نظام گلخانه‌ای کشور ابلاغ شد

نظام گلخانه‌ای کشور ابلاغ شد

نظام گلخانه‌ای کشور ابلاغ شد
تهران - خبرگزاری کشاورزی ایران

سرویس کشاورزی

به دنبال ابلاغ نظام گلخانه‌ای، کلیه متقاضیان اخذ پروانه تاسیس و بهره‌برداری می‌بایست اقدام به عقد قرارداد با مهندسان سازمان نظام مهندسی به عنوان ناظر، مشاور و مسئول فنی کنند.
   

کد خبر: 11A-8712-2602

به گزارش ایانا،‌ مهندس رادمان رادمنش مدیر روابط عمومی سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان تهران، در این باره گفت: با توجه به لزوم بهره‌گیری از دانش فنی کارشناسان کشاورزی و منابع طبیعی به منظور توسعه بخش کشاورزی و نیز تضمین تولید محصولاتی سالم و مطابق با استانداردهای موجود، نظام گلخانه‌ای کشور جهت بهره‌برداری کلیه دستگاههای اجرایی، مهندسان مشاور، پیمانکاران و عوامل دیگر ابلاغ شد.

وی افزود: نظام گلخانه‌ای کشور، مجموعه‌ای از روشها، دستورالعملها و مقرراتی است که در برگیرنده استانداردها و مشخصات فنی و مهندسی بوده و بر اساس اصول علمی و فنی موجود در کشور و نیز با توجه به شرایط اقلیمی، زیست محیطی، اقتصادی و اجتماعی تدوین شده است.

مهندس رادمنش در ادامه گفت: بر اساس مفاد این نظام‌نامه، حضور مهندس ناظر و مسئول فنی واجد صلاحیت جهت نظارت بر مراحل احداث، راه‌اندازی، توسعه و تولید، به منظور حفظ ایمنی و افزایش کیفیت محصولات تولیدی در کلیه واحدهای گلخانه‌ای و سالنهای پرورش قارچ خوراکی الزامی است.

وی گفت:‌ شرح وظایف و حدود اختیارات مهندسان ناظر، مشاور و مسئول فنی دراین نظامنامه مشخص شده و امیدواریم از سال آیند، شرایط اعزام این مهندسان مهیا شود.

مهندس رادمنش افزود: بر اساس مفاد این نظام‌نامه کلیه متقاضیان اخذ پروانه تاسیس و بهره‌برداری می‌بایست ضمن ارائه درخواست خود به سازمان نظام مهندسی استان، اقدام به عقد قرارداد با مهندسان معرفی شده از سوی سازمان به عنوان مهندس ناظر، مشاور و مسئول فنی کنند.

وی در پایان شرط صدور پروانه بهره‌برداری را ارائه گواهی پایان کار به مهر مهندس ناظر اعلام کرد و گفت: ارجاع کار به مهندسان عضو بر اساس سطح نظارت و با عنایت به رتبه افراد انجام می‌پذیرد و دارا بودن پروانه اشتغال به کار مهندسی شرط لازم ارائه کرده است و آن دسته ازاعضاء که دارای رتبه و فاقد پروانه اشتغال به کار مهندسی هستند باید هر چه سریعتر اقدام به دریافت پروانه اشتغال کنند./

 

 منبع : ایانا


 

/ 0 نظر / 208 بازدید