قهرمانان تولید، باید بخشی از شبکه آموزش و ترویج را عهده‌دار شوند


معاون وزیر در مراسم تجلیل از نمونه‌های بخش کشاورزی 

قهرمانان تولید، باید بخشی از شبکه آموزش و ترویج را عهده‌دار شوند 


تهران  - خبرگزاری کشاورزی ایران

گروه: پژوهش و تحقیقات 

سپردن بخشی از آموزشهای ترویجی به قهرمانان و تولیدکنندگان برتر بخش کشاورزی از اولویتهای وزارت جهاد کشاورزی است.


به گزارش خبرنگار ایانا، معاون وزیر و رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی با اعلام این مطلب در بیست و چهارمین دوره انتخابات و معرفی تولیدکنندگان برتر بخش کشاورزی گفت: نیروی انسانی رکن اصلی حرکت به سمت خودکفایی و خوداتکایی و تامین امنیت غذایی است.

 

دکتر جهانگیر پرهمت افزود: قهرمانان تولید امروز و مربیان فردا توانستند مصداق واقعی الگوی مصرف باشند و از حداقل نهاده‌ها، حداکثر تولید را داشته باشند.

 

وی بر طرح مسائل و مشکلات تولیدکنندگان بخش کشاورزی در سطوح مختلف از طریق نخبگان بخش تاکید و خاطرنشان کرد: بر این اساس، در اولویت است که بخشی از وظیفه شبکه آموزش و ترویج کشاورزی به این قهرمانان سپرده شود.

 

دکتر پرهمت با اعلام اینکه فرآیند انتخاب در عرصه کشاورزی که بیش از چهار میلیون نفر به صورت مستقیم در حال فعالیت هستند کار آسانی نیست، خاطرنشان کرد: در مرحله اول 12 هزار نفر بر اساس معیارهای موجود انتخاب شد و سپس در سطح شهرستان، استان و سپس ملی انتخاب شدند تا به جایی که امروز از 96 نفر تجلیل می‌شود.

 

وی عملکرد بالا و استفاده حداقلی از نهاده‌های تولید و منابع به خصوص آب را از ویژگیهای بارز نمونه‌های سال جاری عنوان کرد و افزود: امید است با به کارگیری از ظرفیتها و پتانسیلهای موجود، بتوان میزان تولید را تا سه برابر افزایش داد.

 

دکتر پرهمت بر علم‌محوری و دانش‌بنیانی تاکید کرد و افزود: امید است به صورت فراگیر بتوانیم از نقش این قهرمانان تولید استفاده کنیم./

 

خبرنگار: مژگان ستار

/ 0 نظر / 103 بازدید