مقاله : 2 مقاله کشاورزی = مبحث GIS در کشاورزی و مبحث کشاورزی دقیق

مقاله اول:

نظام اطلاعات جغرافیایی(GIS) و کاربرد آن در کشاورزی

Used GIS in Agriculture

چکیده

   سیستم اطلاعات جغرافیایی GIS یک سیستم پایگاه داده نرم افزار کامپیوتری است که مسئولیت ورود ، ذخیره ، بازیابی ، تجزیه و نمایش اطلاعات جغرافیایی را به صورت نقشه های فضایی به عهده دارد.

   فناوری GIS که به صورت برنامه های کامپیوتری از قبل تهیه شده از وضعیت مزرعه امکان تحلیل مقادیر زیادی از داده های وابسته به قطعه مشخص و ویژه ای از زمین را می دهد. از دیدگاه مدیریتی سیکل کشاورزی دقیق با دانسته هایی از نتایج سالهای قبل شروع می شود.

   با توسعه و بسط این علم از کشاورزی دقیق به عنوان یک راه حل امکان پذیر جهت کشاورزی پایدار نام برده می شود

   در این مقاله کشاورزی دقیق و کاربرد های GIS در این نظام کشاورزی مورد بررسی قرار گرفته و نتایج و پیشنهاداتی ارائه گردیده است.

کلمات کلیدی : کشاورزی دقیق ، نظام اطلاعات جغرافیایی ، کاربردهای GIS در کشاورزی

مقاله دوم

کشاورزی دقیق

Precision Agriculture

 

 

چکیده

   ایجاد فرهنگ صحیح استفاده از منابع ، محصولات و فرآورده ها در بخش کشاورزی ، امکان رشد سرمایه گذاری و توسعه اقتصادی را در این بخش فراهم می سازد که دستیابی به این مهم تحت تاثیر اصلاح ساختار فکری و فرهنگی جامعه می باشد.  

   کشاورزی دقیق گامی در جهت کاربرد ویژه مکانی کودهای شیمیایی ، بذر ، سموم و ... جهت کمینه نمودن هزینه و افزایش عملکرد محصول است. هدف و مقصود از کشاورزی دقیق مشخص نمودن و مدیریت تغییرات در سطح مزرعه برای تحصیل سود بیشتر است.

   برای افزایش بازده ی اقتصادی و کاهش آلودگی محیط زیست باید نهاده های مصرفی (اعم از کودهای شیمیایی ، سموم ، دفع آفات گیاهی ، بذرها ، آب و ...)دقیقا به همان میزان مورد نیاز در هر بخش از مزرعه به کار برده شوند.

 

کلمات کلیدی : کشاورزی دقیق ، اصلاح الگوی مصرف ، نهاده های کشاورزی ، مزرعه داری دقیق

دریافت فایل کامل هر دو مقاله:

دریافت فایل مقاله

/ 4 نظر / 531 بازدید
انجمن کشاورزی

سلام وبلاگ قشنگی دارید؛ اگه خواستید یه سر به وبلاگ های ما بزنید و ما رو هم لینک کنید. با آرزوی موفقیت روز افزون http://a-royesh.blogfa.com/ http://m-mazaheri.blogfa.com

حمید رضا اعتمادی

http://accountinghistory.persianblog.ir/ با عرض سلام و ادب خوشحال می شوم پس از بازدید،این وبلاگ را لینک کنید و بالعکس. وبلاگ زیر یگ وبلاگ تخصصی و علمی در مورد حسابداری و حسابرسی و قوانین و دستور العمل های مربوطه می باشد. شما می توانید با تبادل لینک آمار بازدید کنندگان وب سایت و یا وبلاگ خود را در اینترنت بالا ببرید. با تشکر حمیدرضا اعتمادی مدیر وبلاگ http://accountinghistory.persianblog.ir/ email: h.etemadi64@yahoo.com

سیدعلیرضارئیسی

سلام به شما دوست ارجمند همیشه شاد و تندرست باشید امروز جمعه روز عبادت و بندگی است روز دعا به درگاه خدا برای آمرزش اموات این موضع را بیائیم فراموش نکنیم امروز روز دعا و بندگی است برای خودمان و از خداوند بخواهیم که ما را حمایت کند از هر پلیدی و گناهی و به ما توان و قدرت مقابله با گناه را مرحمت فرماید بیائیم دعا کنیم و این را نیز فراموش نکنیم اگر حال به شما دست داد برای من حقیر هم دعا کنید ارادتمند رئیسی گرگانی از اقبال لاهوری ز آب و گل خدا خوش پیکری ساخت جهانی از ارم زیبا تری ساخت ولی ساقی به آن آتش که دارد ز خاک من جهان دیگری ساخت

مهسا

دانلود مقالات علمی انگلیسی از مجلات معتبر www.asanpaper.ir