وزير جهاد كشاورزي:7 ميليون تن تا خودكفايي كامل در بخش كشاورزي فاصله داريم

 
خبرگزاري کشاورزي ايران - گروه کشاورزي : 

با اجراي برنامه‌هاي افزايش توليد هم اكنون توليد انواع محصولات كشاورزي در كشور به 100 ميليون تن افزايش يافته است كه نشانگر دستيابي به خودكفايي 93 درصدي است و فقط 7 ميليون تن با خودكفايي كامل فاصله داريم .    

به گزارش خبرنگار ايانا، محمد رضا اسكندري وزير جهاد كشاورزي در ديدار با آقاي سام كاهامباكوتسا وزير امور خارجه جمهوري اوگاندا كه صبح امروز در محل وزارت جهاد كشاورزي برگزار شد.

ضمن اعلام اين مطلب افزود:جمهوري اسلامي ايران مصمم به توسعه همكاري‌هاي همه جانبه باكشورهاي قاره آفريقاست و در همين راستا يكي از محور هاي همكاري اجرايي كردن تفاهمات موجود و برنامه ريزي و بررسي براي دستيابي به تفاهمات جديد است.

به گزارش وزارت جهاد كشاورزي:وي با اشاره به رياست جديد وزارت جهاد كشاورزي در كميسيون مشترك اقتصادي جمهوري اسلامي ايران و جمهوري اوگاندا خاطر نشان ساخت، جمهوري اسلامي ايران هم اكنون به فن آوري‌هاي نوين در بخش‌هاي مختلف كشاورزي دسترسي پيدا كرده كه زمينه انتقال آن به كشور اوگاندا و قاره آفريقا مهيا است.

وزير جهاد كشاورزي گفت:سيستم‌ها و روش‌هاي نوين آبياري، صيد و صيادي و اجراي پروژه‌هاي تحقيقات كشاورزي تنها بخشي از توانمندي‌هاي كشاورزي جمهوري اسلامي ايران است كه قابليت انتقال به كشور اوگاندا را دارد.

همچنين در اين ملاقات آقاي سام كاهابا كوتسا با خشنودي از پيشرفت‌هاي شاخص جمهوري اسلامي ايران در بخش كشاورزي گفت: در 10 سال اخير 11 سند همكاري دو جانبه مابين دو كشور به امضا رسيده كه 3 مورد آن مربوط به فعاليتهاي كشاورزي بوده است.

وي با اظهار خرسندي از انتخاب وزارت جهاد كشاورزي به عنوان طرف ايراني اجلاس مشترك اقتصادي دو كشور گفت: اميدوارم توسعه همكاري هاي كشاورزي موجب استحكام بيشتر روابط دو كشور دوست شود و در همين راستا اوگاندا آماده توسعه همكاري با جمهوري اسلامي ايران در بخش‌هاي مختلف اقتصادي و به ويژه در زمينه تحقيقات و پژوهش كشاورزي و اجراي پروژه‌هاي توليدي كشاورزي در اين كشور است./

/ 0 نظر / 50 بازدید

Whoops, looks like something went wrong.