براي جلوگيري ازصدمه هاي بيشتر زيست محيطي جهاني

آژانس جدید محیط زیست تشكيل مي شود

un.gif


خبرگزاري کشاورزي ايران - گروه سیاسی : 

چهل و شش کشور عضو سازمان ملل متحد از این سازمان خواسته اند تا برای تشکیل آژانس جدید محیط زيست در سازمان ملل متحد اقدام کند.    

به گزارش ایانا و به نقل از رویتر،چهل و شش کشور عضو سازمان ملل متحد اعلام کردند با توجه به خطرهاي جدی موجود برای حیات انسانایجادنهاد یا آژانس جدید و توانمندی برای امور زیست محیطی در سازمان ملل لازم است.

 

بر اساس این گزارشرییس جمهور فرانسه ژاک شیراک در یک کنفرانس دو روزه در پاریس ضمن اعلام این مطلب گفت: صدمه هاي زیست محیطی به مرحله غیر قابل بازگشتی رسیده است وبایداز ادامه این روند جلوگیری شود.

 

این گزارش مي فزايد: روز جمعه ي گذشته دانشمندان و محققان از سراسر جهان اعلام کردند  گرم شدن کره زمین نتیجه ي فعالیت های انسانی است و افزایش این دما موجب خشکسالی هاي طولاني، طوفان و بالا آمدن بیشتر آب دریا ها شده است و این روند ادامه خواهد داشت.

 

همچنین در این گزارش آمده است  : شرکت کنندگان در کنفرانس پاریس درصد ایجاد یک سازمان وابسته به سازمان ملل متحد هستندتا با تهدیدهايي از قبیل گرم شدن همواره کره زمین،کمبود آب و از دست رفتن گونه های زندگی مقابله نموده و فعالیتها ي  بین المللی گسترده اي برای مبارزه با بحران های زیست محیطی را ساماندهی نمایند.

 

در ادامه این گزارش افزوره شد ة است : این تلاش ها از سوی کشور های مختلفی از جمله کشور های اتحادیه اروپا ، الجزایر،اکوادور،کامبوج وبرخی دیگر کشور ها حمایت مي شود.

/ 0 نظر / 56 بازدید

Whoops, looks like something went wrong.