آخرین نتایج شمارش آرا *احمدی‌نژاد: 22 میلیون و 359 هزار و 18 رای

خبرگزاری دانشجویان ایران - تهران 
سرویس: سیاسی

وزیر کشور در بیان جدیدترین نتایج انتخابات ریاست‌جمهوری دهم گفت: از کل 35 میلیون و 434 هزار و 404 رای ماخوذه، محمود احمدی‌نژاد با 22 میلیون و 359 هزار و 18 رای ، محسن رضایی با 607 هزار و 135 رای ، مهدی کروبی با 308 هزار و 113 رای و میرحسین موسوی با 12 میلیون و 150 هزار و 178 رای به ترتیب حائز این آرا شدند.

به گزارش ایسنا وی افزود: با این حضور گسترده ما رکوردی را در کشور شکستیم و پیش‌بینی می‌کنیم بالای 39 میلیون مشارکت داشته‌ایم که به معنی 85 درصد مشارکت مردم عزیز کشورمان است.

وی افزود: از 366 شهرستان تا کنون آرای 350 شهرستان شمارش و فرم 28 در آن‌ها پر شده است.

---------------------------------------------------------------------------------------------

آخرین نتایج شمارش آرا 
*احمدی‌نژاد: 22 میلیون و 359 هزار و 18 رای 
*موسوی: 12 میلیون و 150 هزار و 178 رای

---------------------------------------------------------------------------------------------

صاحب نظران خطاب به برخی نامزدها و حامیان آنها:

زیرسوال بردن صحت انتخابات جفا به ملت است

 

به رغم اینکه پیروزی شگرف دکتر محمود احمدی نژاد در دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری خوشحالی گسترده ایرانیان را درپی داشته است ، برخی سیاسی کاران هنوز نمی خواهند به رای ملت تمکین کنند و تلاش می کنند که صحت انتخابات را زیر سوال ببرند.

جمعی از صاحب نظران، نمایندگان مجلس، فعالان سیاسی و دانشجویی در گفت و گو با ایرنا با بیان اینکه زیر سوال بردن صحت انتخابات جفا به ملت است، تصریح کردند که برخی جریان ها با اعتراض به صحت انتخابات درپی توجیه شکست خود هستند. 

** توجیه شکست 
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد:برخی جریان ها با اعتراض به صحت انتخابات دنبال توجیه شکست خود هستند. 

"محمد اسماعیل کوثری" در گفت وگو با خبرنگار سیاسی ایرنا اظهار داشت: افرادی که با طرح صیانت از آرا تلاش می کنند منافع ملی را قربانی کنند بدانند قربانی کردن منافع و مصالح کشور برای توجیه شکست در انتخابات قابل بخشش نیست. 
وی با اشاره به اینکه طرح این مسائل ایجاد نوعی عملیات روانی از سوی اصلاح طلبان است گفت: این کار کاملا غیرقانونی است وقتی تمامی نمایندگان شورای نگهبان و وزارت کشور در کنار صندوق ها هستند بیان این مساله کاملا غیر قانونی است. 
کوثری تاکید کرد:پذیرش قواعد دموکراسی ایجاب می کند که جریان ناکام در انتخابات برای مردم احترام بگذارد و برای توجیه شکست خود دنبال مقصر نگردد. 
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: آنان وقتی دیدند که نمی توانند رای مورد نظر را کسب کنند جوسازی ها را شروع کردند و عملا با این کار به مردم بی احترامی کردند. 
عضو ستاد اجرایی صندوق های مجلس خبرگان در فرمانداری تهران با اشاره به اینکه اعضای ستاد کمیته صیانت از آرا تهران ستاد میر حسین موسوی تخلف زیادی را امروز انجام داده اند گفت: مسئولان این ستاد با دادن حکم به افرادی آنان را به عنوان ناظر به پای صندوق ها می فرستادند و می خواستند که به نحوه اجرای انتخابات نظارت کنند. 
وی افزود: افراد ما به محض اطلاع از این موضوع با آن افراد برخورد کردند و هم اکنون مسئولان ستاد موسوی تحت پیگرد قانونی هستند. 
وی اظهار داشت: آنان با این فعالیت ها می خواهند عملیات روانی ایجاد کنند. 


** با اعتراض به صحت انتخابات منافع و مصالح کشور را قربانی می کنند 
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی و عضو فراکسیون اصولگرایان اظهار داشت: عده ای با اعتراض به صحت و سلامت انتخابات منافع ملی و مصالح کشور را قربانی می کنند. 

"فاطمه آلیا" گفت: اصلاح طلبان در این دوره تاکید داشتند که باید ناظرین بین المللی برای انتخابات حضور یابند که با این کارشان عملا شعور مردم را زیر سوال بردند. 
وی افزود: شتاب زدگی مدعیان اصلاح طلبی در مخدوش اعلام کردن نتیجه انتخابات بیش از برگزاری آن از غیر منطقی بودن و بی صداقتی آنان نشات می گیرد. 
وی با اشاره به اینکه عده ای با طرح پروژه صیانت از آرا عملا به بیگانگان چراغ سبز نشان داده اند تاکید کرد:بیان پروژه صیانت از آرا خوش خدمتی به بیگانگان و چراغ سبز نشان دادن به آنان است. 
وی تاکید کرد: اصلاح طلبان با بیان این مسائل در اصل پشت به نظام می کنند و برای دلخوشی بیگانگان تلاش می کنند. 
وی با اشاره به اینکه حامیان نامزدهای اصلاح طلب در روزهای اخیر فعالیت های غیر قانونی بسیاری انجام داده اند گفت:این افراد به علت ناکامی های خود می خواهند عملا نظام را زیر سوال ببرند ولی مردم ما همیشه آگاهاند و با آنان برخورد می کنند و امروز نیز آگاهانه رفتار می کنند. 


** برخی گروهها با مخدوش اعلام کردن نتیجه،می خواهند شکست خود را پنهان کنند 
نماینده مردم تهران و نایب رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت:برخی گروه ها می خواهند با مخدوش اعلام کردن نتیجه انتخابات شکست خود و بی اقبالی مردم به آنان را پنهان کنند. 

"طیبه صفایی" تاکید کرد: دموکراسی که خود اصلاح طلبان به اصطلاح مدعی آن هستند ایجاب می کند که آنان برای توجیه شکستشان و ناکامی در انتخابات به اقدامات غیر اخلاقی رو نیاورند و از بیان این مسائل خودداری و اجتناب کنند. 
وی با اشاره به اینکه مخدوش جلوه دادن انتخابات زیر سوال بردن شعور و درک مردم است، اظهار داشت: این جریان با اعتراض به صحت انتخابات در واقع شکست خود را پذیرفته اند.صفایی افزود: متاسفانه این پروژه از مدت ها قبل از سوی اصلاح طلبان مطرح شده است و آنان سعی داشتند با بیان این مساله ذهن مردم را مشوش کنند ولی امروز با بی اقبالی مردم به خودشان فهمیدند که موفق نشده اند. 
وی با اشاره به اینکه پروژه صیانت از آرای مطرح شده از سوی اصلاح طلبان غیر قانونی است، تاکید کرد: آنان با این قانون گریزی سعی دارند که بی اقبالی مردم به خودشان را توجیه کنند. 
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه اصلاح طلبان مثل همیشه باز هم با طرح این مساله به شعور مردم توهین کرده اند تاکید کرد:سیاه نمایی رویه همیشگی آنان است و بیان این گونه مسائل از سوی آنان تازگی ندارد. 
عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: مردم سال ها پیش به این اصلاح طلبان نه گفتند و نشان دادند که مدت زیادی است که افکار و عقاید آنان در بینشان خواهانی ندارد. 


** مخدوش جلوه دادن صحت انتخابات جفا به مردم است 
عضو هیات علمی موسسه آموزشی_پژوهشی امام خمینی(ره)در قم و دبیر سیاسی نشریه پرتو سخن گفت:مخدوش جلوه دادن صحت و سلامت انتخابات از سوی برخی از گروه ها جفا به مردم است. 

"قاسم روانبخش" در گفت وگو با خبرنگار سیاسی ایرنا با اشاره به اینکه طرح پروژه صیانت از آرا از سوی اصلاح طلبان یک حربه است گفت:آنان با این هدف جلو آمدند که اگر نتوانستند در انتخابات برنده شوند برگ برنده ای در دست داشته باشند که بتوانند شکست خود را توجیه کنند. 
وی تاکید کرد:قربانی کردن منافع و مصالح کشور برای توجیه شکست در انتخابات قابل بخشش نیست.و مردم هیچ گاه اصلاح طلبان را نمی بخشند. 
وی با اشاره به اینکه امروز نمایندگان هر چهار نامزد در سر صندوق های رای حضور یافته اند اظهار داشت:نمایندگان هر چهار نامزد از لحظه اول صندوق خالی را مشاهده کرده اند و تا پایان نیز در کنار صندوق باقی می مانند. 
روانبخش گفت: نمایندگان نامزدها تا آخرین لحظه در کنار صندوق می مانند و در پایان انتخابات نیز تعداد رای نامزد خود از صندوق مورد نظر را دریافت و برای ستادشان ارسال می کنند. 
وی تاکید کرد: در این دور انتخابات خانه احزاب نیز بحث نظارتی را در کنار نمایندگان شورای نگهبان و وزارت کشور بر عهده دارد. 
عضو هیات علمی موسسه آموزشی_پژوهشی امام خمینی(ره)در قم با اشاره به اینکه اصلاح طلبان برای شکست خود در انتخابات دنبال دلیل و مدرک می گردند گفت:امروز اگر به خیابان ها بروید کاملا مشخص است که رای مردم به سمت نامزد عدالت خواه است و دیگر کار اصلاح طلبان تمام است. 
وی تاکید کرد: اصلاح طلبان فهمیده اند که نگاه مردم امروز به سمت آنان نیست به همین دلیل تلاش می کنند که انتخابات را مخدوش جلوه دهند . 
روانبخش با اشاره به اینکه امروز نوعی هماهنگی بین این جریان با غربی ها در راس آنان آمریکایی ها وجود دارد اظهار داشت:امروز هماهنگی بین این جریان ها به وضوح دیده می شود و مردم ما نیز به این امر کاملا واقف هستند. 


** اعتراض به صحت انتخابات استراتژی فرار به جلو برخی گروه ها است 
دبیرکل اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل سراسر کشور با اشاره به برخی از شاعیات در خصوصو عدم سلامت انتخابات تاکید کرد:اعتراض به صحت انتخابات یک استراتژی فرار به جلو برای اصلاح طلبان است. 

"محمد محمدی مسعودی" با اشاره به اینکه گروه های اصلاح طلب پذیرفته اند که در انتخابات بازنده هستند، گفت: آنان می دانند که از سوی مردم اقبالی ندارند به همین دلیل با بیان این بحث ها سعی می کنند که شکست خود در انتخابات را کم رنگ جلوه دهند. 
وی گفت:آنان با این بحث می خواهند شکست خود را توجیه کنند.ولی استراتژی آنان یک استراتژی سوخته است. 
وی تاکید کرد: همه آنان می دانند که انتخابات به دلیل ساختاری که دارد هیچ گاه نمی تواند مورد تقلب قرار گیرد و تقلب ناپذیر است و خود این گروه ها هم به این مساله واقف هستند ولی این تنها راه توجیه شکستشان است. 
وی تصریح کرد:آنان با طرح این مسائل نه تنها پایگاه خود را در میان مردم بالا نمی برند بلکه جایگاه خود را در میان مردم از بین می برند. 
وی با اشاره به اینکه مردم ایران با پشت سر گذاشتن انتخابات زیادی توجهی به این فضا سازی ها ندارند، گفت:مردم اجازه نمی دهند عده ای ورشکسته سیاسی با جوسیازی فضای انتخابات را مشوش و ناآرام کنند. 
وی اظهار داشت: اصلاح طلبان یقین بدانند در صورت کوچکترین تحرک و ناآرامی از سوی عوامل غافل، ملت ایران خود مستقیما با آنان برخورد می کنند. 

** اعتراض به صحت انتخابات همراهی با دشمنان است 
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق(ع) با محکوم کردن برخی شایعات از سوی اصلاح طلبان مبنی بر عدم صحت انتخابات گفت:عده ای با اعتراض به صحت انتخابات آب به آسیاب دشمن می ریزند و با آنان همراهی می کنند. 

"محمد ثنایی فر" با اشاره به اینکه صحبت و اعتراض در خصوص سلامت انتخابات خلاف قانون است گفت: اعتراض به صحت انتخابات و صحبت هایی که اخیرا در خصوص اینکه در ایران باید ناظر بین المللی بر صندوق های رای وجود داشته باشد همگی نشان دهنده آب به آسیاب دشمن ریختن و همراهی با آنان است. 
وی با اشاره به اینکه شورای نگهبان و وزارت کشور 30 سال مسئولیت حراست و حفظ آرا را بر عهده داشته اند گفت:حرف اصلاح طلبان دوگانگی دارد، زیرا در زمان آنان نیز این مسائل بوده است و هیچ کدام آنان دم از تقلب در انتخابات را نزده اند. 
وی تاکید کرد: این نشان دهنده این است که امروز آنان احساس خطر کرده اند و پذیرفته اند که در این انتخابات پیروز نیستند به همین دلیل به بیان این صحبت ها رو آورده اند. 
وی با اشاره به اینکه مردم چهار سال قبل به آنان نه گفتند، اظهار داشت: مردم به یک شخص نه نگفتند بلکه به یک جریان فکری نه گفتند. 
مسئول بسیج دانشجویی امام صادق(ع) گفت: مافیای قدرت و ثروت امروز می ترسند که بین گفتمان قدرت و ثروتی که آنان چهار سال قبل ایجاد کرده بودند فاصله بیافتد پس تلاش می کنند با بیان این مسائل فاصله بین این گفتمان ها را از میان بردارند. 


** ادعای برخی گروه ها در زیر سوال بردن صحت انتخابات نامفهوم است 
مسوول سابق واحد سیاسی دانشگاه امام صادق(ع) شایعاتی را که اصلاح طلبان در زیر سوال بردن انتخابات مطرح کرده اند را بسیار نادرست دانست و تاکید کرد: ادعای برخی گروه ها در زیر سوال بردن صحت و سلامت انتخابات پوچ و نامفهوم است. 

"علی نادری" گفت:ادعای تشکیک در سلامت آرا از چند ماه قبل توسط هاشمی رفسنجانی مطرح شده بود و اصلاح طلبان در این مدت تلاش کردند از این صحبت بهره برداری کنند. 
وی گفت: خود این افراد برآوردشان از انتخابات این بود که شکستشان قطعی است به همین دلیل با طرح این صحبت ها تلاش می کردند، شکست خود را توجیه کنند. 
وی با اشاره به اینکه بیان پروژه کمیته صیانت از آرا خارج از چارچوب قانون است، گفت:هر کدام از نامزدهای انتخاباتی می توانند 45 هزار نماینده بر صندوق های رای داشته باشند،با این وجود چه طور اصلاح طلبان این ادعا را دارند که امکان تقلب وجود دارد. 
نادری با اشاره به اینکه این ادعاهای اصلاح طلبان خنده دار و نامفهوم است گفت: در طول 30 سال گذشته نهادهای نظارتی همچون شورای نگهبان و وزارت کشور تلاش کرده اند که با صیانت از آرای مردم انتخابات را برای آنان شیرین کنند. 
وی گفت: نامزد اصولگرا توانست با عدالت خواهی هایش آرای خاموش بسیاری را به سمت خود جلب کند. 


** تدارک برنامه اعتراض به سلامت انتخابات نشانه هراس از نتیجه انتخابات است 
دبیر کل اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان با اشاره به برخی شایعات مطرح شده از سوی اصلاح طلبان مبنی بر عده سلامت انتخابات گفت: تدارک اعتراض به سلامت انتخابات نشان دهنده هراس این گروه ها از نتیجه آرا انتخابی مردم است. 

"علی جوادی" تاکید کرد: مسلما جریان مافیای قدرت و ثروت از انتخابات هراسان هستند زیرا نتیجه قطعی انتخابات را می دانند به همین دلیل می خواهند با ایجاد شبهه در سلامت انتخابات خود را توجیه کنند. 
وی با اشاره به اینکه مردم می دانند که این انتخابات مانند انتخابات قبلی در صحت و سلامت کامل برگزار می شود گفت:این حرکت گروه های اصلاح طلبی چیزی جز فرافکنی نیست و اصلاح طلبان به نحوی می خواهند شکست از پیش تعیین شده خود را توجیه کنند. 
دبیر کل اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان با اشاره به اینکه رای قاطع مردم روشن و شفاف و به وضوح مشخص است اظهار داشت:بعضی از اینکه رای مردم نامزد عدالت خواه است نگران هستند ولی این افراد راه به جایی ندارند و بدانند که رای مردم همه چیز را مشخص می کند و مطمئنا این رای به نفع آنان نخواهد بود. 
وی با اشاره به اینکه برخی شایعاتی مبنی بر عدم سلامت در انتخابات را مطرح کرده اند گفت: تدارک اعتراض به سلامت انتخابات نشان دهنده هراس گروه های اصلاح طلب از نتیجه آرا است. 

** توصیه "خاتمی" به نامزدهایی که رای نیاورده اند: به رای ملت تمکین کنید 
عضو مجلس خبرگان رهبری و عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم به نامزدهایی که حائز اکثریت آرا نشدند توصیه کرد که به شایعه کهنه تقلب که شایعه دشمنان انقلاب است، دامن نزنند و به رای ملت تمکین کنند. 

آیت الله سید احمد خاتمی در گفت وگو با خبرنگار سیاسی ایرنا انتخابات را امتحان الهی برای مردم و نامزدهای ریاست جمهوری دانست و تاکید کرد: انصافا حضور پرشور مردم در انتخابات بسیار چشمگیر بود، واقعیت مطلب این است که بعد از رفراندوم همه پرسی جمهوری اسلامی و قانون اساسی این انتخابات از انتخابات کم نظیر بود. 
وی تاکید کرد: این مهم ترین نماد مردم سالاری دینی است، این امتحان را بایستی همه نامزدها و هوادارانشان اعم از نامزدی که رای آورده و نامزدهایی که حائز اکثریت نشده درنظر داشته باشند. 
امام جمعه موقت تهران انتظارات از نامزدها را در پنج بند خلاصه کرد و گفت: مهم ترین پیامد مردم سالاری دینی پذیرش رای مردم است پس تمکین کردن در برابر رای مردم ، یک اصل است. 
عضو مجلس خبرگان رهبری گفت:نامزدها باید بدانند در داخل بدنه نظام کاندیدا شده اند و مناسب است در اظهارات خود حرفی نزنند که دشمنان انقلاب اسلامی را شاد کنند و نبایدباعث رنجش دوستان انقلاب در داخل و خارج بشوند. 
وی گفت:از نامزدهایی که حائز اکثریت آرا نشدند با توجه به این همه دقتی که مجریان و ناظران کردند و اجازه حضور نمایندگان کاندیداها را بر سر صندوق ها دادند و همه چیز زیر نظر آنان بوده است ، انتظار می رود که به شایعه تقلب و امثال آن که شایعه کهنه دشمنان انقلاب در هر انتخاباتی است دامن نزنند. 
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه نامزدی که حائز رای نشده باید با نامزدی که رییس جمهور شده همکاری لازم را بکند، تاکید کرد: انتظار می رود که نامزدهایی که حائز رای نشده اندبه نامزدی که حائز رای اکثریت شده پیام تبریک بفرستند و اعلام آمادگی برای همکاری با او بنمایند و اگر این کار را نمی کنند حداقل آن است که کارشکنی نکنند. 
وی با اشاره به اینکه نامزدهایی که حائز اکثریت آرا نشده اند باید هواداران خود را سفارش به تمکین رای مردم نمایند گفت: همان گونه که قبل از انتخابات گفتند که بعد از انتخابات همه باید وحدت خود را حفظ کنند به این سخن خود پایبند باشند. 
خاتمی اظهارداشت:به حمد الله تاکنون خبری از اغتشاش در هیچ جای کشور نداشتیم، امیدواریم همچنان این آرامش حفظ شود و هواداران برخی از کاندیدا ها شیرینی این جشن بزرگ سیاسی را در کام مردم تلخ نکنند. 
عضو مجلس خبرگان رهبری تاکید کرد:آخرین نکته آن است که به نامزدهای محترم و هواداران می گویم آن کس که برای خدا نامزد شده و آنکس که برای خدا پای صندوق های رای آمده، پیروز است ولو رای نیاورده باشد یا نامزد مورد نظرش موفق به کسب رای اکثریت نشده باشد. 
خاتمی ضمن تبریک به دکتر احمدی نژاد برای پیروزی در انتخابات اظهار داشت:از نامزد محترمی که رای آورده می خواهم همانند گذشته سخت کوشانه در خدمت این ملت و مطیع ولایت باشد و تمام تلاشش را برای اعتلای ایران اسلامی به کار گیرد .

====================================================

سایت ریاست جمهوری خبر داد:

شنبه 23 خرداد 1388 - 15:22 
رییس جمهور امشب با مردم سخن می گوید

   

رییس جمهور امشب بعد از خبر 21 شبکه یک سیما با مردم ایران سخن می گوید .
با اعلام نتایج و مشخص شدن ابعاد حضور حماسی و بی سابقه مردم ایران در آزمون بزرگ دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری که برگ زرینی در کارنامه افتخارات نظام مقدس جمهوری اسلامی است ، دکتر محمود احمدی نژاد رییس جمهور ،امشب بعد از خبر 21 سیما با مردم شریف ایران سخن خواهد گفت.

 

/ 1 نظر / 110 بازدید
مهتاب

جفا به ملت زمانیه که بچه های اونهارو جلوی چشمشون تو خیابون پرپر می کنن.جفا گسترش فقره جفا گسترش فساده جفا اعتیاده و ...