کشاورزی نوین ضامن تعدیل هزینه های تولید است

اقتصادی » کشاورزی و صنایع غذایی
1389/11/10 10:13*آرشیو* کشاورزی نوین ضامن تعدیل هزینه های تولید است یک کارشناس کشاورزِی، گفت: کشاورزی نوین و استفاده از روش ها و سیستم های پیشرفته در بخش کشاورزی به منظور کاهش هزینه های تولید، افزایش ظرفیت تولید و تامین سود اقتصادی کشاورزان، یک ضرورت تلقی می شود.

علی عباسیان، عضو سندیکای قند و استاد دانشگاه علوم تحقیقات، در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران، با اشاره به این مطلب افزود: هم اکنون برای اجرای طرح های هدفمند و بهینه در تمام سطوح تولید در بخش کشاورزی و صنایع غذایی، استفاده از روش های پربازده به منظور کاهش هزینه های تولید، امری لازم و ضروری است.

وی گفت: روش های کشاورزی سنتی دیگر به هیچ وجه پاسخگوی امنیت غذایی و اقتصادی بخش کشاورزی نخواهد بود.

این کارشناس کشاورزی با بیان اینکه، تخصص و تکنولوژی در بخش کشاورزی باید در یک راستا حرکت کند، افزود: بخش کشاورزی به منظور افزایش تولید و صادرات، نیازمند روش های بهینه و سودآور هستیم.

عباسیان با اشاره به اینکه، میزان ضایعات و تولید ناخالص در بخش کشاورزی نوین و پیشرفته به حداقل ممکن می رسد، تصریح کرد: تولید ناخالص در بخش کشاورزی نوین و پیشرفته به حداقل ممکن می رسد، تصریح کرد: تولید ناخالص در بخش کشاورزی، عملکرد این بخش را تا حد زیادی کاهش داده و هزینه های بالایی را به این بخش تحمیل می کند.

وی با بیان اینکه، در سالهای اخیر میزان ضایعات بخش کشاورزی روند نزولی را درپی گرفته است، اظهار داشت: میزان ضایعات با رشد کشاورزی پیشرفته و روش های نوین به حداقل می رسد و سود اقتصادی بخش کشاورزی نیز چند برابر می شود./گ

/ 0 نظر / 59 بازدید