شش سم پرخطر در بخش کشاورزی حذف شد

شش سم پرخطر در بخش کشاورزی حذف شد
رئیس سازمان حفظ نباتات کشور در همایشی به مناسبت روز جهانی بدون سم با اشاره حذف شش سم پرخطر در بخش کشاورزی گفت: ورود سموم پرخطر به کشور از سال 86 ممنوع شده و هیچ شرکتی حق فروش سموم پرخطر را در کشور ندارد.

خودکفایی در محصولات کشاورزی نیازمند تحقیقات علمی است

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا به نقل از روابط عمومی وزارت جهاد کشاورزی، "همایون دارابی" افزود: هر یک از سموم پرخطر در سطح وسیع و به میزان یک تا 2 هزار تن در سال در اراضی کشاورزی مصرف شده است.
وی ادامه داد: در زمان حاضر 5/16 میلیون هکتار اراضی زیرکشت کشور سالانه 16 هزار و 700 تن سم با غلظت های مختلف مصرف می شود.
دارابی گفت: میانگین مصرف سم در کشور براساس ماده موثر 700 گرم در هکتار است در حالی که میانگین جهانی آن بیش از یک کیلوگرم در هکتار است.
وی با بیان اینکه ایران به لحاظ حجم مصرف سم نسبت به میانگین جهانی در جایگاه خوبی قرار دارد، افزود: معضل اصلی در کشاورزی ایران، در انتخاب، نحوه، میزان و زمان مصرف از سموم برای کنترل آفات و بیماری های گیاهی است.
وی بر مبارزه بیولوژیک برای کنترل و دفع آفات و بیماری های محصولات کشاورزی تاکید کرد و گفت: در این زمینه 600 میلیارد ریال تسهیلات ارزان قیمت در اختیار استان ها قرار گرفته است.
اقتصام** 1556 ** 1558

 

انتهای خبر / خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) / کد خبر 822900
/ 1 نظر / 116 بازدید
کشاورز سبز

سلام وبلاگ خوبی دارید ما هم از بچه های انجمن علمی کشاورزی هستیم (البته واحد رودهن). من لینک وبلاگ شما رو تو بلاگ خودمون می ذارم. شما هم اگه دوست داشتی این کارو بکن.