همایش توسعه کنترل بیولوژیک در ایران

 و 22 اردیبهشت ماه سال آینده برگزار می شود:

همایش توسعه کنترل بیولوژیک در ایران


تهران  - خبرگزاری کشاورزی ایران

گروه: پژوهش و تحقیقات

همایش توسعه کنترل بیولوژیک در ایران روزهای 21 و 22 اردیبهشت ماه 1390 در تهران برگزار می شود.

 

به گزارش خبرنگار ایانا، رییس موسسه تحقیقات گیاهپزشکی کشور تحلیل وضع موجود کنترل بیولوژیک از منظر پژوهش، آموزش و اجرا در ایران و ترسیم نقشه راه کنترل بیولوژیک در توسعه پایدار کشاورزی و تولید محصول سالم را از اهداف برگزاری این همایش برشمرد.

دکتر حسن عسکری در ادامه افزود: جایگاه و نقش عوامل و فرآورده های کنترل بیولوژیک در مدیریت تلفیقی آفات، تولید محصول سالم و ارگانیک، قوانین و مقررات مرتبط با عوامل و فرآورده های کنترل بیولوژیک، چالشها و تنگناهای توسعه کنترل بیولوژیک در کشور، ارایه راهکارها، تکنولوژی نوین تولید، فرمولاسیون و کاربرد عوامل و فرآورده های کنترل بیولوژیک برخی از محورهای این همایش است.

رییس همایش توسعه کنترل بیولوژیک در ایران ادامه داد: نقش و جایگاه بخش خصوصی در توسعه کنترل بیولوژیک و شیوه های توانمندسازی بخش خصوصی و بهره برداران کشاورزی در پایداری کنترل بیولوژیک، وضعیت تولید، تجارت و مصرف عوامل و فرآورده های کنترل بیولوژیک در ایران و جهان، نقش و جایگاه تنوع زیستی به عنوان منبع عوامل کنترل بیولوژیک و حفظ و حمایت از دشمنان طبیعی آفات و کنترل بیولوژیک آفات محصولات استراتژیک کشاورزی از دیگر محورهای این همایش است.

عسکری برگزارکنندگان این همایش را موسسه تحقیقات گیاهپزشکی کشور، سازمان حفظ نباتات و کانون هماهنگی تولید فرآورده های کنترل بیولوژیک آفات کشاورزی و دامی اعلام کرد.

وی آخرین مهلت ارسال آثار به دبیرخانه این همایش را 30 بهمن ماه امسال بیان کرد و افزود: مقالات قابل پذیرش، مقالات تحلیلی خواهد بود که حاصل پژوهش، تجربه و دانش بومی نگارندگان باشد.

گفتنی است، علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص برگزاری این همایش می توانند به سایتهای www.iripp.ir  و www.biocontrol.ir مراجعه کنند./

/ 0 نظر / 86 بازدید