کشاورزی لرستان - اولین مجله علمی کشاورزی دانش سبز (دانشجویان لرستانی)
در سال1387 سال نوآوری و شکوفایی ایران اسلامی شروع کار و تلاش می کنیم آخرین اخبار و مقالات علمی کشاورزی و لینک سایتهای برتر کشاورزی را در وب قرار دهیم ...
کلمات کلیدی مطالب
افزايش نرخ حمل و نقل، صادرات تره‌بار را كاهش داده است
ساعت ۳:٢٠ ‎ب.ظ روز یکشنبه ٩ اردیبهشت ۱۳۸٦   کلمات کلیدی:

  افزايش نرخ حمل و نقل، صادرات تره‌بار را كاهش داده است

 
خبرگزاري کشاورزي ايران - گروه تشکل هاي غير دولتي : 

افزايش نرخ حمل و نقل منجر به افزايش قيمت 50 درصدي محصولات صادراتي تره‌بار شده است.    

پرويز درويشي، مدير عامل اتحاديه صادركنندگان ميوه و تره‌بار فارس در گفت و گو به خبرنگار ايانا گفت: هر چند امسال به دليل شرايط جوي مناسب و بارندگي كافي كيفيت و ميزان توليدات تره‌بار افزايش پيدا كرده اما افزايش نرخ حمل و نقل منجر به افزايش قيمت 50 درصدي محصولات صادراتي تره‌بار شده است.

درويشي ادامه داد: هر ساله 55- 54 هزار تن تره‌بار از استان فارس به كشورهاي حاشيه خليج فارس انجام مي‌شود كه معمولاً از ارديبهشت كار صادرات شروع مي‌شود و تا پايان شهريور ادامه پيدا مي‌كند.

مدير عامل اتحاديه صادركنندگان ميوه و تره‌بار تصريح كرد: در كشور ما به دليل ثابت بودن ارزش دلاري باعث مي‌شود تا به دليل بالا رفتن نرخ تمام شده محصولات، بروي ميزان صادرات اثر گذاشته و منجر به كاهش آن شود.

وي ادامه داد: كار صادرات تره‌بار بيشتر از شهرهايي صورت مي‌گيرد كه تا مقصد 4 الي 5 ساعت بيشتر فاصله ندارد و كار بسته‌بندي و سورت نيز با وجود هزينه‌هاي بالا در كنار زمين‌هاي كشاورزي صورت مي‌گيرد.

درويشي در ارتباط با صادرات گوجه فرنگي گفت: از آنجا كه گوجه فرنگي محصول آسيب‌پذيري است امكان صادرات آن وجود ندارد و تا به حال برنامه‌ريزي در ارتباط با اين محصول انجام نشده است.

مدير عامل اتحاديه صادركنندگان ميوه و تره‌بار از برنامه‌ريزي صادركنندگان براي گسترش بازارهاي صادراتي از جمله قطر، بحرين، عمان خبر داد./


 
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
دوستان من:
کدهای اضافی کاربر :


زیارت عاشورا
وضعیت یاهو مذهبی
پیج رنک گوگل ساعت فلش مذهبی اوقات شرعی

بسيجي يعني علي
Yahoo bot last visit powered by MyPagerank.Net Msn bot last visit powered by MyPagerank.Net Msn bot last visit powered by MyPagerank.Net Yahoo bot last visit powered by MyPagerank.Net

Powered by aeka.persianblog.ir

بانک صوت و فیلم مذهبی
PageRank
بسيجي يعني علي
مجله دانش سبز
PageRank RSS Feed Readers outils webmaster
دریافت کد
>>فرم اشتراک<<
{PAGETITLE}
pagerank search engine optimization Submit ExpressSearch Engine Marketing Services تماس با ما