روسيه واردات كنجد، بادام زميني و برنج از هند را ممنوع كرد

خبرگزاري کشاورزي ايران - گروه بين الملل : به دليل افزايش نگرانيها در مورد كيفيت كالاهاي وارداتي از هند، روسيه واردات كنجد، بادام زميني و برنج را از هند ممنوع كرد.    

به گزارش ايانا و به نقل از سايت خبري اريزا: روسيه واردات كنجد، بادام زميني و برنج را به دليل بعد از افزايش نگرانيها در مورد كيفيت كالاهاي وارداتي از هند ممنوع كرد.

بنابه اين گزارش: مسئول كشاورزي روسيه اعلام كرد كه تصميمشان را در مورد ممنوعيت واردات كالاها از اول ماه "مي" در ماه مارس به دهلي نو اعلام كردند كه چنانچه موافقت نشود، اقدامات بيشتري در بررسي صادرات كالاهاي پرخطر انجام مي‌شود.

اين گزارش افزود: روسيه مدعي است كه مواردي از آلودگي‌هاي برنج، دانه‌هاي كنجد، بادام زميني وارد شده از هند مرتباً ثبت شده‌اند و ممنوعيت واردات برنج، كنجد، بادام زميني از امروز عملي مي‌شود.

اين گزارش در ادامه افزود: مسئول كشاورزي روسيه اعلام كرد در ماه ژانويه يك محموله 125 تني از برنج هندي آلوده به آفت‌ها پيدا شده بود.

اين گزارش تصريح كرد: روسيه به دولت هند پيشنهاد كرد كه اطلاعاتي در مورد مقدار استفاده از آفت‌كشها، آخرين تاريخ استفاده از آفت‌كشها را فراهم نمايد و با هر محموله برنج صادراتي به روسيه آن را گزارش دهد.

گفتني است گرچه هند بزرگترين صادركننده برنج به روسيه است مسكو، ممنوعيتي مشابه را براي كالاهاي كشورهاي پاكستان، مصر و تايلند در نظر گرفته است./

/ 0 نظر / 8 بازدید