزایش داد و باتوجه به ثابت ماندن هزینه های مربوط به گرمایش و سرمایش و همچنین هزینه های بسترسازی میزان تولید خالص نیز افزایش می یابد.
 
وی از اجرای پایلوت این طرح در استان چهارمحال و بختیاری خبر داد و افزود: این روش در استان چهارمحال و بختیاری با پشتیبانی مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه شهرکرد در گلخانه ای با مساحت هزار مترمربع برای کشت توت فرنگی ارگانیک مورد استفاده قرار گرفت که نتایج بسیارمطلوبی به دست آمد.
 
سهیلی پور با تاکید بر اینکه این روش برای کشت انواع میوه و سبزی و حتی گلهای کوچک در گلخانه ها قابل اجرا است، خاطر نشان کرد: این روش به دلیل کاهش چشمگیر مصرف آب، در مناطق کم آب کشور قابل اجرا است به علاوه این روش کشت قابلیت انطباق با روش کشت آکوپونیک و سیستم های هیدروپونیک را نیز دارد.


 
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
دوستان من:
کدهای اضافی کاربر :


زیارت عاشورا
وضعیت یاهو مذهبی
پیج رنک گوگل ساعت فلش مذهبی اوقات شرعی

بسيجي يعني علي
Yahoo bot last visit powered by MyPagerank.Net Msn bot last visit powered by MyPagerank.Net Msn bot last visit powered by MyPagerank.Net Yahoo bot last visit powered by MyPagerank.Net

Powered by aeka.persianblog.ir

بانک صوت و فیلم مذهبی
PageRank
بسيجي يعني علي
مجله دانش سبز
PageRank RSS Feed Readers outils webmaster
دریافت کد
>>فرم اشتراک<<
{PAGETITLE}
pagerank search engine optimization Submit ExpressSearch Engine Marketing Services تماس با ما