کشاورزی لرستان - اولین مجله علمی کشاورزی دانش سبز (دانشجویان لرستانی)
در سال1387 سال نوآوری و شکوفایی ایران اسلامی شروع کار و تلاش می کنیم آخرین اخبار و مقالات علمی کشاورزی و لینک سایتهای برتر کشاورزی را در وب قرار دهیم ...
کلمات کلیدی مطالب
گلدکوئست به تولید کود هم رسید ویژه
ساعت ٩:٥٧ ‎ب.ظ روز یکشنبه ٢٩ بهمن ۱۳٩۱   کلمات کلیدی:

ا توجه به اینکه تاکنون ارگانی عهده‌دار مسئولیت‌های تولید کود ورمی‌کمپوست در کشور نبوده و این مبحث بدون متولی رها شده، سودجویان به‌دنبال فعالیت‌های گلدکوئستی خود در این صنعت هستند.

 

رئیس اتحادیه تعاونی‌های تولیدکنندگان محصولات سالم و طبیعی (ارگانیک) پاکدشت در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری کشاورزی ایران (ایانا) با بیان اینکه هیچ کسی نمی‌تواند مدعی تولید و کنترل‌سازی کیفیت ورمی‌کمپوست در کشور باشد، گفت: در حال حاضر نبود مسئول و متولی بزرگ‌ترین چالش و معضل این صنعت به‌شمار می‌رود.

پناهی با اشاره به اینکه نبود دستگاه نظارتی و عهده‌دار در این زمینه می‌تواند تبعات منفی را به‌دنبال داشته باشد، افزود: مذاکراتی که با وزارت جهاد کشاورزی داشته‌ایم تاکنون نتیجه خاصی را به‌دنبال نداشته است و این در شرایطی است که نبود دستگاهی مسئول در این باره سودجویی برخی افراد را سبب شده است.

وی تصریح کرد: با ورود سودجویان به عرصه تولید ورمی‌کمپوست، برخی با عناوین ساختگی تحصیلات دانشگاهی اقدام به عرضه کودهایی با کیفیت پایین و ناسالم می‌کنند؛ به‌طوری‌که این امر شکل و شیوه فعالیت‌های گلدکوئستی را به خود گرفته است.

این فعال بخش خصوصی ادامه داد: ورود فعالیت‌های اینچنین افراد به صرف دستیابی به مقاصد اقتصادی خاص می‌تواند آسیب جدی را بر صنعت نوپای ورمی‌کمپوست در کشور وارد کند؛ چرا که هیچ نظارتی در این زمینه وجود ندارد.

پناهی در پایان خاطرنشان کرد: فعالیت‌های گلدکوئستی در ورمی‌کمپوست در حال افزایش چشمگیر است؛ به‌طوری‌که برخی با عرضه کودهای بی‌کیفیت به نام ورمی‌کمپوست و تولید محصولات ناسالم سودهای کلانی را به جیب می‌زنند./

 

خبرنگار: سهیلا گلی‌زاده

A-911129-05 
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
دوستان من:
کدهای اضافی کاربر :


زیارت عاشورا
وضعیت یاهو مذهبی
پیج رنک گوگل ساعت فلش مذهبی اوقات شرعی

بسيجي يعني علي
Yahoo bot last visit powered by MyPagerank.Net Msn bot last visit powered by MyPagerank.Net Msn bot last visit powered by MyPagerank.Net Yahoo bot last visit powered by MyPagerank.Net

Powered by aeka.persianblog.ir

بانک صوت و فیلم مذهبی
PageRank
بسيجي يعني علي
مجله دانش سبز
PageRank RSS Feed Readers outils webmaster
دریافت کد
>>فرم اشتراک<<
{PAGETITLE}
pagerank search engine optimization Submit ExpressSearch Engine Marketing Services تماس با ما