تشکیل دبیرخانه کمیته راهبردی توسعه کشاورزی ارگانیک در دفتر گل و گیاه

رئیس کمیته راهبردی توسعه کشاورزی ارگانیک خبر داد:

تشکیل دبیرخانه کمیته راهبردی توسعه کشاورزی ارگانیک در دفتر گل و گیاه

تهران - خبرگزاری کشاورزی ایران
سرویس کشاورزیدبیرخانه کمیته راهبردی توسعه کشاورزی ارگانیک

دبیرخانه کمیته راهبردی توسعه کشاورزی ارگانیک در قالب سه کمیسیون به دبیری بهروز غیبی تشکیل شد.
   

رئیس کمیته راهبردی توسعه کشاورزی ارگانیک با اعلام این مطلب در گفت و گو با ایانا افزود: در هزاران هکتار از اراضی کشاورزی ایران محصولات سالمی چون انار، انجیر، چای حبوبات و بسیاری دیگر از محصولات تولید می‌شود.
دکتر محمدرضا جهانسوز همچنین گفت: سلامت غذای مصرفی مردم ، بیش از هر مساله‌ای برای وزارت جهاد کشاورزی مهم است، از این رو لازم است سیستمهای منسجمی در تمامی مراحل تولید، محصولات کشاورزی را پایش کند و با توجه به استعداد اراضی کشاورزی کشور به کشت ارگانیک، لازم است استانداردهای این محصولات کاملتر شود.

وی به لازم بودن حضور محصولات کشاورزی ایران در عرصه رقابت بین المللی وبازارهای جهان اشاره  و تاکید کرد: امید است با برنامه‌ریزیهایی که در این کمیته انجام خواهد شد، زمینه حضور گسترده محصولات ارگانیک در بازارهای جهانی فراهم شود.

معاون تولیدات گیاهی وزارت جهاد کشاورزی از تشکیل دبیرخانه کمیته راهبردی توسعه کشاورزی ارگانیک در دفتر گل و گیاهان زینتی و دارویی معاونت خبرداد و گفت: این کمیته در برنامه دارد که در نهایت به پایش تولید محصولات کشاورزی و تولید محصولی سالم و عاری از باقیمانده سموم و کودهای شیمیایی دست یابد.

همچنین تدوین استانداردها و نظام کنترل کیفی، حمایت از استقرار و توسعه کشاورزی تولید محصولات سالم  ارگانیک و توسعه و تقویت شبکه توزیع و بازرگانی داخلی و خارجی در قالب سه کمیسون مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

چندی پیش وزیر جهاد کشاورزی دکتر محمدرضا جهانسوز را طی حکمی به سمت ریاست کمیته راهبردی توسعه کشاورزی ارگانیک منصوب کرد تا نسبت به هدایت و یکپارچه‌سازی اقدامات و فعالیتهای
کمیته‌های ذیربط بامشارکت تمامی بخشها و موسسات تابعه اقدام کند./

/ 0 نظر / 51 بازدید