بهره گیری از کشاورزی دقیق، بهترین راهکاراصلاح الگوی مصرف است

یک پژوهشگر:
بهره گیری از کشاورزی دقیق، بهترین راهکاراصلاح الگوی مصرف است

خبرگزاری دانشجویان ایران - منطقه لرستان

 

یک پژوهشگر گفت: بهره‌گیری از کشاورزی دقیق یا کاربرد فن آوری اطلاعات در کشاورزی، بهترین راهکار برای اصلاح الگوی مصرف است.

سجاد احمدی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)-منطقه لرستان، بهره‌گیری از کشاورزی دقیق را از شیوه های سنتی، مطلوبتر دانست و اظهار داشت: بهبود کیفیت، استفاده کارآمد از مواد شیمایی، صرفه جویی در مصرف انرژی، حفاظت از آب و خاک، کاهش هزینه های تولید، کاهش آلودگی و کسب سود بیشتر از جمله مزایای بهره گیری از شیوه‌های کشاورزی دقیق است.


وی با اشاره به نامگذاری سال 88 به نام سال اصلاح الگوی مصرف از جانب رهبر فرزانه انقلاب بر ضرورت اصلاح الگوی مصرف در حوزه کشاورزی با استفاده از کشاورزی دقیق تاکید کرد وبیان داشت: کشاورزی دقیق در حال حاضر در کشورهای پیشرفته دنیا نظیر آمریکا در حال استفاده است.


احمدی با اشاره به خرده مالک بودن زمین های کشاورزی ایران از جمله در لرستان، موقعیت کوهستانی اکثر این زمینها و هزینه بر بودن اجرای کشاورزی دقیق با بهره‌گیری از فن آوری اطلاعات، بهترین راه حل اجرای شدن این طرح را تشکیل تعاونی ها و حمایت یارانه دولت و افزایش عرصه امکانات مورد نیاز عنوان کرد.

 لینک:

http://lorestan.isna.ir/mainnews.php?ID=News-18764


 

/ 0 نظر / 57 بازدید