ایران رتبه 16 جهانی در نانوتکنولوژی کشاورزی جهان را بدست آورد


رئیس پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی در گفت‌وگو با فارس:
ایران رتبه 16 جهانی در نانوتکنولوژی کشاورزی جهان را بدست آورد

خبرگزاری فارس: رئیس پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی گفت: ایران رتبه 16 در فناوری نانوتکنولوژی کشاورزی در جهان را به دست آورده است.


مجتبی خیام‌نکویی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، افزود: بخش نانوتکنولوژی کشاورزی در پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی کرج در 28 تیر 88 با اعتباری بیش از 25 میلیارد ریال راه‌اندازی شد.
رئیس پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی گفت: ایران در بحث تولید علم در بخش نانوتکنولوژی کشاورزی براساس رتبه‌بندی ISI عنوان 16 جهان را بدست آورده است.
خیام نکویی گفت: هدف از بهره‌مندی از نانوتکنولوژی در بخش کشاورزی به عنوان نخستین بخش رسمی و مصوب در وزارت جهاد کشاورزی این است که زیرساخت لازم برای کاربرد و توسعه فناوری جدید نانو در بخش کشاورزی را استفاده کند.
رئیس پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی گفت: یکی از توانمند‌های این فناوری نانو در جهت جلوگیری از ضایعات محصول در بخش کشاورزی و افزایش عمر ماندگاری محصول است.
خیام نکویی تصریح کرد: با فناوری نانو و جلوگیری از ضایعات به تبع آن عملکرد در واحد سطح بخش کشاورزی افزایش می‌یابد.
وی گفت: علاوه بر آن یک پروژه تعریف شده برای بسته‌بندی نانو برای افزایش عمر ماندگاری و جلوگیری از ضایع شدن محصول است که این پروژه آغاز شده و تا پایان سال‌جاری یا اوایل سال 89 به دانش تولید بسته‌بندی با فناوری نانو در بخش کشاورزی دست می‌یابیم.
خیام نکویی گفت: این فناوری باعث افزایش ماندگاری محصول و عمر آن است.
رئیس پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی گفت: در خصوص کاربرد نانو تکنولوژی در بحث سموم، کودها و بیابان‌زدایی، بخش زراعت و باغبانی دانشمندان ایرانی فعالیت می‌کنند تا به این فناوری دسترسی پیدا کنند.
خیام نکویی گفت: 20 پروژه تحقیقاتی در کمیته نانوتکنولوژی وزارت جهاد کشاورزی تعریف شده و به سرعت مراحل انجام آن طی خواهد شد.
خیام نکویی در مورد کشت بافت خرما گفت: برای تجارت‌سازی فناورزی کشت بافت خرما کارهای مهمی انجام می‌شود و تلاش براین است که پروتکل کشت بافت خرما تجاری‌سازی شده و از مرحله آزمایشگاه به مرحله گلخانه و سپس به مزرعه انتقال یابد.
وی در مورد زمان انتقال فناوری از آزمایشگاه به نخلستان گفت: بسته به محصول متفاوت است و در برخی محصولات حدود 2 سال و در برخی حتی 4 ماه طول می‌کشد.

/ 0 نظر / 78 بازدید