موزه گیاهان دارویی در مجموعه سعدآباد گشایش یافت

موزه گیاهان دارویی در مجموعه سعدآباد گشایش یافت
شمیرانات- مدیر مجموعه فرهنگی - تاریخی سعدآباد گفت: به مناسبت گرامیداشت هفته میراث فرهنگی، موزه گیاهان دارویی در سعدآباد گشایش یافت.

عشرت شایق روز سه شنبه با اشاره به وسعت 110هکتاری مجموعه سعدآباد افزود: این مجموعه قابلیت پژوهش و مطالعه درخصوص شناسایی گیاهان دارویی ومعرفی آنها و پتانسیل تبدیل شدن به یکی از مراکز بهره برداری پژوهشگران رشته های گیاه شناسی را دارد.
وی یادآور شد: پارسال مقدمات تشکیل موزه تخصصی با عنوان موزه گیاهان دارویی دراین مجموعه فراهم شد و در هفته میراث فرهنگی، مجموعه سعدآباد شاهد تنوع کاخ موزه هاست. شایق همچنین از افتتاح موزه های اسناد، مدارک و کتابخانه و صلح و دوستی جهانی خبر داد.
وی گفت: در موزه "اسناد، مدارک وکتابخانه"، اسناد مکتوب، اسناد صوتی وتصویری،کتاب های مربوط به دوره های پهلوی اول و دوم به نمایش گذاشته شده است.
شایق افزود: موزه صلح و دوستی جهانی نیز با هماهنگی یونسکو به منزله پل ارتباطی با سایر کشورها و براساس نیاز انسان ها به صلح ایجاد شده است.
وی، هدف از گشایش این موزه را گسترش فرهنگ صلح و دوستی، تحکیم روابط دوستی و برادری، انزجار از جنگ و خشونت در جهان عنوان کرد.
این موزه ها از امروز تا پایان هفته میراث فرهنگی در مجموعه فرهنگی - تاریخی سعدآباد برای بازدید علاقه مندان برپاست.
تهرام/7244/537


انتهای خبر / خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) / کد خبر 494961
/ 0 نظر / 87 بازدید