فارغ التحصیلان کشاورزی به دنبال استخدام دولتی نباشند

معاون برنامه ریزی و اشتغال سازمان نظام مهندسی کشاورزی در گفتگو با ایانا:

فارغ التحصیلان کشاورزی به دنبال استخدام دولتی نباشند


تهران  - خبرگزاری کشاورزی ایران

گروه: کشاورزی

با وجود آنکه طرحی در مجلس شورای اسلامی برای استخدام فارغ التحصیلان کشاورزی و مهندسان طرح ناظر با یک فوریت به تصویب رسیده است، اما این اقشار نباید منتظر استخدام دولتی باشند.

 

معاون برنامه ریزی و اشتغال سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور با اعلام این مطلب در گفتگو با  ایانا گفت: برای بکارگیری مهندسان ناظر مزارع گندم طرحی یک فوریتی در مجلس شورای اسلامی که به تصویب رسیده است که در صورت تصویب نهایی دولت موظف خواهد شد این اقشار را دارای مدرک کارشناسی مرتبط و بالاتر هستند، در اولویت استخدام وزارت جهاد کشاورزی قرار گیرند.

دکتر محمدتقی شریعتی افزود: این طرح در کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی به تصویب رسیده است و باید مراحل بعدی خود را در کمیسیونهای اجتماعی و صحن علنی مجلس بگذراند. اما در هر صورت این سازمان از این طرح حمایت می کند.

 

پیش بینی اولویت استخدام برای 10 هزار نفر ناظر بخش کشاورزی

وی خاطرنشان کرد: پیشنهاد مجلس برای استخدام تا سقف 10 هزار نفر پیش بینی شده است که از سال 1382 به بعد طبق آمار، کل ناظران در بخش کشاورزی 9 هزار و 310 نفر هستند.

شریعتی ادامه داد: ناظران مزارع که دارای مدارک مرتبط کشاورزی هستند، از اعضای این سازمان نیز محسوب می شوند.

وی تصریح کرد: ناظرانی که به مدت دو سال به صورت مستمر و قیر مستمر در طرح ناظران گندم فعالیت داشته باشند، مشمول این طرح خواهد شد و در اولویت استخدام در وزارت جهاد کشاورزی قرار می گیرند.

معاون برنامه ریزی و اشتغال سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور یادآور شد: در حال حاضر تعدادی از فارغ التحصیلان کشاورزی عضو این سازمان در شرکتهای خدمات فنی – مشاوره ای و برخی نیز در سایر مشاغل مشغول به کار هستند.

 

ناظران تنها جایگزین یک سوم نیروهای بازنشسته و بازخریدشده جهاد کشاورزی می شوند

شریعتی تاکید کرد: ناظران کشاورزی نباید انتظار استخدام در بخشهای دولتی را داشته باشند. زیرا اگر این مصوبه به تصویب نهایی برسد، این افراد تنها جایگزین یک سوم افراد بازنشسته و بازخریدشده وزارت جهاد کشاورزی خواهند شد.

وی اظهار داشت: همچنین این ناظران نباید انتظار کار در مرکز را داشته باشند. زیرا محل خدمت آنها مراکز خدمات کشاورزی و مدیریتهای جهاد شهرستانها در نظر گرفته شده است. بنابراین نباید در انتظار استخدام بخش دولتی باشند.

گفتنی است، این هفته بر اساس طرحی یک فوریتی، بکارگیری تعدادی از کارشناسان کشاورزی که جزو مهندسان ناظر مزارع گندم کشور هستند، برای استخدام در وزارت جهاد کشاورزی پیشنهاد شد./

 

خبرنگار: مژگان ستار


کد خبر: A-891101-01_R

۱۳۸۹/۱۱/۱  شمسی        ١۵/٢/١۴٣٢  قمری        ۲۰۱۱/۱/۲۱  میلادی       ۱۱:۰۲:۵۹  به وقت تهران

/ 0 نظر / 76 بازدید