کتابخانه دیجیتال

30-8-86 به اطلاع میرساند استفاده آزمایشی از پایگاههای CAB ABSTRACT و GLOBAL HEALTH  تا پایان ماه دسامبر فراهم گشته است، برای استفاده از این پایگاهها با کلیک بر روی هر کدام وارد صفحه ای شده که رمز کاربری و عبور را به شما میدهد، پس از یادداشت کردن رمز دکمه GO را فشار داده و به صفحه بعد بروید.در این صفحه رمز کاربری و عبور را داده و وارد سیستم میشوید.لازم به ذکر است مقالات این 2 پایگاه به شکل چکیده بوده و در صورت امکان برخی از آنها به شکل کامل قابل دریافت است

 

24-2-86دسترسی آزمایشی به جامعه ترین کتابخانهء مجازی کتب مرجع و نیز معتبرترین پایگاه اطلاعاتی مجلات تمام متنThomson Gale ، به مدت یک ماه تا اواسط خرداد ماه سال جاری فراهم گردیده است.

* GVRL: Gale Virtual Reference Library دربرگیرندهء حدود 1000 عنوان از بهترین و کاملترین دائره المعارف ها، سالنماها و دیگر کتب مرجع در موضوعات مختلف به صورت الکترونیکی میباشد:

* پایگاه اطلاعاتی جامع ژورنالهای علمی Academic One File ، مجموعهء ارزشمند دیگری از Thomson Gale است که اختصاصا برای مراکز علمی، پژوهشی و دانشگاهی طراحی شده و با پوشش موضوعی گسترده ،شامل 8700 عنوان ژورنال معتبر علمی بوده که 5300 عنوان آن به صورت تمام متن و حدود 6400 عنوان آن Peer-Reviewed میباشد(یعنی توسط متخصصین مربوطه بازبینی شده و از اعتبار علمی بالایی برخودار است)

نکتهء مهم: بعد از کلیک بر روی لینک زیر، نام و ایمیل خود را در فیلدهای مربوطه وارد نمایید، در این صورت صفحه ای برای شما باز خواهد شد که میتوانید از هر کدام از پایگاههای فوق استفاده فرمایید.

 Thomson Gale

24-2-86  کتابهای الکترونیکی:به اطلاع کلیه اساتید محترم و دانشجویان دانشگاه مازندران میرساند، امکان دسترسی آزمایشی (Trial) از500 کتاب الکترونیکینمونه در سایت (Elsevier-Science Direct )در موضوعات مختلف از دوازدهم ماه می ِ سال جاری میلادی تا پایان ماه جولای (نهم مرداد ماه 86)فراهم گردیده است.لذا کاربران فعلی سایت Science Direct  با کلیک کردن بر روی دکمهء Browse(در سایت مذکور) ، قادر خواهند بود علاوه بر ژورنالهای الکترونیکی ، لیست کامل کتب الکترونیکی آزمایشی را مشاهده نموده و در صورت نیاز دانلود فرمایند.ضمنا خواهشمندیم از دانلود سیستماتیک ، خودداری نمایید.

همچنین لیست عناوین کتب فوق، در این لینک با فرمت اکسل قابل دانلود میباشد

16-10-85 به اطلاع میرساند ششمین نمایشگاه تخصصی ناشران خارجی، در دانشگاه فردوسی مشهد از تاریخ 16 لغایت 21 دی ماه سال 85 برگزار میگردد. ساعات بازدید از نمایشگاه 9 صبح الی 16 عصر میباشد.ضمناً این نمایشگاه، روز 18 دی ماه ، مصادف با عید غدیر خم تعطیل میباشد. 16-10-85 معاونت پژوهشی دانشگاه مازندران در نظر دارد به مناسبت "هفتمین دورهء بزرگداشت هفتهء پژوهش" ، نمایشگاه کتابی از انتشــارات این دانشـــگاه را با تخفیف 25% از تاریخ 25 لغایت 29 دی ماه سال جاری در محل کتابخانهء مرکزی و مرکز اسناد دانشگاه برگزارنماید

14-9-85 احتراما به استحضار میرساند نمایشگاه کتب فارسی در تاریخ 20-9-85 به مدت یک هفته در ساختمان کتابخانه مجتمع برگزار میشود.از دانشجویان و اساتید گرامی دعوت میشود از این نمایشگاه دیدن فرمایند.

10-9-85 در نمایشگاه کتابی که به تاریخ 24-8-85 تا 9-9-85 در ساختمان ارشاد ساری برگزار شد، کتابخانه مجتمع موفق شد 206 عنوان کتابهای دانشگاهی را در زمینه علوم کشاورزی و 56 عنوان در زمینه منابع طبیعی را خریداری نماید.لیست کتب خریداری شده 12-4-85 پایگاه اطلاعات علمی جهاد کشاورزی:

معرفی نشریات علمی-پژوهشی کشور و نمایه سازی آنها

سرویس گزارشهای استنادی نشریات Journal Citation Reports-JCR

جستجو و ارایه چکیده مقالات علمی- پژوهشی کشور

دسترسی به متن کامل (Full Text)بخشی از مقالات

معرفی و ارائه مقالات نشریات ایرانی نمایه شده در ISI و مقالات چاپ شده محققان ایرانی در نشریات بین المللی

معرفی نشریات و نویسندگان مقالات پر استناد

سرویس ارسال الکترونیکی مقالات و رهگیری پیشرفت کار توسط نویسندگان  لینک به SID

 

8-3-85 دسترسی رایگان به مقالات تمام متن ِ مجموعه مجلات ALPS از پایگاهSwetswise  به مدت دو ماه دیگر تا تاریخ 15July 2006 تمدید گشته است. شایان ذکر است برای استفاده از این مقالات نیاز به username و password میباشد که به ایمیل اعضای محترم هیات علمی ارسال گردیده است. خواهشمندیم در صورت بروز هرگونه مشکل با بخش اطلاع رسانی کتابخانه مجتمع تماس حاصل فرمایید. 8-3-85 سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور ، اقدام به ایجاد پایگاه مقالات فارسی و غیر فارسی در حوزهء موضوعی اقتصادی، اجتماعی،فرهنگی و علوم اداری نموده است. پایگاه مقالات فارسی، حاوی اطلاعات کتابشناختی بیش از 84000 عنوان مقاله فارسی از سال 1368 تا کنون است و پایگاه مقالات غیر فارسی نیز ارائه کنندهء اطلاعات کتابشناختی بیش از 118000 عنوان مقاله غیر فارسی از سال 1365 میباشد. مقالات موجود در این پایگاهها شامل مقالات نشریاتی است که در کتابخانهء این سازمان نگهداری میگردد. لطفا برای جستجوی مقاله به لینک فوق مراجعه فرمایید:     کلیک نمایید 5-2-85دسترسی به مقالات تمام متن پایگاه(Elsevier(Science direct تا پایان سال 2006 میلادی امکان پذیر میباشد.لازم به ذکر است این پایگاه، فقط مقالات5 سال اخیر را به صورت تمام متن، در اختیار شما قرار خواهد داد.

28-10-84 در اینماه مبلغ ششصد هزار تومان جهت خرید کتب تخصصی(مراجع فارسی) از طرف معاونت محترم پژوهشی مجتمع به کتابخانه اختصاص یافت که این مراجع خریداری شده و در حال حاضر نیز آماده بهره برداری میباشد.

 

25-10-84 در آبان ماه سال جاری کتب، مراجع و منابع فارسی و لاتین گروه شیلات از دانشکده منابع طبیعی به کتابخانه مجتمع انتقال یافت و در حال حاضر تمامی خدمات فنی کتابخانه ای روی آنها صورت گرفته و آماده استفاده دانشجویان میباشد.

 

15-9-1384 با یاری خداوند متعال و با همکاری صمیمانه جناب آقای دکتر رنجبر معاونت محترم پژوهشی و جناب آقای دکتر اسماعیلی ریاست محترم کتابخانه استفاده از لوحهای فشرده آموزشی و پژوهشی موجود در کتابخانه  برای دانشجویان گرامی میسر گشته است.لذا دانشجویان محترم میتوانند با مراجعه به بخش اطلاع رسانی کتابخانه واقع در سالن مرجع از خدمات این بخش استفاده نمایند. برای دیدن لیست لوحهای فشرده کلیک کنید.

 

از آنجاییکه کتابخانه مرکزی دانشگاه مازندران برای اولین بار موفق به برگزاری نمایشگاه کتب تخصصی(لاتین) با دعوت از چند ناشر معتبر بین المللی از تاریخ 83/11/24 تا تاریخ 83/11/28 شده بود،کتابخانه دانشکده کشاورزی ساری بالغ بر سی میلیون ریال کتب تخصصی جهت گروههای مختلف  آموزشی را از این نمایشگاه خریداری نمود. علاقمندان جهت بازدید از زیر رده های موضوعی  میتوانند به محل کتابخانه دانشکده مراجعه نمایند.

 

 

منبع:http://clib.sanru.ac.ir/akhbar.htm.htm

/ 0 نظر / 6 بازدید