دماوند از منحصر به فرد ترین نقاط رویش گیاهان دارویی است? یا لرستان؟

دماوند از منحصر به فرد ترین نقاط رویش گیاهان دارویی است
دماوند- رئیس اداره جهاد کشاورزی شهرستان دماوند گفت: شهرستان دماوند از جمله نقاط منحصر به فرد برای رویش گیاهان کمیاب و دارویی است.

مرتضی امیری صبح امروز در گفت وگو با ایرنا اظهار داشت: به دلیل اهمیت ویژه این منطقه به منابع طبیعی و وجود شرایط مطلوب برای رشد گیاهان بیش از 150 هزار هکتار از زمین های منطقه را به این امر اختصاص داده ایم.
وی افزود: وجود ارتفاعات جنوب البرز، پوشش گیاهی خاص، مجموعه‌ای از بهترین گیاهان دارویی از طبیعت ناب شهرستان دماوند بوده که در سطح استان بی‌نظیر است.
امیری به گیاهان ارس که تنها زیستگاه آن در کشور در منطقه دماوند قرار دارد اشاره کرد و افزود: این گیاه یک گیاه منحصر به فردی است که به عنوان ذخیره ژنتیکی در منطقه ما موجوداست و تحت حفاظت قرار دارد.
وی به خطراتی که پوشش گیاهی و منابع طبیعی شهرستان را تهدید می‌کند اشاره کرد وگفت: فرسایش خاک، سیلاب، تخریب و نابودی، زیست بوم دماوند را تهدید می‌کند که با توجه به اهمیت دادن به منابع طبیعی این منطقه می توانیم خطرات احتمالی را پیش بینی کنیم.
مدیر جهاد کشاورزی دماوند با اشاره به هفته منابع طبیعی و روز درختکاری گفت: 23 هزار نهال در تمامی نقاط مختلف شهرستان توزیع شده که برای کاشت این نهال‌ها برنامه‌ریزی هایی صورت گرفته است و نباید اجازه دهیم از این نهال‌ها برای تصرف رمین‌های دولتی استفاده شود.
مدیر جهادکشاوری دماوند برنامه‌های این نهاد در هفته منابع طبیعی را شامل توزیع نهال بین نهاد ها و شهروندان، طبیعت‌گردی و آشنایی دانش‌آموزان و دانشجویان با گیاهان دارویی و شرکت بسیجیان در طرح درختکاری عنوان کرد.ک 3
تهرام/ ا.ح / 687/ 1645

انتهای خبر / خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) / کد خبر 383174

نخستین کشت تولید گیاهان دارویی در ایلام به ثمر نشست
نخستین کشت تولید گیاهان دارویی در ایلام به ثمر نشست 1
/ 0 نظر / 83 بازدید