نخستین فن‌بازار ملی کشاورزی و منابع طبیعی کشور

نخستین فن‌بازار ملی کشاورزی و منابع طبیعی کشور  
تهران،  مصلی امام خمینی (ره)
 19 - 16 اسفند 89

قابل توجه شرکت‌کنندگان در نخستین فن‌بازار ملی کشاورزی و منابع طبیعی کشور:
 
 شیوه‌نامه اجرائی نحوه استقرار در غرفه‌ها و فعالیت‌های مرتبط با نخستین فن‌بازار ملی کشاورزی و منابع طبیعی


لوگوی فن بازار در انتهای این بخش قابل بازیابی است

مقدمه :

بازاریابی از زیرساخت‌های کلیدی در تجاری‌سازی تحقیقات (انتقال نتایج تحقیقات فناوری‌بنیان به بنگاه‌های اقتصادی؛ صاحبان صنایع و سرمایه) بوده و برگزاری فن‌بازارها از جمله روش‌های شناخته شده در بازاریابی فناوری بشمار می‌روند.

 

 اهداف برگزاری :

  • ایجاد بستر مناسب برای معرفی و عرضه فناوری‌ها و توانمندی‌های فناورانه بخش کشاورزی و منابع‌طبیعی و پاسخگویی به نیازهای بنگاه‌های اقتصادی و صاحبان صنایع مرتبط.

  • ایجاد فضای مناسب برای تجاری‌سازی تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی.

توسعه اقتصاد دانش‌بنیان از طریق ارائه فرصت‌های جدید سرمایه‌گذاری و ترغیب بخش خصوصی برای سرمایه‌گذاری در حوزه فناوری‌های نوین.

قابل توجه شرکت‌کنندگان در نخستین فن‌بازار ملی کشاورزی و منابع طبیعی کشور

شیوه‌نامه اجرائی نحوه استقرار در غرفه‌ها و فعالیت‌های مرتبط با نخستین فن‌بازار ملی کشاورزی و منابع طبیعی
 

مقدمه:
این شیوه‌نامه با هدف اجرای بهتر برنامه‌ها، ایجاد نظم و هماهنگی بین صاحبان فناوری، صاحبان صنایع، سرمایه‌گذاران، مشاوران، تولید‌کنندگان کالاهای حاصل از فناوری و مجریان و دست‌اندرکاران برگزاری نخستین فن‌بازار ملی کشاورزی و منابع طبیعی کشور تهیه و تدوین شده است. لذا انتظار دارد شرکت‌کنندگان محترم با رعایت دقیق موارد مندرج در این شیوه‌نامه به تحقق اهداف فن‌بازار کمک نمایند. گروه‌بندی موارد مندرج در این شیوه‌نامه عبارت است از :
الف)-شرایط عمومی
ب)- شرایط حضور در بخش اصلی فن‌بازار ( بخش ارائه فناوری‌ها و توانمندی‌های فناورانه و نیز استقرار شرکت‌های مشاوره‌ای و صندوق‌های توسعه فناوری/ سرمایه‌گذاری)
ج)- شرایط حضور در نمایشگاه جنبی فن‌بازار
د)- شرایط حضور در تالار نیازهای علمی فناورانه

الف)- شرایط عمومی :
1- زمان چیدمان و آمادگی برای استقرار، روز شنبه مورخ 14/12/89 ساعت 8 صبح لغایت 15/12/89 ساعت 13 می‌باشد.
2- موعد افتتاح فن‌بازار روز دوشنبه مورخ 16/12/89 ساعت 9 صبح و پایان آن ساعت 17 روز چهارشنبه مورخ 18/12/89 می‌باشد.
3- مسئولیت حفظ و نگهداری اقلام و لوازم در تمام مدت به عهده شرکت‌کنندگان است.
4- مسئولیت انتقال کلیه لوازم و وسایل به محل مصلی و نیز داخل شبستان اصلی و بالعکس بر عهده شرکت کنندگان می‌باشد.
5- استفاده از وسایل سمعی و بصری با صدای نامتعارف که ایجاد مزاحمت برای سایر غرفه‌ها نماید، ممنوع می‌باشد.
6- وزن دستگاه‌ها و تجهیزاتی که بر حسب نیاز در محل برگزاری فن‌بازار استفاده می‌شوند، نباید از 500 کیلو‌گرم در یک سانتی‌متر مربع تجاوز نماید.
7- استفاده بیش از حد معمول از ابزارهای ارائه و نمایش ممنوع است. در طراحی بنر، پلات و دیگر ابزارهای نمایشی، تلفیق متناسبی از نوشتار و تصویر ضروری است.
8- غرفه‌بندی با اسپیس و پارتیشن‌بندی بوده و برای هر غرفه یک میز و دو عدد صندلی در نظر گرفته شده است. لذا همراه داشتن سایر لوازم مورد نیاز ضروری است.
9- کلیه ابزارهای ارائه باید در فضای اختصاص یافته به غرفه تعبیه شوند و قرار دادن آنها در مسیرهای اصلی و فرعی مجاز نمی باشد.
10- حضور شرکت‌کنندگان در غرفه‌‌ها به طور تمام وقت ضروری است.

ب)- شرایط حضور در بخش اصلی فن‌بازار ( بخش ارائه فناوری‌ها و توانمندی‌های فناورانه و نیز استقرار شرکت‌های مشاوره‌ای و صندوق‌های توسعه فناوری/ سرمایه‌گذاری) :
1- طبقه‌بندی و استقرار فناوری‌ها و توانمندی‌های فناورانه بر اساس بخش‌های 15 گانه زیر انجام می‌شود. بر این اساس عناوین زیر در سردرب غرفه‌ها نصب شده و از نصب عناوین و اسامی شرکت‌ها و موسسات و مراکز تحقیقاتی دولتی و غیر دولتی پرهیز می‌گردد :
- تکنولوژی بذر
- بیوتکنولوژی
- نانوتکنولوژی
- صنایع تبدیلی، تکمیلی و فرآورده‌های غذایی
- گیاهپزشکی و فرآورده‌های کنترل بیولوژیک آفات و بیماری‌های گیاهی
- شیلات و صنایع وابسته
- علوم دامی و صنایع وابسته
- دامپزشکی و صنایع وابسته
- خاک، آب و تغذیه گیاه
- صنایع بسته‌بندی
- ماشین‌آلات کشاورزی و منابع طبیعی
- گیاهان داروئی و داروهای گیاهی
- گل و گیاهان زینتی
- چوب و کاغذ
- سایر (مرتبط با بخش کشاورزی و منابع‌طبیعی)
2- مسئولیت تمامی موارد ادعائی فناوران (شخصیت حقیقی یا حقوقی) اعم از علمی و فنی، اقتصادی، اجتماعی، زیست محیطی و ... بر عهده ایشان می‌باشد.
3- مسئولیت حفظ حقوق مالکیت فکری فناوری‌ها، به ویژه فناوری‌هائی که به هر دلیل قبل از برگزاری فن‌بازار به ثبت نرسیده‌اند، به عهده مالک فناوری (شخصیت حقیقی یا حقوقی) می‌باشد.
4- استفاده از بنر برای معرفی فناوری‌ها و توانمندی‌های فناورانه ضروری است. استفاده از دیگر ابزارهای ارائه، نظیر نمونه اولیه محصول یا دستگاه، ماکت و ... نیز بلامانع است.
5- هر فناوری با یک بنر با مشخصات و حاوی اطلاعات زیر معرفی می‌شود :
- ابعاد: 180*70 سانتی‌متر
- در وسط پس زمینه بنر، لوگوی فن‌بازار چاپ می‌گردد ( با ترام 30-25% ) به صورتی که عرض آن 40 سانتیمتر باشد. فایل لوگوی مربوطه در انتهای این بخش قابل دریافت بوده و همچنین از سایت فن‌بازار به آدرس: www.areo.ir ، لینک فن‌بازار قابل دسترسی است.
- در سطر اول بنر عبارت "اولین فن‌بازار ملی کشاورزی و منابع طبیعی" درج می‌گردد.
- در سطر دوم به عنوان فناوری/ اختراع و در سطر سوم به مالک فناوری (شخصیت حقیقی یا حقوقی) اشاره می‌شود.
- در بند چهارم به مشخصات فنی فناوری، با ذکر مشکل موجود چگونگی رفع آن با توسل به فناوری مورد نظر، حداکثر در 100 کلمه اشاره می‌گردد.
- در انتها به اطلاعات ارتباطی مالک فناوری شامل آدرس پستی، آدرس پست الکترونیک، وبگاه، تلفن تماس و دورنگار مالک فناوری اشاره می‌گردد تا امکان تماس متقاضیان فراهم ‌گردد.
6- اطلاعات مندرج در بنر باید به تعداد مناسبی در قطع کاغذ A4 تکثیر شده و در ایام برگزاری فن‌بازار در اختیار متقاضیان قرار داده شود.
7- با توجه به تفاوت ماهوی توانمندی‌های فناورانه، تشخیص نوع اطلاعات مندرج بر روی بنر معرفی آنها، بر عهده مالک آنهاست.

ج)- شرایط حضور در نمایشگاه جنبی فن‌بازار :
بر اساس ضوابط ابلاغی مصلی، فروش محصول ممنوع است ولی انعقاد قرارداد با متقاضیان بلامانع است.

د)- شرایط حضور در تالار نیازهای علمی فناورانه :
1- در معرفی نیازهای علمی فناورانه، بر حسب ماهیت آنها، لازم است موضوع عدم امکان افشاء نیازهای استراتژیک مد نظر قرار گیرد. بدیهی است برای معرفی نیازهای مذکور شیوه‌های دیگری اتخاذ شده است.
1- هر نیاز علمی فناورانه با یک بنر با مشخصات و حاوی اطلاعات زیر معرفی می‌شود :
- ابعاد: 180*70 سانتی‌متر
- در وسط پس زمینه بنر، لوگوی فن‌بازار چاپ می‌گردد ( با ترام 30-25% ) به صورتی که عرض آن 40 سانتیمتر باشد. لوگوی مربوطه از سایت فن‌بازار به آدرس: www.areo.ir ، لینک فن‌بازار قابل دسترسی است.
- در سطر اول بنر عبارت "اولین فن‌بازار ملی کشاورزی و منابع طبیعی" درج می‌گردد.
- در سطر دوم به عنوان نیاز و در سطر سوم به عنوان متقاضی (شخصیت حقیقی یا حقوقی) اشاره می‌شود.
- در بند چهارم به توصیف نیاز حداکثر در 100 کلمه اشاره می‌گردد.
- در انتها به اطلاعات ارتباطی متقاضی شامل آدرس پستی، آدرس پست الکترونیک، وبگاه، تلفن تماس و دورنگار مالک فناوری اشاره می‌گردد تا امکان تماس داوطلبان فراهم ‌گردد.

در صورت وجود هر گونه ابهام یا سئوال با شماره تلفن 22400099 -021 تماس حاصل فرمائید.

 

 

/ 3 نظر / 27 بازدید
farzid

سلام وبلاگ خوبي داريد لطفآ اگه امکان داره سایت مارا در وبلاگ خودتون با نام وب سایت رسمی متین حک لینک کنید و به سايت ما هم سر بزنيد و در سايت عضو شويد ، در مطالب تالارگفتمان هم شرکت کنيد جهت ارتباط و همکاري در زمينه ساخت آهنگ،شعر،تنظيم با متين حک با شماره تلفن زير تماس بگيرد. شماره تماس: 09198305121 لطفا از دادن پيامك خوداري نماييد به هيچ وجه جواب داده نخواهد شد

صبا

سلام وب خوبي دارين اگه با تبادل لينك موافق بودين خبرم كنين. موفق باشيد[گل]

مهدی محمدپور

سلام دوست عزیز وب شما رو دیدم . جالب بود یه پیشنهاد دارم من مربی دوره های SIYB وزارت کارم . بررسی کنید اگر دانشجویان یا کشاورزان مایل به برگزاری دوره 60 ساعته کسب و کار باشند چنین دوره ای رو برگزار کنیم. این دوره بسیار کاربردی و عملیاتی می باشد و همه موارد یک کسب و کار را پیش بینی کرده است . ضمن مربیان دوره آموطش های مربی گری را گذرانده اند .