کشاورزی لرستان - اولین مجله علمی کشاورزی دانش سبز (دانشجویان لرستانی)
در سال1387 سال نوآوری و شکوفایی ایران اسلامی شروع کار و تلاش می کنیم آخرین اخبار و مقالات علمی کشاورزی و لینک سایتهای برتر کشاورزی را در وب قرار دهیم ...
کلمات کلیدی مطالب
انتقال تحقیقات کشاورزی به وزارت علوم منتفی است
ساعت ٤:٠٧ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ۱۸ خرداد ۱۳٩٠   کلمات کلیدی: اخبار ،کشاورزی ،تحقیقات ،جهاد کشاورزی

عاون تحقیقاتی و پژوهشی سازمان تات:

انتقال تحقیقات کشاورزی به وزارت علوم منتفی است


تهران  - خبرگزاری کشاورزی ایران

گروه: پژوهش و تحقیقات

به دلیل گسترده بودن بخش کشاورزی، امکان انتقال تحقیقات آن به وزارتخانه های دیگر وجود ندارد.

معاون تحقیقاتی و پژوهشی سازمان تات در گفتگو با خبرنگار ایانا با اعلام این مطلب گفت: چندی پیش بحث ادغام بخشهای تحقیقاتی کشاورزی با وزارت علوم مطرح بود که با توضیحات انجام شده در حال حاضر این بحث منتفی است.

دکتر محمدعلی کمالی افزود: اخیرا سه وزارتخانه از جمله اقتصاد و دارایی و نیرو بخشهای پژوهشی خود را به وزارت علوم منتقل کرده اند که این انتقال در راستای تجمیع بوده است.

وی خاطرنشان کرد: اعتقاد داریم که بخش کشاورزی به واسطه گسترده بودن و نیاز به تعامل بسیار بالا میان کشاورز، ترویج و تحقیقات نیاز است در کنار هم باقی بماند.

کمالی ادامه داد: برخی از پروسه های تحقیقات از جمله اصلاح بذر به زمانی 12 تا 15 ساله نیاز دارد که ایجاب می کند بخش تحقیقات همیشه در کنار بهره بردار باقی بماند.

 

تحقیقات کشاورزی باید همواره در کنار تولید باشد

وی با اعلام اینکه این شبکه عظیم کشاورزی بیش از 70 سال قدمت دارد، تصریح کرد: تحقیقات کشاورزی همچون تحقیقات وزارت بهداشت است که باید همواره در کنار تولید باقی بماند.

این مقام مسئول همچنین یادآور شد: باربری و ارتقای وضعیت کشاورزی یک کشور باید با حضور مستمر تحقیقات، ترویج و بهره بردار محقق شود.

کمالی در پایان تاکید کرد: محققان تحقیقاتی کشورمان به صورت تمام وقت به پژوهشهای کشاورزی مشغول هستند و در این مدت نیز باید در کنار کشاورز باقی بمانند، بنابراین امکان الحاق تحقیقات کشاورزی به بخشی دیگر وجود ندارد./

 

خبرنگار: مژگان ستار


 
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
دوستان من:
کدهای اضافی کاربر :


زیارت عاشورا
وضعیت یاهو مذهبی
پیج رنک گوگل ساعت فلش مذهبی اوقات شرعی

بسيجي يعني علي
Yahoo bot last visit powered by MyPagerank.Net Msn bot last visit powered by MyPagerank.Net Msn bot last visit powered by MyPagerank.Net Yahoo bot last visit powered by MyPagerank.Net

Powered by aeka.persianblog.ir

بانک صوت و فیلم مذهبی
PageRank
بسيجي يعني علي
مجله دانش سبز
PageRank RSS Feed Readers outils webmaster
دریافت کد
>>فرم اشتراک<<
{PAGETITLE}
pagerank search engine optimization Submit ExpressSearch Engine Marketing Services تماس با ما