عاشورای حسینی تسلیت/امام حسین (ع) چرا شهید شد

امام حسین (ع) چرا شهید شد

خبرگزاری فارس: امام حسین (ع) شهید شد تا ما دریابیم زیر بار ظلم نباید رفت به زشتی‌ها و ناپاکی‌ها و بی‌دینی‌ها باید "نه" گفت و در برابر هوا و هوس‌ها و امیال شهوانی تسلیم نبلید شد.

hossein

به گزارش خبرنگار "سرویس فضای مجازی" خبرگزاری فارس، نویسنده وبلاگ "چراغ قرمز" مطلبی را با عنوان "امام حسین (ع) چرا شهید شد" در یکی از پست‌های وبلاگ خود منتشر کرده است.
برپایه این گزارش در بخشی از این مطلب آمده است:

بار دیگر ماه محرم از راه رسیده است، تا شیعیان، بر سر و سینه زنان و سیاه‌پوشان، در مراسم عزاداری سرور وسالار شهیدان، شرکت کنند تاکه چه؟! تا بخاطر مظلومیت امام بگریند، تا بخاطر تشنگی قافله‌ی امام ضجه زنند، تا بخاطر به خاک و خون غلطیدن عزیزترین مخلوقات خداوند فغان برآرند، تا بخاطر إسارت شریفترین انسان‌ها مویه کنند، تا ....... بر‌سر و صورت زنند، فریاد زنند، خدا خدا گویند و در آخر از خداوند مزد و پاداش بطلبند!! بگویند خدایا بخاطر حسین تو گریستیم، پس تو به ما چه و چه و چه عطا فرما. و در آخر خوشحال و راضی از این همه عبادت و اشک و آه، بدون کوچکترین تغییر و تحولی در کردار و اعمال و اخلاق‌شان به خانه‌هایشان باز گشته و باز روز از نو روزی از نو......
دریغا که هدف ِ قیام امام را نشناختیم، به إبلاغ رسالت زینب کبری توجه ننمودیم، به عمق خطبه‌ها و سخنرانی‌های إمام زین العابدین (ع) دقت نکردیم، و از " هیهات منّا الذلّة "‌ی امام و از "هل مِن ناصرٍ ینصرنی" او بی‌تفاوت گذشتیم و فقط به خود بالیدیم که در مراسم امام گریستیم..... أمّا آیا امام به گریه‌های ما نیازی دارد تا در قبالش از خداوند مزد تقاضا کنیم ؟! آیا خون مطهر او و یارانش بر زمین ریخته شد تا ما گنه‌کاران به طمع فضل و إحسانش یک سال در فسق و فجور و فساد و گناه غوطه ور شویم و در روز عاشوراء و تاسوعا با یک قطره اشک آنهم بخاطر آمال دنیوی خود پاک گردیم‌؟!
آیا ارزش امام و قیام او تا همین حدّ است که قربانی گردد تا خداوند گناهان ما را ببخشد ؟! در این صورت خداوند به امام و خاندان و یاران پاک و مطهّر او ظلم کرده و آنان را فدای گنه کاران بی‌مقدار قرار داده است !! یا شاید نه .... ماجرا چیز دیگری است ؟! ماجرا تبلور زیبائی‌ها و عشق‌هاست، ماجرا به نمایش گذاردن ایمان‌ها و صداقت‌هاست، ماجرا آموزش دادن پاکی‌ها و إخلاص‌هاست، ماجرا إرائه‌ی بهترین الگو برای چگونه زیستن و چگونه شهید گشتن است.
آری امام (ع )شهید شد تا ما دریابیم زیر بار ظلم نباید رفت! دریابیم به زشتی‌ها و ناپاکی‌ها و بی‌دینی‌ها باید "نه" گفت! در یابیم در برابر هوای و هوس‌ها و امیال شهوانی ِ نا مردمان دون صفت تسلیم نبلید شد! دریابیم انسانیم و آزاده، پس در حفظ آن بکوشیم همانطور که امام حسین (ع) فرمودند: " اگر دین نداری لا أقل آزاده باش. " دریابیم مسجود ملائکة الله‌ایم، خلیفة‌الله‌ایم، اشرف مخلوقاتیم، محبوب خدائیم.
دریابیم ارزشمندیم و نباید خود را ارزان به هر بهایی بفروشیم.
دریابیم "أینما تولّوا فثمَّ وجه الله" رو به هر سونهیم او را می‌بینیم چراکه عالم محضر اوست پس چه خوب است در محضرش گناه نکنیم و بنده‌ی ابلیس نشویم.
خوشا آنانکه راه درست و مسیر حق و حقیقت و سیر إلی الله را شناختند و با توکّل و توسّل و تقوی بدون هیچگونه ترس و واهمه‌ای، بدون هیچگونه شک و تردیدی در آن گام نهادند و به سعادت أبدی دست یافتند.
به امید آنکه بتوانیم در آن مسیر قرار بگیریم.
"إن شاءالله"

/ 4 نظر / 78 بازدید
علی شاهرخی

سلام آقا سجاد من وبسایت شما را با نام "اولین مجله علمی کشاورزی دانش سبز خرم آباد " لینک دادم اگر ممکن هست شما هم وبسایت من را با نام " آموزش کاربردی الکترونیک و کامپیوتر " لینک دهید . [لبخند][لبخند][چشمک] ( دردت بیفته به جون هر چی دانشجوی کشاورزی . [چشمک] www.amper.ir

مهدی

سلام جالب بود خوشحال میشم به بنده سری بزنید

گلبرگ های سوخته

گلبرگ های سوخته ! نه فقط حکایت در است و پهلوی شکسته نه ... گلبرگ ها حکایت سوختن فاطمه(س) تنها نیست ...داغ سوختن علی و حسن و حسین و زینب و ام کلثوم با خود دارد ... گلی سوخت با تمام گلبرگ هایش ... گویی قبل از مسجد و آن ضربت شمشیر ...قبل از سم و تشتی با جگر پاره ...قبل از کربلا و سرهای بریده ...قبل از پیر شدن عمه سادات ... قبل از تمام این اتفاق ها تمام آن عزیزان ... آن روز پشت همان در شهید شدند ...تمام گلبرگ ها پر پر ... تمام گلبرگها سوختند ! .....

رضایی

باسلام وبلاگ ما خواهان تبادل لینک با وبلاگ شماست .اگر شما هم خواهان تبادل لینک با وبلاگ ذکر شده هستید ما را با نام مرکز مقالات کلیه گرایشهای کشاورزی لینک کرده سپس به ما اطلاع دهید تا ما هم شما را لینک کنیم. با تشکر فراوان و قبول طاعات و عبادات