اختصاص سه هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات برای کشت های پاییزه

اختصاص سه هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات برای کشت های پاییزه تهران - مدیر عامل بانک کشاورزی گفت: نزدیک به سه هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات برای کشت های پاییزه در نظر گرفته شده که این منابع توزیع استانی شده است و پرداخت ها از هفته جاری آغاز می شود.

به گزارش روز سه شنبه خبرنگار اقتصادی ایرنا، محمد طالبی در جمع خبرنگاران افزود:درحال حاضر برای کشت پاییزه برنامه های خوبی از سوی وزیر جهاد کشاورزی تدوین و اجرای آن آغاز شده که به این ترتیب سطح زیر کشت بالا می رود و پیش بینی می شود با تامین کود و نهاده های دیگر، راندمان نیز در این بخش افزایش پیدا کند. 
مدیر عامل بانک کشاورزی اضافه کرد: با کارگزارانی که کود خریداری می کنند و در اختیار کشاورزان قرار می دهند نیز به منظور تامین کود مورد نیاز کشاورزان، مذاکرات و تفاهم هایی صورت گرفته است. 
طالبی تصریح کرد: با توجه به افزایش هزینه های تولید و به تبع آن افزایش قیمت کود به دنبال این هستیم که از طریق گشایش اعتبار به نفع شرکت های پتروشیمی به جای پرداخت تسهیلات به کارگزاران، روند تامین کود را تسهیل کنیم. 
مدیر عامل بانک کشاورزی در ادامه به تشریح مزایای گشایش اعتبار داخلی پرداخت و گفت: کسی که از این اعتبارات استفاده می کند (کارگزاران) هیچ گونه هزینه مالی پرداخت نمی کند و تا تامین وجه، اعتبارش نزد پتروشیمی ها توسط بانک تامین می شود. 
وی یکی از مزایای اجرای این طرح را کاهش هزینه ها عنوان کرد و گفت: کود به اندازه کافی در کشور تامین و توزیع شده و مقادیری که باید از خارج تامین می شد در حال ورود به کشور است. 
به گفته مدیر عامل بانک کشاورزی هم اکنون فصل پاییز و فصل کشت و کار است و یکی از موضوع های مهم بخش کشاورزی، کشت های گندم و پاییزه است. 
وی افزود: در این خصوص در مدت یک ماه اخیر که آقای وزیر به وزارتخانه جهاد کشاورزی آمده اند، هیات مدیره بانک جلسات مهمی با اقای حجتی و معاونان وی داشتند. 
طالبی در ادامه سخنان خود به سامانه اعتباری خرد بانک کشاورزی اشاره کرد و گفت: متقاضیان دریافت تسهیلات کمتر از ۲۰ میلیون تومان بانک کشاورزی از طریق این سامانه که از هفته جاری راه اندازی شده است می توانند بدون حضور در بانک، روند دریافت تسهیلات خود را دنبال کنند. 
این مقام مسوول افزود: پیش از این متقاضیان دریافت تسهیلات بانک کشاورزی که خیل عظیمی از آنها کشاورزان هستند، مجبور بودند برای دنبال کردن فرایند اخذ تسهیلات، مراجعات زیادی به شعب داشته باشند که این امر علاوه بر وقت گیر بودن، هم برای کشاورز و هم برای همکاران ما در بانک کشاورزی مشکلاتی ایجاد می کرد. 
وی ادامه داد: از این پس همه این امور در سامانه ای الکترونیکی دنبال و تمام روند به صورت اینترنتی انجام می شود. 
وی در بخش دیگری از سخنان خود به قراردادهای عاملیت بانک کشاورزی با صندوق توسعه ملی اشاره کرد و گفت: صندوق توسعه ملی در دو مرحله به ما پول اختصاص داد که یک مرحله از بودجه ۱۳۹۰ و مرحله بعدی در بودجه سال ۱۳۹۱ بود. 
به گفته وی صندوق توسعه ملی در بودجه ۱۳۹۰ معادل ۲ هزار و ۵۷۰ میلیارد تومان تسهیلات به ما اختصاص داد که بانک کشاورزی نیز ۲ هزار و۱۰۰ میلیارد تومان به آن اضافه کرد و به بیش از ۹۰ هزار طرح پرداخت شد. 
مدیر عامل بانک کشاورزی افزود: از محل بودجه سال ۱۳۹۱ نیز ۷۰۰ میلیارد تومان قرارداد با صندوق توسعه ملی منعقد شده است. 
طالبی اضافه کرد: برای سال جاری نیز مذاکراتی با صندوق توسعه ملی انجام شده است که پیش بینی می شود حجم قرارداد ما در سال جاری ۲ هزار میلیارد تومان باشد. 
وی در پاسخ به این پرسش که با توجه به تغییرات مدیریتی در بانک های تخصصی و دولتی، آیا شما به بانک دیگری می روید؟ گفت: در مورد اینکه در بانک کشاورزی باشم یا نباشم مرجع دیگری تصمیم گیری می کند اما با این حال هر تصمیمی که اتخاذ شود ما به طور طبیعی کارمند هستیم و به آن عمل می کنیم. 
اقتصام(۳)**۹۱۸۹**۱۵۶۱

/ 2 نظر / 90 بازدید
محمد علی طالبی

با سلام و عرض ادب.بنده در بخش ماشین آلات کشاورزی خصوصاً ردیف کن علوفه با کیفیتی عالی در خدمت شما می باشم. تلفن:09131140568

محمد علی طالبی

با سلام و عرض ادب.بنده در بخش ماشین آلات کشاورزی خصوصاً ردیف کن علوفه با کیفیتی عالی در خدمت شما می باشم. تلفن:09131140568