چای امسال هنوز وارد سیستم کالابرگی نشده است

فعالان صنعت چای از استاندار گیلان خواستند دستور رئیس‌جمهوری را اجرایی کندچای امسال هنوز وارد سیستم کالابرگی نشده است

چای امسال هنوز وارد سیستم کالابرگی نشده است

لاهیجان - خبرگزاری کشاورزی ایران
سرویس تشکل های غیر دولتی

به رغم تصویب بند (6) مصوبات سفر هیات دولت به گیلان، که طی آن توزیع 14 هزار تن از چای داخلی کشور طی مهر و اسفند ماه سال جاری به تصویب رسید، تاکنون زمینه اجرایی شدن این مصوبه فراهم نشده است.  نایب رئیس سندیکای کارخانجات چای در گفت وگو با ایانا افزود: بر اساس بند (6) این مصوبات مقرر بود هفت هزار تن چای در نوبت مهر و هفت هزار تن در اسفند ماه وارد سیستم کالابرگی شود که برای سهمیه مهر ماه هیچ اقدامی نشد و زمینه اجرایی شدن آن در اسفند ماه نیز فراهم نشده است.

قاسم رضاییان تصریح کرد: کیفیت چای داخلی به تایید استاندار گیلان رسیده است اما هنوز دستگاههای اجرایی برای تحویل و توزیع آن درسیستم کالابرگی اعلام آمادگی نکرده‌اند.

 

180 کارخانه‌دار با استاندار گیلان گفت وگو کردند

وی تاکید کرد: روز گذشته در جلسه‌ای که با حضور 180 کارخانه‌دار فرآوری چای و استاندار گیلان برگزار شد، فعالان صنعت چای از استاندار خواستند برای اجرای دستور کاربردی رئیس‌جمهور تمام تلاش خود را به‌کار بندد.

نایب رئیس سندیکای کارخانجات چای خاطرنشان کرد: در صورتی که چای امسال نتواند وارد سیستم کالابرگی شود، سازمان تعاون روستایی هر کیلوگرم چای تولیدی را به قیمت 100 تومان بالاتر از قیمت تمام شده از کارخانه‌داران خریداری خواهد کرد.

رضاییان تصریح کرد: برای سال آینده بهای برگ سبز درجه یک چای 600 تومان و برگ سبز درجه دو 385 تومان برآورد شده است.

وی در پایان گفت: برای تولید چای کیفی، در سال آینده به کارخانجات از 20 تا 90 میلیون تومان تسهیلات پرداخت خواهد شد./

خبرنگار: فاطمه مهردادیان

/ 0 نظر / 89 بازدید