با احداث چند کارخانه کمپوست:

مشکل زباله در جنگلهای شمال بر طرف مي شود

kh002484.jpg
خبرگزاري کشاورزي ايران - گروه کشاورزي : 

با توجه به مشکل زباله در جنگلهای شمال و اهميت رفع اين مشكل ، طي دو سه سال اخیر تصمیماتی جهت احداث چند کارخانه کمپوست در مناطق بحراني گرفته شده است .    

 

با توجه به مشکل زباله در جنگلهای شمال و  اهميت رفع اين مشكل ، طي   دو سه سال اخیر تصمیماتی جهت احداث  چند کارخانه کمپوست در مناطق بحراني گرفته شده است .
به گزارش خبر نگار ايانا ،"بهزاد انگو
رج" مدیر کل منابع طبیعی مازندران – نوشهر در میزگرد مطبوعاتی خود با خبرنگاران منطقه با اعلام اینکه یکی از مشکلات اساسی اين بخش در گذشته موضوع زباله در داخل جنگل بوده است ، خاطر نشان کرد  :  2 کارخانه کمپوست در غرب مازندران و سه کارخانه کمپوست در شرق و مرکز استان در حال احداث ، مکان یابی و جانمایی است .
وی با اشاره به اثرات مخرب زیست محیطی و دفن غیر بهداشتی زباله در داخل جنگل ،  تاکید کرد  : زباله می بایست در جایی ریخته شود که کمترین خسارت را برای مردم داشته باشد.
وی با اعلام اين مطلب كه مشکل زباله در جنگلهای شمال در حال حل و فصل شدن است
،افزود : در غرب مازندران برای  شهرهای چالوس و نوشهر نيز  این امر در دست مطالعه است و در تنکابن و رامسر نیز در  همان مکان قبلی "پرده سر " با  مساحتي   بالغ بر  7 هکتار، كار انجام مي شود.

به گفته وی در شهرهای نوشهرو چالوس نیز به احتمال زياد  محل کارخانه  زباله در "پلنگچال" یا "پلهم کتی" خواهد بود  که این امر در دست مطالعه قرار دارد  تا با کمترین ترانسفر و هزینه  انجام شود.
انگورج تصریح کرد: در حال حاضر  گزینه اول ايجاد  زباله دانی د رمنطقه  نوشهر است .
مدیرکل منابع طبیعی نوشهر همچنین گفت :  برای کلاردشت نیز 3 هزار متر مربع زمین برای دفن زباله  در نظر گرفته شد که پس از مرمت جاده و با اخذ تعهد دفتر خانه ای که  قبلا مرسوم نبوده مورد استفاده قرار خواهد گرفت.
 

وی از شهرداران منطقه خواست برای استفاده از فضای جنگلی  سه نوع مدیریت حمل –مکانزباله و نیز نگهبانی را  اعمال كنند.

/ 0 نظر / 67 بازدید

Whoops, looks like something went wrong.