الزام شرکت بازرگانی دولتی به خرید گندم کشاورزان با قیمت تضمینی

با موافقت نمایندگان انجام شد:

الزام شرکت بازرگانی دولتی به خرید گندم کشاورزان با قیمت تضمینی


تهران  - خبرگزاری کشاورزی ایران

گروه: مجلس

نمایندگان، شرکت بازرگانی دولتی را موظف کردند که محصول گندم کشاورزان را با تقاضای آنان برای خرید و با قیمت تضمینی خریداری کند.

 

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایانا، نمایندگان در نشست علنی مجلس در ادامه بررسی جزئیات بخش هزینه ای لایحه بودجه، با الحاق بخش هزینه ای بند 31 به این لایحه موافقت کردند.

بر اساس بخش هزینه ای بند الحاقی 31، در اجرای ماده 33 قانون افزایش بهره وری بخش کشاورزی و منابع طبیعی مصوب 23/4/1389 بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران از طریق بانک های عامل مکلف است تسهیلات لازم را برای خرید گندم تولید داخلی به قیمت تضمینی تا سقف 40 هزار میلیارد ریال از محل منابع داخلی بانکها در اختیار کارخانجات آرد و بخش خصوصی قرار دهد.

شرکت بازرگانی دولتی موظف است به خرید گندم با تقاضای خرید از سوی کشاورزان یا گندم خریداری نشده از سوی بخش خصوصی با تقاضای کشاورز و با قیمت تضمینی اقدام کند و با احتساب هزینه های تبعی در اختیار بخش خصوصی و کارخانه های آرد قرار دهد.

دستورالعمل این بند با پیشنهاد مشترک معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهوری و وزارتخانه های جهاد کشاورزی، بازرگانی و امور اقتصادی و دارایی و بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران به تصویب شورای اقتصاد می رسد./

 

خبرنگار: فاطمه مهردادیان


کد خبر: P-900214-04

تعداد دفعات مشاهده این خبر: 10 بار


۱۳۹۰/۲/۱۴  شمسی        ٣٠/۵/١۴٣٢  قمری        ۲۰۱۱/۵/۴  میلادی       ۱۰:۳۰:۵۷  به وقت تهران

/ 0 نظر / 29 بازدید