معرفی سایت مقالات

 

/SID، دریچه‌ای فراروی دانش ایرانی/
بانک جامع همایش‌های علمی کشور ایجاد می‌شود
متن کامل مقالات محققان ایرانی درپایگاه اطلاعات علمی جهاد قابل دسترسی است

معاون مهندسی و نرم افزار مرکز اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی با اشاره به این که پایگاه مرکز(SID) در دو بخش فارسی و انگلیسی به نمایه سازی 100 درصد چکیده‌ها و همچنین ارائه متن کامل مقالات محققان ایرانی می‌پردازد از ایجاد بانک جامع همایش‌های علمی کشور در این پایگاه در آینده نزدیک خبر داد.
به گزارش خبرنگار «علمی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، مهندس افشین صندوق‌دار که در کارگاه آموزشی معرفی امکانات و خدمات پایگاه «اس آی دی» در دانشگاه صنعتی شریف سخن می‌گفت، خاطرنشان کرد: نشریات علمی ــ پژوهشی یکی از غنی‌ترین منابع برای استفاده پژوهشگران و محققان است، زیرا عموما نتایج آخرین تحقیقات کشور به صورت مقاله تدوین و در این نشریات به چاپ می‌رسند.
وی افزود: بدیهی است ساماندهی (شناسایی، تهیه و به روز رسانی و ارائه) بیش از 370 عنوان نشریه علمی ــ پژوهشی مصوب برای هر دانشگاه و مراکز علمی در سراسر کشور از جمله مناطق محروم، مستلزم صرف وقت و هزینه بسیار خواهد بود، بنابراین بهره‌مندی از پایگاههای اینترنتی اطلاعات علمی بهترین یا تنها راه حل می‌باشد.
صندوق‌دار خاطر نشان کرد: جهاد دانشگاهی به عنوان یک نهاد عمومی غیر دولتی و ملی در راستای توسعه اطلاع‌رسانی علمی، ایجاد ارتباط و تعامل بیشتر پژوهشگران، ارتقای کیفی فعالیت‌های پژوهشی و همچنین جلوگیری از انجام پژوهش‌های تکراری در کشور، پایگاه اطلاعات علمی را به نشانی اینترنتی
WWW.SID.IR در مرداد ماه سال 83 راه‌اندازی کرد.
وی تصریح کرد: این بانک در دو بخش فارسی و انگلیسی به نمایه سازی 100 درصد چکیده‌ها و همچنین ارائه متن کامل مقالات می‌پردازد.
معاون مهندسی و نرم افزار مرکز اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی، با بیان این که ماهانه بیش از 5 میلیون مراجعه کننده در تمامی گروههای علمی به طور آزاد و بدون محدودیت از این اطلاعات بهره می‌برند، اظهار داشت: یکی دیگر از خدمات منحصر به فرد و ممتاز پایگاه اطلاعات علمی ارائه سرویس گزارش‌های استنادی نشریات به صورت کاملا پویا (آنلاین) می‌باشد.
وی در این خصوص ادامه داد: در این سرویس امکان ارزیابی و رتبه بندی نشریات بر اساس معیارهای جهانی علم سنجی از طریق شاخص تاثیر و شاخص آنی و همچنین امکان شناسایی مقالات و نویسندگان پر استناد به طور سالانه مسیر می‌باشد.
صندوق‌دار افزود: با توجه به وجود مقالات و امکان شناسایی استنادات همه نویسندگان نشریات علمی ــ پژوهشی در پایگاه SID شرایط بررسی و ارزیابی عملکرد نویسندگان و نیز اخذ تصمیم برای حمایت از برترین‌های پژوهش و تحقیق در تمام موضوعات علمی در سطح کشور فراهم شده است.
وی اعلام کرد: به زودی اطلاعات جمع‌آوری شده همایشهای علمی برگزار شده و آتی کشور در پایگاه SID نمایه شده و محققان و علاقمندان می‌توانند از بانک جامع و روزآمد همایشهای علمی کشور نیز بهره‌مند شوند.
معاون مهندسی و نرم افزار مرکز اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی، ضمن اعلام این که استفاده از مقالات این بانک به صورت رایگان می‌باشد، اظهار کرد: در حال حاضر در بخش پزشکی، 96 نشریه به فارسی و 39 نشریه به زبان انگلیسی، علوم پایه 19 نشریه فارسی و 9 نشریه انگلیسی، فنی و مهندسی 29 نشریه فارسی و 21 نشریه انگلیسی، کشاورزی 38 نشریه فارسی و 9 نشریه انگلیسی و در بخش هنر و معماری سه نشریه فارسی در این بانک پوشش‌دهی شده‌اند.ح/الف

منبع:

http://www.acecr.net/frmArticle_fa-IR.aspx?ID=458724&CategoryID=15

/ 1 نظر / 87 بازدید
خواب زده

سلام واقعا ممنون مونده بودم مقالات علمی رو از کجابگیرم که شما به دادم رسیدین بازم تشکرمیکنم موفق وپاینده باشین[گل]