تاکید معاون استاندار بر احداث مرکز رشد گیاهان دارویی در لرستان

  تاکید معاون استاندار بر احداث مرکز رشد گیاهان دارویی در لرستان 

 

  

 معاون برنامه ریزی استاندار لرستان بر ضرورت احداث مرکز رشد گیاهان دارویی در این استان تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، در جلسه ستاد راهبردی گیاهان دارویی و طب سنتی استان برگزار شد که روز یکشنبه در استانداری لرستان برگزار شد سید رضا دهناد معاون برنامه ریزی استاندار لرستان و عضو این ستاد با تأکید بر لزوم توجه به بخش کشاورزی به عنوان مزیت عمده استان ، احداث مرکز رشد گیاهان دارویی را از ضرورت های استان دانست و گفت: احداث این مرکز در کنار پارک علم و فناوری می تواند در جهت حمایت از کشاورزان ، تولید علم و اشتغال زایی مفید واقع شود .

معاون استاندار لرستان برگزاری همایش گیاهان دارویی را توسط دبیرخانه ستاد به منظور بررسی ظرفیت های موجود ضروری دانست و بر لزوم گذران بخشی از واحدهای عملی دانشگاه های کشور در این منطقه تأکید کرد.

در ادامه جلسه صالح نیا دبیر ستاد راهبردی گیاهان دارویی و طب سنتی هدف از تشکیل این ستاد در استان را استفاده از مزیت ویژه منطقه زاگرس به عنوان زیستگاه جهانی گیاهان دارویی عنوان کرد و گفت : وزارتخانه های مربوطه از جمله بهداشت و درمان ،جهاد کشاورزی و ... باید تلاش کنند با همکاری و هماهنگی لازم این مزیت را از قوه به فعل درآورده و از این مزیت طبیعی به خوبی استفاده کنند.

 وی  از پتانسیل های طبیعی منطقه زاگرس به وجود 800 نوع گیاه اشاره  کرد و گفت که از این تعداد حدود 400 نوع گیاه از زمره گیاهان دارویی محسوب می شوند.

 صالح نیاگفت : وظیفه اصلی و مهم ستاد ، شناسایی ، جمع آوری و استفاده از این منابع طبیعی و خدادادی و تغییر وضعیت بهره برداری و کشت گیاهان دارویی از شیوه سنتی به شیوه کلاسیک در کوتاه ترین زمان ممکن است که این کار موجبات ایجاد اشتغال را نیز فراهم خواهد کرد.

 صالح نیا ضمن اشاره به تأکید استاندار لرستان، بر تکمیل تحقیقات گذشته در زمینه گیاهان دارویی  ، جلب توجه دولت به مزیت های منطقه زاگرس را به عنوان یک مزیت ویژه از دیگر وظایف ستاد عنوان کرد .

/ 1 نظر / 7 بازدید
آیسا

باسلام.. بچه ها خسته نباشین اینجا ی خبر دیدم سال 88 از آقای صالح نیا که نظرمو جلب کرد آخه آقای معاون محترم شما که تو سخنرانی از ضرورت کار در زمینه گیاهان دارویی حرف میزنین...بعد 2 سال چه گلی به سر ما زدین... منی که ارشد گیاهان دارویی هستم باز بیکارم!!!!